Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2015 > 10:21
Marți, 22 decembrie 2015, ora 10:21

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 711/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.73/1993 pentru înființarea, organizarea și funcționarea Consiliului Legislativ
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:86 37 36 6 2 3 2
- voturi pentru (DA):37 31 1 - 2 3 -
- voturi împotrivă (NU):5 - 5 - - - -
- abțineri:31 1 23 6 - - 1
- nu au votat:13 5 7 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD -
2. Axente Ioan PSD -
3. Cazan Mircea-Vasile PNL -
4. Cristian Horia PNL -
5. Frăticiu Gheorghe PSD -
6. Harbuz Liviu PSD -
7. Laza-Matiuța Liviu PNL -
8. Mihai Aurelian PNL -
9. Militaru Lucian PNL -
10. Roman Gheorghe PNL -
11. Roman Victor PSD -
12. Sturzu Mihai-Răzvan - -
13. Tararache Mihai PNL -
1. Borbély László UDMR Abținere
2. Calimente Mihăiță PNL Abținere
3. Canacheu Costică PNL Abținere
4. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
5. Cocei Erland PNL Abținere
6. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
7. Dascălu Constantin PNL Abținere
8. Dobre Victor Paul PNL Abținere
9. Dobrinescu Traian PNL Abținere
10. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
11. Dragomir Maria - Abținere
12. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
13. Fonta Nuțu PSD Abținere
14. Gudu Vasile PNL Abținere
15. Guran Virgil PNL Abținere
16. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
17. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
18. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
19. Máté András-Levente UDMR Abținere
20. Mocioi Niculina PNL Abținere
21. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
22. Săpunaru Nini PNL Abținere
23. Scarlat George PNL Abținere
24. Seres Dénes UDMR Abținere
25. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
26. Tămâian Ioan PNL Abținere
27. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
28. Udriște Gheorghe PNL Abținere
29. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
30. Varga Vasile PNL Abținere
31. Zlati Radu PNL Abținere
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Avram Marian PNL DA
3. Baltă Mihai PSD DA
4. Bălan Ion PSD DA
5. Benga Ioan PSD DA
6. Birchall Ana PSD DA
7. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
8. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
9. Călin Ion PSD DA
10. Chebac Eugen PSD DA
11. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
12. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
13. Covaci Dorel PSD DA
14. Dima Toader PSD DA
15. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
16. Dușa Mircea PSD DA
17. Eparu Ion PSD DA
18. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
19. Ibram Iusein Minoritati DA
20. Iordache Florin PSD DA
21. Itu Cornel PSD DA
22. Marin Gheorghe PSD DA
23. Munteanu Ioan PSD DA
24. Neacșu Marian PSD DA
25. Niculescu Dumitru PSD DA
26. Niță Emil PSD DA
27. Nosa Iuliu PSD DA
28. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
29. Petric Octavian PSD DA
30. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
31. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
32. Stan Ion PSD DA
33. Stănescu Alexandru PSD DA
34. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
35. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
36. Tudorache Daniel PSD DA
37. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Dumbrăvanu Paul PNL NU
3. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
4. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
5. Orban Ludovic PNL NU