Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.11.2015 > 10:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 noiembrie 2015, ora 10:35

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 737/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.35/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.152/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:169 68 70 1 9 7 12 2
- voturi pentru (DA):84 5 69 1 6 3 - -
- voturi împotrivă (NU):81 63 - - 2 4 12 -
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Antal István UDMR -
1. Canacheu Costică PNL Abținere
2. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
3. Movilă Petru - Abținere
1. Alexe Costel PNL DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
6. Berci Vasile PNL DA
7. Boghicevici Claudia PNL DA
8. Bónis István UDMR DA
9. Buican Cristian PNL DA
10. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
11. Cherecheș Florica PNL DA
12. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
13. Ciurariu Florin PNL DA
14. Cocei Erland PNL DA
15. Costin Gheorghe PNL DA
16. Crăciunescu Grigore PNL DA
17. Cristian Horia PNL DA
18. Cupșa Ioan PNL DA
19. Dascălu Constantin PNL DA
20. Deaconu Mihai ND DA
21. Doboș Anton PNL DA
22. Dobre Victor Paul PNL DA
23. Dobrinescu Traian PNL DA
24. Dolha Mircea PNL DA
25. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
26. Dragomir Gheorghe PNL DA
27. Dumbrăvanu Paul PNL DA
28. Erdei Dolóczki István UDMR DA
29. Fejér László-Ődőn UDMR DA
30. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
31. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
32. Grecea Maria PNL DA
33. Gudu Vasile PNL DA
34. Guran Virgil PNL DA
35. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
36. Horga Vasile PNL DA
37. Ignat Miron Minoritati DA
38. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
39. Kerekes Károly UDMR DA
40. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
41. Lupu Mihai PNL DA
42. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
43. Manolescu Oana Minoritati DA
44. Marcu Viorica PNL DA
45. Mihai Aurelian PNL DA
46. Militaru Lucian PNL DA
47. Molnar Zsolt UDMR DA
48. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
49. Nicoară Romeo Florin PNL DA
50. Nicolae Alexandri PNL DA
51. Nicolae Florian PNL DA
52. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
53. Niculescu Dumitru PSD DA
54. Nistor Marioara PSD DA
55. Oltean Ioan PNL DA
56. Orban Ludovic PNL DA
57. Oros Nechita-Adrian PNL DA
58. Palăr Ionel PNL DA
59. Pardău Dumitru PNL DA
60. Paul Maria-Andreea PNL DA
61. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
62. Popa Octavian-Marius PNL DA
63. Popeangă Vasile PSD DA
64. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
65. Reuer Elena-Ramona PNL DA
66. Roman Gheorghe PNL DA
67. Săpunaru Nini PNL DA
68. Scarlat George PNL DA
69. Seres Dénes UDMR DA
70. Simedru Dan Coriolan PNL DA
71. Stan Ion PSD DA
72. Surdu Raluca PNL DA
73. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
74. Șoptică Costel PNL DA
75. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
76. Tabugan Ion PSD DA
77. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
78. Toader Mircea-Nicu PNL DA
79. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
80. Udriște Gheorghe PNL DA
81. Varga Lucia-Ana PNL DA
82. Varga Vasile PNL DA
83. Vladu Iulian PNL DA
84. Zlati Radu PNL DA
1. Avram Constantin ALDE NU
2. Axente Ioan PSD NU
3. Baltă Mihai PSD NU
4. Bălan Ion PSD NU
5. Bejinariu Eugen PSD NU
6. Benga Ioan PSD NU
7. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
8. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
9. Calotă Florică Ică ALDE NU
10. Călin Ion PSD NU
11. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
12. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
13. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
14. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
15. Ciuhodaru Tudor PSD NU
16. Covaci Dorel PSD NU
17. Cristea Victor PSD NU
18. Cupă Ion ALDE NU
19. Daea Petre PSD NU
20. Delureanu Virgil PSD NU
21. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
22. Dima Toader PSD NU
23. Dobre Mircea-Titus PSD NU
24. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
25. Eparu Ion PSD NU
26. Florea Daniel PSD NU
27. Fonta Nuțu PSD NU
28. Frăticiu Gheorghe PSD NU
29. Galan Constantin ALDE NU
30. Gheorghe Florin PSD NU
31. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
32. Grama Horia PSD NU
33. Harbuz Liviu PSD NU
34. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
35. Ibram Iusein Minoritati NU
36. Ionescu Aurelian ALDE NU
37. Iordache Florin PSD NU
38. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
39. Itu Cornel PSD NU
40. Khraibani Camelia PSD NU
41. Longher Ghervazen Minoritati NU
42. Marica Petru-Sorin PSD NU
43. Marin Gheorghe PSD NU
44. Marin Laura PSD NU
45. Martin Eduard-Stelian PSD NU
46. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
47. Mircovici Niculae Minoritati NU
48. Moldovan Ioan ALDE NU
49. Moldovan Iosif UDMR NU
50. Munteanu Ioan PSD NU
51. Neacșu Marian PSD NU
52. Necula Cosmin PSD NU
53. Negruț Cornelia ALDE NU
54. Nichita Cristina PSD NU
55. Niculae Aurel PSD NU
56. Niță Emil PSD NU
57. Palașcă Viorel ALDE NU
58. Pană Adriana-Doina PSD NU
59. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
60. Petric Octavian PSD NU
61. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
62. Pușcaș Iacob PSD NU
63. Rățoi Neculai PSD NU
64. Roșca Lucreția PSD NU
65. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
66. Solomon Adrian PSD NU
67. Stan Ioan PSD NU
68. Stănescu Alexandru PSD NU
69. Stragea Sorin Constantin PSD NU
70. Stroe Radu PSD NU
71. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
72. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
73. Ștefan Viorel PSD NU
74. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
75. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
76. Tudorie Violeta PSD NU
77. Vlase Petru Gabriel PSD NU
78. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
79. Zaharcu Neviser PSD NU
80. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
81. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 15:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro