Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:10 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 154/2017 privind ratificarea Acordului de împrumut (Cel de-al doilea împrumut pentru politici de dezvoltare privind eficientizarea finanțelor publice și creșterea economică) dintre România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la București, la 20 decembrie 2016
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:272 131 62 22 17 16 11 13
- voturi pentru (DA):269 130 61 22 17 16 11 12
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Durbacă Eugen ALDE DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian ALDE DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Goga Octavian PMP DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iacomi Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati NU
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Ioniță Antoneta PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
145. Mihalescul Dumitru PNL DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohaci Mihai PSD DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Movilă Petru PMP DA
153. Munteanu Ioan PSD DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
157. Neagu Nicolae PNL DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL DA
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel PNL DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pană Adriana-Doina PSD NU
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP DA
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Georgian PSD DA
184. Pop Rareș Tudor USR DA
185. Popa Florin PSD DA
186. Popa Mihai Valentin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Preda Cezar-Florin PNL -
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
197. Rădulescu Alexandru PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Romanescu Cristinel PNL DA
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Sefer Cristian-George PMP DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion Lucian-Eduard PSD DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Spânu Ion PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL DA
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Tabugan Ion PMP DA
243. Terea Ioan PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tripa Florin-Dan PSD DA
248. Trușcă Constantin PSD DA
249. Tudor Beatrice PSD DA
250. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
251. Tușa Adriana Diana PSD DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Vasilică Radu Costin PSD DA
257. Vass Levente UDMR DA
258. Văcaru Alin Vasile PSD DA
259. Velcea Nicolae PSD DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL DA
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
268. Vosganian Varujan ALDE DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR DA
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 15:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro