Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:15 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 371/2016 pentru modificarea art.8 alin.(1) lit.n) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.3/2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art.2 din Legea nr.36/1991 privind societățile agricole și alte forme de asociere în agricultură
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:273 133 62 20 16 16 12 14
- voturi pentru (DA):210 133 2 18 16 16 12 13
- voturi împotrivă (NU):60 - 60 - - - - -
- abțineri:3 - - 2 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Badea Leonardo PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PMP DA
16. Banias Mircea Marius ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Cherecheș Viorica PNL NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Chiriță Dumitru PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL NU
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Durbacă Eugen ALDE DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL NU
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian ALDE DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
99. Gheorghe Tinel PNL NU
100. Gheorghiu Bogdan PNL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghilea Găvrilă PNL NU
103. Giugea Nicolae PNL NU
104. Goga Octavian PMP DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL NU
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
113. Iacomi Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL NU
121. Ioniță Antoneta PNL NU
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL NU
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR Abținere
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL NU
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL NU
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Mohaci Mihai PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Movilă Petru PMP DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
155. Neagu Nicolae PNL NU
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL NU
159. Nicolae Andrei PSD DA
160. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olar Corneliu PNL NU
166. Olteanu Daniel PNL NU
167. Oprea Dumitru PNL NU
168. Oprișcan Mihai Doru PNL NU
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Palăr Ionel PNL NU
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pașcan Emil-Marius PMP DA
175. Pau Radu - Adrian PSD DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
180. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Georgian PSD DA
184. Pop Rareș Tudor USR DA
185. Popa Florin PSD DA
186. Popa Mihai Valentin PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
189. Preda Cezar-Florin PNL NU
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL NU
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL NU
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
210. Sefer Cristian-George PMP DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Spânu Ion PSD DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
221. Stancu Florinel PSD DA
222. Stativă Irinel Ioan PSD DA
223. Stănescu Alexandru PSD DA
224. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
225. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
227. Suciu Matei PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șarapatin Elvira PSD DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL NU
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL NU
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Ștefan Ion PNL NU
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
241. Tabugan Ion PMP DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Terea Ioan PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP DA
248. Tripa Florin-Dan PSD DA
249. Trușcă Constantin PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL NU
255. Varga Vasile PNL NU
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile PSD DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL NU
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zainea Cornel USR DA
272. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 15:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro