Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:40

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 218/2014 privind unele măsuri urgente de reducere a riscului seismic asupra populației
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 97 85 - 8 13 19 21
- voturi pentru (DA):159 95 1 - 7 10 17 3
- voturi împotrivă (NU):99 1 82 - - - 2 14
- abțineri:11 1 2 - 1 3 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andea Petru PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Axente Ioan PSD DA
5. Baltă Mihai PSD DA
6. Bălan Ion PSD DA
7. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Benga Ioan PSD DA
10. Birchall Ana PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bordeianu Dan PSD DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Călin Ion PSD DA
16. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
17. Chiriță Dumitru PSD DA
18. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
19. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
20. Covaci Dorel PSD DA
21. Cristea Victor PSD DA
22. Daea Petre PSD DA
23. Delureanu Virgil PSD DA
24. Dima Toader PSD DA
25. Dîrzu Ioan PSD DA
26. Dolineaschi Andrei PSD DA
27. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
28. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
29. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
30. Dușa Mircea PSD DA
31. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
32. Eparu Ion PSD DA
33. Florea Daniel PSD DA
34. Frăticiu Gheorghe PSD DA
35. Găină Mihăiță PSD DA
36. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
37. Grama Horia PSD DA
38. Harbuz Liviu PSD DA
39. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
40. Iancu Iulian PSD DA
41. Intotero Natalia-Elena PSD DA
42. Iordache Florin PSD DA
43. Khraibani Camelia PSD DA
44. Manda Iulian Claudiu PSD DA
45. Manolache Marius PSD DA
46. Marcoci Vlad PSD DA
47. Marica Petru-Sorin PSD DA
48. Marin Gheorghe PSD DA
49. Melinte Ion PSD DA
50. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
51. Mîrza Gavril PSD DA
52. Mocanu Adrian PSD DA
53. Mocioalcă Ion PSD DA
54. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
55. Munteanu Ioan PSD DA
56. Nassar Rodica PSD DA
57. Neacșu Marian PSD DA
58. Necula Cosmin PSD DA
59. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
60. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
61. Nistor Laurențiu PSD DA
62. Niță Constantin PSD DA
63. Niță Emil PSD DA
64. Nosa Iuliu PSD DA
65. Pană Adriana-Doina PSD DA
66. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
67. Peia Ninel PSD DA
68. Pop Georgian PSD DA
69. Popeangă Vasile PSD NU
70. Potor Călin PSD DA
71. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
72. Rățoi Neculai PSD DA
73. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
74. Rizea Cristian PSD DA
75. Roman Victor PSD DA
76. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
77. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
78. Solomon Adrian PSD DA
79. Stan Ioan PSD DA
80. Stanciu Anghel PSD DA
81. Stanciu Zisu PSD DA
82. Stativă Irinel Ioan PSD DA
83. Stănescu Alexandru PSD DA
84. Stragea Sorin Constantin PSD DA
85. Șimon Gheorghe PSD DA
86. Șova Lucian PSD DA
87. Ștefan Viorel PSD DA
88. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
89. Traicu Rodin PSD DA
90. Tudorache Daniel PSD DA
91. Tudorie Violeta PSD DA
92. Tudose Mihai PSD DA
93. Uricec Eugen Constantin PSD DA
94. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
95. Weber Mihai PSD DA
96. Zaharcu Neviser PSD DA
97. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
2. Anastase Roberta Alma PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
6. Bode Lucian Nicolae PNL NU
7. Boghicevici Claudia PNL NU
8. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
9. Buican Cristian PNL NU
10. Calimente Mihăiță PNL NU
11. Canacheu Costică PNL NU
12. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
13. Cherecheș Florica PNL NU
14. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
15. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
16. Ciurariu Florin PNL NU
17. Cocei Erland PNL NU
18. Costin Gheorghe PNL NU
19. Crăciunescu Grigore PNL NU
20. Cristian Horia PNL NU
21. Dascălu Constantin PNL NU
22. Doboș Anton PNL NU
23. Dobre Victor Paul PNL NU
24. Dobrinescu Traian PNL NU
25. Dolha Mircea PNL NU
26. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
27. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
28. Dragomir Gheorghe PNL NU
29. Dumbrăvanu Paul PNL NU
30. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
31. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
32. Gheorghe Tinel PNL NU
33. Grecea Maria PNL NU
34. Gudu Vasile PNL NU
35. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
36. Guran Virgil PNL NU
37. Horga Vasile PNL NU
38. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
39. Iane Daniel PNL NU
40. Ionescu George PNL NU
41. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
42. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
43. Lubanovici Mircea PNL NU
44. Lupu Mihai PNL NU
45. Man Mircea PNL NU
46. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
47. Marcu Viorica PNL NU
48. Mihai Aurelian PNL NU
49. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
50. Mocioi Niculina PNL NU
51. Nicoară Romeo Florin PNL NU
52. Nicolae Alexandri PNL NU
53. Nicolae Florian PNL NU
54. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
55. Oltean Ioan PNL NU
56. Orban Ludovic PNL NU
57. Oros Nechita-Adrian PNL NU
58. Palăr Ionel PNL NU
59. Paleologu Theodor PNL NU
60. Paul Maria-Andreea PNL NU
61. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
62. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
63. Popa Octavian-Marius PNL NU
64. Roșca Mircea PNL NU
65. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
66. Săpunaru Nini PNL NU
67. Scarlat George PNL NU
68. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
69. Secară Florin Mihail PNL NU
70. Simedru Dan Coriolan PNL NU
71. Surdu Raluca PNL NU
72. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
73. Șcheau Ion PNL NU
74. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
75. Tararache Mihai PNL NU
76. Tămâian Ioan PNL NU
77. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
78. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
79. Toader Mircea-Nicu PNL NU
80. Tușa Adriana Diana PNL NU
81. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
82. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
83. Varga Lucia-Ana PNL DA
84. Vladu Iulian PNL NU
85. Zlati Radu PNL NU
1. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
2. Erdei Dolóczki István UDMR DA
3. Kelemen Hunor UDMR DA
4. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
5. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
6. Máté András-Levente UDMR DA
7. Seres Dénes UDMR DA
8. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Longher Ghervazen Minoritati DA
8. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
9. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Stancu Ionel Minoritati DA
12. Vainer Aurel Minoritati DA
13. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
4. Constantin Daniel ALDE DA
5. Cupă Ion ALDE DA
6. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
7. Dumitru Georgică ALDE DA
8. Florea Damian ALDE DA
9. Galan Constantin ALDE DA
10. Ionescu Aurelian ALDE DA
11. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
12. Moldovan Ioan ALDE DA
13. Negruț Cornelia ALDE DA
14. Palașcă Viorel ALDE DA
15. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
16. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
17. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
18. Teju Sorin ALDE DA
19. Ursărescu Dorinel ALDE DA
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Anton Marin UNPR DA
3. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
4. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
5. Chebac Eugen UNPR DA
6. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
7. Codîrlă Liviu UNPR DA
8. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
9. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
10. Enache Marian UNPR DA
11. Fonta Nuțu UNPR DA
12. Gheorghe Florin UNPR DA
13. Holban Titi UNPR DA
14. Hulea Ioan UNPR DA
15. Mihăilă Ioan UNPR DA
16. Mincă Liliana UNPR DA
17. Moisii Constantin UNPR DA
18. Murgu Neagu UNPR DA
19. Niculae Aurel UNPR DA
20. Niculescu Dumitru UNPR DA
21. Nistor Marioara UNPR DA
22. Pârgaru Ion UNPR DA
23. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
24. Sefer Cristian-George UNPR DA
25. Stroe Radu UNPR DA
26. Vreme Valerian UNPR DA
1. Anghel Gabriela-Lola - NU
2. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
3. Cernea Remus-Florinel - NU
4. Ciobanu Liliana - Abținere
5. Comșa Cornel-George - DA
6. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
7. Dragomir Maria - NU
8. Fenechiu Cătălin-Daniel - NU
9. Gurzău Adrian - NU
10. Gust Băloșin Florentin - Abținere
11. Iriza Scarlat - DA
12. Movilă Petru - Abținere
13. Negruț Clement - NU
14. Oajdea Daniel Vasile - NU
15. Popa Radu Mihai - NU
16. Popescu Florin Aurelian - Abținere
17. Rotaru Răzvan - NU
18. Stoica Mihaela - NU
19. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
20. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
21. Tomac Eugen - NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 1:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro