Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:34 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:34

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 275/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.46/2013 privind criza financiară și insolvența unităților administrativ-teritoriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:169 74 38 7 8 16 19 7
- voturi pentru (DA):129 56 27 5 7 15 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:40 18 11 2 1 1 6 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zaharcu Neviser PSD DA
2. Weber Mihai PSD -
3. Vulpescu Ioan PSD DA
4. Vladu Iulian PNL DA
5. Varga Vasile PNL DA
6. Vainer Aurel Minoritati DA
7. Uricec Eugen Constantin PSD DA
8. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
9. Tudose Mihai PSD DA
10. Tudorie Violeta PSD DA
11. Traicu Rodin PSD DA
12. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
13. Tîlvăr Angel PSD DA
14. Teju Sorin ALDE -
15. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
16. Tămâian Ioan PNL -
17. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
18. Ștefan Viorel PSD -
19. Șimon Gheorghe PSD DA
20. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
21. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
22. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
23. Stroe Radu UNPR DA
24. Stragea Sorin Constantin PSD DA
25. Stanciu Zisu PSD -
26. Stan Ioan PSD -
27. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
28. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
29. Seres Dénes UDMR DA
30. Sefer Cristian-George UNPR -
31. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
32. Săpunaru Nini PNL -
33. Roșca Lucreția PSD DA
34. Roman Victor PSD DA
35. Roman Ioan Sorin PSD DA
36. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
37. Rățoi Neculai PSD DA
38. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
39. Răducanu Ion UNPR DA
40. Pușcaș Iacob UNPR DA
41. Potor Călin PSD DA
42. Popeangă Vasile PSD DA
43. Popa Octavian-Marius PNL DA
44. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
45. Petric Octavian PSD -
46. Pardău Dumitru PNL DA
47. Oros Nechita-Adrian PNL DA
48. Nosa Iuliu PSD -
49. Niță Emil PSD DA
50. Nistor Marioara UNPR DA
51. Nistor Laurențiu PSD DA
52. Niculescu Dumitru UNPR DA
53. Niculae Aurel UNPR -
54. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
55. Nicolae Florian PNL DA
56. Nichita Cristina PSD -
57. Negruț Cornelia ALDE DA
58. Negruț Clement - -
59. Nassar Rodica PSD DA
60. Murgu Neagu UNPR DA
61. Munteanu Ioan PSD -
62. Muntean Mircia PSD DA
63. Moldovan Ioan ALDE DA
64. Moisii Constantin UNPR -
65. Mincă Liliana UNPR DA
66. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
67. Mihăilă Ioan UNPR -
68. Mihai Aurelian PNL DA
69. Melinte Ion PSD DA
70. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
71. Máté András-Levente UDMR DA
72. Marocico Ion Minoritati DA
73. Marin Laura PSD DA
74. Marin Gheorghe PSD DA
75. Marica Petru-Sorin PSD DA
76. Marcoci Vlad PSD DA
77. Manolescu Oana Minoritati DA
78. Manda Iulian Claudiu PSD DA
79. Lubanovici Mircea PNL DA
80. Longher Ghervazen Minoritati -
81. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
82. Khraibani Camelia PSD DA
83. Kerekes Károly UDMR DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
86. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Ionescu Aurelian ALDE DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
95. Guran Virgil PNL DA
96. Gudu Vasile PNL -
97. Grama Horia PSD DA
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
99. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gheorghe Florin UNPR -
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Florea Damian ALDE DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR DA
112. Emacu Gheorghe UNPR DA
113. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
114. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
115. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
116. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
117. Dragomir Viorel Marian PSD DA
118. Dragomir Maria - DA
119. Dragomir Gheorghe PNL DA
120. Dragnea Nicolae-Liviu PSD -
121. Dolineaschi Andrei PSD DA
122. Dobrinescu Traian PNL -
123. Dobre Victor Paul PNL -
124. Doboș Anton PNL DA
125. Dîrzu Ioan PSD DA
126. Deaconu Mihai - DA
127. Dascălu Constantin PNL DA
128. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
129. Daea Petre PSD -
130. Cupșa Ioan PNL DA
131. Cupă Ion ALDE DA
132. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
133. Crăciunescu Grigore PNL DA
134. Covaci Dorel PSD DA
135. Costin Gheorghe PNL DA
136. Constantin Daniel ALDE DA
137. Cocei Erland PNL DA
138. Ciurariu Florin PNL DA
139. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
140. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
141. Ciobanu Liliana - DA
142. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
143. Cernea Remus-Florinel - DA
144. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
145. Călin Ion PSD DA
146. Canacheu Costică PNL DA
147. Calotă Florică Ică ALDE DA
148. Calimente Mihăiță PNL -
149. Buicu Corneliu-Florin PSD -
150. Buican Cristian PNL -
151. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
152. Bordeianu Dan PSD DA
153. Bónis István UDMR -
154. Boghicevici Claudia PNL DA
155. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR -
156. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
157. Boboc Valentin Gabriel PSD -
158. Blănariu Valentin UNPR DA
159. Bejinariu Eugen PSD DA
160. Bălan Ion PSD DA
161. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
162. Baltă Mihai PSD DA
163. Babuș Radu PSD DA
164. Axente Ioan PSD DA
165. Avram Constantin ALDE DA
166. Andronache Gabriel PNL DA
167. Amet Varol Minoritati DA
168. Alexe Florin-Alexandru PNL -
169. Adam Luminița-Pachel UNPR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 16:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro