Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.11.2015 > 14:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 noiembrie 2015, ora 14:40

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 218/2014 privind unele măsuri urgente de reducere a riscului seismic asupra populației
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 97 85 - 8 13 19 21
- voturi pentru (DA):159 95 1 - 7 10 17 3
- voturi împotrivă (NU):99 1 82 - - - 2 14
- abțineri:11 1 2 - 1 3 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
2. Ciobanu Liliana - Abținere
3. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
4. Gust Băloșin Florentin - Abținere
5. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
6. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
7. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
8. Movilă Petru - Abținere
9. Popescu Florin Aurelian - Abținere
10. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
11. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
1. Adam Luminița-Pachel UNPR DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Anton Marin UNPR DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Ioan PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR DA
18. Bordeianu Dan PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Caloianu Mario-Ernest UNPR DA
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
24. Chebac Eugen UNPR DA
25. Chiriță Dumitru PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Ciuhodaru Tudor UNPR DA
29. Codîrlă Liviu UNPR DA
30. Comșa Cornel-George - DA
31. Constantin Daniel ALDE DA
32. Covaci Dorel PSD DA
33. Cristea Victor PSD DA
34. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Daea Petre PSD DA
37. Dalca Ștefan-Petru UNPR DA
38. Delureanu Virgil PSD DA
39. Dima Toader PSD DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dolineaschi Andrei PSD DA
42. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
45. Dumitru Georgică ALDE DA
46. Dumitru Ioana-Jenica UNPR DA
47. Dușa Mircea PSD DA
48. Enache Marian UNPR DA
49. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
50. Eparu Ion PSD DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Florea Damian ALDE DA
53. Florea Daniel PSD DA
54. Fonta Nuțu UNPR DA
55. Frăticiu Gheorghe PSD DA
56. Galan Constantin ALDE DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Găină Mihăiță PSD DA
59. Gheorghe Florin UNPR DA
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
61. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
62. Grama Horia PSD DA
63. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
64. Harbuz Liviu PSD DA
65. Holban Titi UNPR DA
66. Hulea Ioan UNPR DA
67. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
68. Iancu Iulian PSD DA
69. Ibram Iusein Minoritati DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ionescu Aurelian ALDE DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
74. Iriza Scarlat - DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Khraibani Camelia PSD DA
77. Longher Ghervazen Minoritati DA
78. Manda Iulian Claudiu PSD DA
79. Manolache Marius PSD DA
80. Marcoci Vlad PSD DA
81. Marica Petru-Sorin PSD DA
82. Marin Gheorghe PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Máté András-Levente UDMR DA
85. Melinte Ion PSD DA
86. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
87. Mihăilă Ioan UNPR DA
88. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
89. Mincă Liliana UNPR DA
90. Mîrza Gavril PSD DA
91. Mocanu Adrian PSD DA
92. Mocioalcă Ion PSD DA
93. Moisii Constantin UNPR DA
94. Moldovan Ioan ALDE DA
95. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
96. Munteanu Ioan PSD DA
97. Murgu Neagu UNPR DA
98. Nassar Rodica PSD DA
99. Neacșu Marian PSD DA
100. Necula Cosmin PSD DA
101. Negruț Cornelia ALDE DA
102. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
103. Niculae Aurel UNPR DA
104. Niculescu Dumitru UNPR DA
105. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Nistor Marioara UNPR DA
108. Niță Constantin PSD DA
109. Niță Emil PSD DA
110. Nosa Iuliu PSD DA
111. Palașcă Viorel ALDE DA
112. Pambuccian Varujan Minoritati DA
113. Pană Adriana-Doina PSD DA
114. Pârgaru Ion UNPR DA
115. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
116. Peia Ninel PSD DA
117. Pop Georgian PSD DA
118. Popescu Dumitru-Iulian UNPR DA
119. Potor Călin PSD DA
120. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
121. Rățoi Neculai PSD DA
122. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
123. Rizea Cristian PSD DA
124. Roman Victor PSD DA
125. Sefer Cristian-George UNPR DA
126. Seres Dénes UDMR DA
127. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
128. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
129. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
130. Solomon Adrian PSD DA
131. Stan Ioan PSD DA
132. Stanciu Anghel PSD DA
133. Stanciu Zisu PSD DA
134. Stancu Ionel Minoritati DA
135. Stativă Irinel Ioan PSD DA
136. Stănescu Alexandru PSD DA
137. Stragea Sorin Constantin PSD DA
138. Stroe Radu UNPR DA
139. Sturzu Mihai-Răzvan - DA
140. Szabó Ödön UDMR DA
141. Șimon Gheorghe PSD DA
142. Șova Lucian PSD DA
143. Ștefan Viorel PSD DA
144. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
145. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
146. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
147. Teju Sorin ALDE DA
148. Traicu Rodin PSD DA
149. Tudorache Daniel PSD DA
150. Tudorie Violeta PSD DA
151. Tudose Mihai PSD DA
152. Uricec Eugen Constantin PSD DA
153. Ursărescu Dorinel ALDE DA
154. Vainer Aurel Minoritati DA
155. Varga Lucia-Ana PNL DA
156. Vreme Valerian UNPR DA
157. Weber Mihai PSD DA
158. Zaharcu Neviser PSD DA
159. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
2. Anastase Roberta Alma PNL NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Anghel Gabriela-Lola - NU
5. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
6. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
7. Blăjuț Viorel-Ionel - NU
8. Bode Lucian Nicolae PNL NU
9. Boghicevici Claudia PNL NU
10. Buican Cristian PNL NU
11. Calimente Mihăiță PNL NU
12. Canacheu Costică PNL NU
13. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
14. Cernea Remus-Florinel - NU
15. Cherecheș Florica PNL NU
16. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
17. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
18. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
19. Ciurariu Florin PNL NU
20. Cocei Erland PNL NU
21. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
22. Costin Gheorghe PNL NU
23. Crăciunescu Grigore PNL NU
24. Cristian Horia PNL NU
25. Dascălu Constantin PNL NU
26. Doboș Anton PNL NU
27. Dobre Victor Paul PNL NU
28. Dobrinescu Traian PNL NU
29. Dolha Mircea PNL NU
30. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
31. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
32. Dragomir Gheorghe PNL NU
33. Dragomir Maria - NU
34. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
35. Dumbrăvanu Paul PNL NU
36. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
37. Fenechiu Cătălin-Daniel - NU
38. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
39. Gheorghe Tinel PNL NU
40. Grecea Maria PNL NU
41. Gudu Vasile PNL NU
42. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
43. Guran Virgil PNL NU
44. Gurzău Adrian - NU
45. Horga Vasile PNL NU
46. Iane Daniel PNL NU
47. Ionescu George PNL NU
48. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
49. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
50. Lubanovici Mircea PNL NU
51. Lupu Mihai PNL NU
52. Man Mircea PNL NU
53. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
54. Marcu Viorica PNL NU
55. Mihai Aurelian PNL NU
56. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
57. Mocioi Niculina PNL NU
58. Negruț Clement - NU
59. Nicoară Romeo Florin PNL NU
60. Nicolae Alexandri PNL NU
61. Nicolae Florian PNL NU
62. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
63. Oajdea Daniel Vasile - NU
64. Oltean Ioan PNL NU
65. Orban Ludovic PNL NU
66. Oros Nechita-Adrian PNL NU
67. Palăr Ionel PNL NU
68. Paleologu Theodor PNL NU
69. Paul Maria-Andreea PNL NU
70. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
71. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
72. Popa Octavian-Marius PNL NU
73. Popa Radu Mihai - NU
74. Popeangă Vasile PSD NU
75. Roșca Mircea PNL NU
76. Rotaru Răzvan - NU
77. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
78. Săpunaru Nini PNL NU
79. Scarlat George PNL NU
80. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
81. Secară Florin Mihail PNL NU
82. Simedru Dan Coriolan PNL NU
83. Stoica Mihaela - NU
84. Surdu Raluca PNL NU
85. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
86. Șcheau Ion PNL NU
87. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
88. Tararache Mihai PNL NU
89. Tămâian Ioan PNL NU
90. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
91. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
92. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
93. Toader Mircea-Nicu PNL NU
94. Tomac Eugen - NU
95. Tușa Adriana Diana PNL NU
96. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
97. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
98. Vladu Iulian PNL NU
99. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 23:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro