Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.02.2016 > 16:34 Versiunea pentru printare
Luni, 15 februarie 2016, ora 16:34

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 275/2013 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.46/2013 privind criza financiară și insolvența unităților administrativ-teritoriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:169 74 38 7 8 16 19 7
- voturi pentru (DA):129 56 27 5 7 15 13 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:40 18 11 2 1 1 6 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axente Ioan PSD DA
2. Babuș Radu PSD DA
3. Baltă Mihai PSD DA
4. Bălan Ion PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Boboc Valentin Gabriel PSD -
7. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
8. Bordeianu Dan PSD DA
9. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
10. Buicu Corneliu-Florin PSD -
11. Călin Ion PSD DA
12. Ciofu Tamara-Dorina PSD -
13. Ciolacu Ion-Marcel PSD -
14. Covaci Dorel PSD DA
15. Daea Petre PSD -
16. Dîrzu Ioan PSD DA
17. Dolineaschi Andrei PSD DA
18. Dragnea Nicolae-Liviu PSD -
19. Dragomir Viorel Marian PSD DA
20. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
21. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
22. Florea Daniel PSD DA
23. Frăticiu Gheorghe PSD DA
24. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
25. Grama Horia PSD DA
26. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
27. Iancu Iulian PSD DA
28. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
29. Intotero Natalia-Elena PSD DA
30. Iordache Florin PSD DA
31. Itu Cornel PSD DA
32. Khraibani Camelia PSD DA
33. Manda Iulian Claudiu PSD DA
34. Marcoci Vlad PSD DA
35. Marica Petru-Sorin PSD DA
36. Marin Gheorghe PSD DA
37. Marin Laura PSD DA
38. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
39. Melinte Ion PSD DA
40. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD -
41. Muntean Mircia PSD DA
42. Munteanu Ioan PSD -
43. Nassar Rodica PSD DA
44. Nichita Cristina PSD -
45. Nistor Laurențiu PSD DA
46. Niță Emil PSD DA
47. Nosa Iuliu PSD -
48. Petric Octavian PSD -
49. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
50. Popeangă Vasile PSD DA
51. Potor Călin PSD DA
52. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
53. Rățoi Neculai PSD DA
54. Resmeriță Cornel-Cristian PSD -
55. Roman Ioan Sorin PSD DA
56. Roman Victor PSD DA
57. Roșca Lucreția PSD DA
58. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD -
59. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
60. Stan Ioan PSD -
61. Stanciu Zisu PSD -
62. Stragea Sorin Constantin PSD DA
63. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
64. Șimon Gheorghe PSD DA
65. Ștefan Viorel PSD -
66. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
67. Tîlvăr Angel PSD DA
68. Traicu Rodin PSD DA
69. Tudorie Violeta PSD DA
70. Tudose Mihai PSD DA
71. Uricec Eugen Constantin PSD DA
72. Vulpescu Ioan PSD DA
73. Weber Mihai PSD -
74. Zaharcu Neviser PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL -
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL -
4. Boghicevici Claudia PNL DA
5. Buican Cristian PNL -
6. Calimente Mihăiță PNL -
7. Canacheu Costică PNL DA
8. Ciurariu Florin PNL DA
9. Cocei Erland PNL DA
10. Costin Gheorghe PNL DA
11. Crăciunescu Grigore PNL DA
12. Cupșa Ioan PNL DA
13. Dascălu Constantin PNL DA
14. Doboș Anton PNL DA
15. Dobre Victor Paul PNL -
16. Dobrinescu Traian PNL -
17. Dragomir Gheorghe PNL DA
18. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
19. Gheorghe Tinel PNL DA
20. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
21. Gudu Vasile PNL -
22. Guran Virgil PNL DA
23. Hărău Eleonora-Carmen PNL -
24. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
25. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
26. Lubanovici Mircea PNL DA
27. Mihai Aurelian PNL DA
28. Nicolae Florian PNL DA
29. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
30. Oros Nechita-Adrian PNL DA
31. Pardău Dumitru PNL DA
32. Popa Octavian-Marius PNL DA
33. Săpunaru Nini PNL -
34. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
35. Tămâian Ioan PNL -
36. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
37. Varga Vasile PNL DA
38. Vladu Iulian PNL DA
1. Bónis István UDMR -
2. Cseke Attila-Zoltán UDMR -
3. Erdei Dolóczki István UDMR DA
4. Fejér László-Ődőn UDMR DA
5. Kerekes Károly UDMR DA
6. Máté András-Levente UDMR DA
7. Seres Dénes UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
3. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
4. Ibram Iusein Minoritati DA
5. Longher Ghervazen Minoritati -
6. Manolescu Oana Minoritati DA
7. Marocico Ion Minoritati DA
8. Vainer Aurel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
4. Constantin Daniel ALDE DA
5. Cupă Ion ALDE DA
6. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
7. Florea Damian ALDE DA
8. Galan Constantin ALDE DA
9. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
10. Ionescu Aurelian ALDE DA
11. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
12. Moldovan Ioan ALDE DA
13. Negruț Cornelia ALDE DA
14. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
15. Teju Sorin ALDE -
16. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Blănariu Valentin UNPR DA
3. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR -
4. Chirvăsuță Laurențiu UNPR DA
5. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
6. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
7. Emacu Gheorghe UNPR DA
8. Gheorghe Florin UNPR -
9. Mihăilă Ioan UNPR -
10. Mincă Liliana UNPR DA
11. Moisii Constantin UNPR -
12. Murgu Neagu UNPR DA
13. Niculae Aurel UNPR -
14. Niculescu Dumitru UNPR DA
15. Nistor Marioara UNPR DA
16. Pușcaș Iacob UNPR DA
17. Răducanu Ion UNPR DA
18. Sefer Cristian-George UNPR -
19. Stroe Radu UNPR DA
1. Cernea Remus-Florinel - DA
2. Ciobanu Liliana - DA
3. Deaconu Mihai - DA
4. Dragomir Maria - DA
5. Negruț Clement - -
6. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
7. Tănase Răzvan-Ionuț - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 3:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro