Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 170/2016 privind completarea Legii nr.307 din 12 iulie 2006 privind apărarea împotriva incendiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:280 134 63 23 18 15 12 15
- voturi pentru (DA):280 134 63 23 18 15 12 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vosganian Varujan ALDE DA
6. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
7. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
8. Vlase Petru Gabriel PSD DA
9. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
10. Vîrză Mihăiță PSD DA
11. Vîlceanu Dan PNL DA
12. Vișan George-Gabriel PSD DA
13. Vexler Silviu Minoritati DA
14. Velcea Nicolae PSD DA
15. Văcaru Alin Vasile PSD DA
16. Vass Levente UDMR DA
17. Vasilică Radu Costin PSD DA
18. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
19. Vasile Daniel Minoritati DA
20. Varga Vasile PNL DA
21. Varga Glad-Aurel PNL DA
22. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
23. Tușa Adriana Diana PSD DA
24. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
25. Tudor Beatrice PSD DA
26. Trușcă Constantin PSD DA
27. Tripa Florin-Dan PSD DA
28. Tomac Eugen PMP DA
29. Toma Ilie PSD DA
30. Todor Adrian PSD DA
31. Tîlvăr Angel PSD DA
32. Terea Ioan PSD DA
33. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
34. Tabugan Ion PMP DA
35. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
36. Ștefan Ion PNL DA
37. Ștefan Corneliu PSD DA
38. Șovăială Constantin PNL DA
39. Șova Lucian PSD DA
40. Șotcan Theodora PSD DA
41. Șișcu George PNL DA
42. Șimon Gheorghe PSD DA
43. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
44. Șarapatin Elvira PSD DA
45. Szabó Ödön UDMR DA
46. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
47. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
48. Suciu Matei PSD DA
49. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
50. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
51. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
52. Stănescu Alexandru PSD DA
53. Stativă Irinel Ioan PSD DA
54. Stancu Florinel PSD DA
55. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
56. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
57. Spânu Ion PSD DA
58. Solomon Adrian PSD DA
59. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
60. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
61. Simonis Alfred - Robert PSD DA
62. Simion Lucian-Eduard PSD DA
63. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
64. Seres Dénes UDMR DA
65. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
66. Sefer Cristian-George PMP DA
67. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
68. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
69. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
70. Rotaru Alexandru PSD DA
71. Roșca Lucreția PSD DA
72. Romanescu Cristinel PNL DA
73. Roman Ioan Sorin PSD DA
74. Roman Florin-Claudiu PNL DA
75. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
76. Răduț Violeta PSD DA
77. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
78. Rădulescu Alexandru PSD DA
79. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
80. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
81. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
82. Radu Anișoara PSD DA
83. Prună Cristina-Mădălina USR DA
84. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
85. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
86. Presură Alexandra PSD DA
87. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
88. Preda Cezar-Florin PNL DA
89. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
90. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
91. Popa Mihai Valentin PSD DA
92. Popa Florin PSD DA
93. Pop Rareș Tudor USR DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Pop Andrei PSD DA
96. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
97. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
98. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
99. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
100. Petric Octavian PSD DA
101. Petrea Gabriel PSD DA
102. Pau Radu - Adrian PSD DA
103. Pașcan Emil-Marius PMP DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Pambuccian Varujan Minoritati DA
107. Palăr Ionel PNL DA
108. Oteșanu Daniela PSD DA
109. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
110. Oprea Dumitru PNL DA
111. Olteanu Daniel PNL DA
112. Olar Corneliu PNL DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Nicolicea Eugen PSD DA
117. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nicoară Romeo Florin PNL DA
120. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
121. Neață Eugen PSD DA
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Movilă Petru PMP DA
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Lupescu Dumitru USR DA
144. Lupașcu Costel PSD DA
145. Lungu Tudorița PNL DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Longher Victoria Minoritati DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Lazăr Sorin PSD DA
150. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
151. Korodi Attila UDMR DA
152. Kelemen Hunor UDMR DA
153. Jivan Luminița-Maria PSD DA
154. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
155. Itu Cornel PSD DA
156. Iordache Florin PSD DA
157. Ioniță Antoneta PNL DA
158. Ionescu George PNL DA
159. Ion Stelian-Cristian USR DA
160. Intotero Natalia-Elena PSD DA
161. Ignat Miron Minoritati DA
162. Iftimie Neculai PSD DA
163. Ibram Iusein Minoritati DA
164. Iancu Marius-Ionel PSD DA
165. Iacomi Iulian PSD DA
166. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
167. Huncă Mihaela PSD DA
168. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
169. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
170. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
171. Halici Nicușor PSD DA
172. Gudu Vasile PNL DA
173. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
174. Goga Octavian PMP DA
175. Giugea Nicolae PNL DA
176. Ghilea Găvrilă PNL DA
177. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
178. Gheorghiu Bogdan PNL DA
179. Gheorghe Tinel PNL DA
180. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
181. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
182. Georgescu Nicolae PSD DA
183. Găină Mihăiță PSD DA
184. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
185. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
186. Gavrilă Camelia PSD DA
187. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
188. Furtună Mirela PSD DA
189. Furic Iarco Minoritati DA
190. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
191. Floroiu Ionel PSD DA
192. Florea Oana-Consuela PSD DA
193. Florea Damian ALDE DA
194. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
195. Fădor Angelica PNL DA
196. Erdei Dolóczki István UDMR DA
197. Durbacă Eugen ALDE DA
198. Dunava Costel Neculai PSD DA
199. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
200. Drulă Cătălin USR DA
201. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
202. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
203. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
204. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
205. Dobre Victor Paul PNL DA
206. Dîrzu Ioan PSD DA
207. Dinu Cristina-Elena PSD DA
208. Dehelean Silviu USR DA
209. Dan Nicușor Daniel USR DA
210. Cupșa Ioan PNL DA
211. Cupă Ion ALDE DA
212. Culeafă Mihai PNL DA
213. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
214. Csoma Botond UDMR DA
215. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
216. Csép Éva-Andrea UDMR DA
217. Cristache Cătălin PMP DA
218. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
219. Cosma Lavinia-Corina USR DA
220. Constantin Daniel ALDE DA
221. Codreanu Constantin PMP DA
222. Cocoș Vasile PSD DA
223. Cobuz Maricela PSD DA
224. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
225. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
226. Ciocan Dan PSD DA
227. Chiriță Dumitru PSD DA
228. Chiriac Viorel PSD DA
229. Chichirău Cosette-Paula USR DA
230. Cherecheș Viorica PNL DA
231. Cherecheș Florica PNL DA
232. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
233. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
234. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
235. Călin Ion PSD DA
236. Căciulă Aurel PSD DA
237. Calotă Florică Ică ALDE DA
238. Calista Mara-Daniela PNL DA
239. Burciu Cristina PSD DA
240. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
241. Bulai Iulian USR DA
242. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
243. Buican Cristian PNL DA
244. Budăi Marius-Constantin PSD DA
245. Bran-Voinea Ioana PSD DA
246. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
247. Botez Mihai-Cătălin USR DA
248. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
249. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
250. Bontea Vlad PSD DA
251. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
252. Bodea Marius PNL DA
253. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
254. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
255. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
256. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
257. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
258. Birchall Ana PSD DA
259. Bica Dănuț PNL DA
260. Benedek Zacharie UDMR DA
261. Bende Sándor UDMR DA
262. Bejinariu Eugen PSD DA
263. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
264. Bălănescu Alexandru PSD DA
265. Banias Mircea Marius ALDE DA
266. Balint Liviu-Ioan PMP DA
267. Balan Ioan PNL DA
268. Badea Leonardo PSD DA
269. Babuș Radu PSD DA
270. Axinte Vasile PSD DA
271. Avram Constantin ALDE DA
272. Apjok Norbert UDMR DA
273. Antal István-János UDMR DA
274. Andrușcă Dănuț PSD DA
275. Andronache Gabriel PNL DA
276. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
277. Anastase Roberta Alma PNL DA
278. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
279. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
280. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 4:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro