Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:22 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 170/2016 privind completarea Legii nr.307 din 12 iulie 2006 privind apărarea împotriva incendiilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:280 134 63 23 18 15 12 15
- voturi pentru (DA):280 134 63 23 18 15 12 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Badea Leonardo PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
15. Bran-Voinea Ioana PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Căciulă Aurel PSD DA
20. Călin Ion PSD DA
21. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Chiriță Dumitru PSD DA
25. Ciocan Dan PSD DA
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
27. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
28. Cobuz Maricela PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Dinu Cristina-Elena PSD DA
31. Dîrzu Ioan PSD DA
32. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
33. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
34. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
35. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Florea Oana-Consuela PSD DA
38. Floroiu Ionel PSD DA
39. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
40. Furtună Mirela PSD DA
41. Gavrilă Camelia PSD DA
42. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
43. Găină Mihăiță PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Halici Nicușor PSD DA
46. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
47. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
48. Huncă Mihaela PSD DA
49. Iacomi Iulian PSD DA
50. Iancu Marius-Ionel PSD DA
51. Iftimie Neculai PSD DA
52. Intotero Natalia-Elena PSD DA
53. Iordache Florin PSD DA
54. Itu Cornel PSD DA
55. Jivan Luminița-Maria PSD DA
56. Lazăr Sorin PSD DA
57. Lupașcu Costel PSD DA
58. Macovei Silviu Nicu PSD DA
59. Manole Petre-Florin PSD DA
60. Marica Petru-Sorin PSD DA
61. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
62. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
63. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
64. Mînzatu Roxana PSD DA
65. Mocioalcă Ion PSD DA
66. Mohaci Mihai PSD DA
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Mușoiu Ștefan PSD DA
69. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
70. Neață Eugen PSD DA
71. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
72. Nicolae Andrei PSD DA
73. Nicolicea Eugen PSD DA
74. Niță Nicu PSD DA
75. Nosa Iuliu PSD DA
76. Oteșanu Daniela PSD DA
77. Pană Adriana-Doina PSD DA
78. Paraschiv Rodica PSD DA
79. Pau Radu - Adrian PSD DA
80. Petrea Gabriel PSD DA
81. Petric Octavian PSD DA
82. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
83. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
84. Pop Andrei PSD DA
85. Pop Georgian PSD DA
86. Popa Florin PSD DA
87. Popa Mihai Valentin PSD DA
88. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
89. Presură Alexandra PSD DA
90. Radu Anișoara PSD DA
91. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
92. Rădulescu Alexandru PSD DA
93. Răduț Violeta PSD DA
94. Roman Ioan Sorin PSD DA
95. Roșca Lucreția PSD DA
96. Rotaru Alexandru PSD DA
97. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
98. Simion Lucian-Eduard PSD DA
99. Simonis Alfred - Robert PSD DA
100. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
101. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
102. Solomon Adrian PSD DA
103. Spânu Ion PSD DA
104. Stancu Florinel PSD DA
105. Stativă Irinel Ioan PSD DA
106. Stănescu Alexandru PSD DA
107. Suciu Matei PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Șarapatin Elvira PSD DA
110. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
111. Șimon Gheorghe PSD DA
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șova Lucian PSD DA
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
116. Terea Ioan PSD DA
117. Tîlvăr Angel PSD DA
118. Todor Adrian PSD DA
119. Toma Ilie PSD DA
120. Tripa Florin-Dan PSD DA
121. Trușcă Constantin PSD DA
122. Tudor Beatrice PSD DA
123. Tușa Adriana Diana PSD DA
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
126. Vasilică Radu Costin PSD DA
127. Văcaru Alin Vasile PSD DA
128. Velcea Nicolae PSD DA
129. Vișan George-Gabriel PSD DA
130. Vîrză Mihăiță PSD DA
131. Vlase Petru Gabriel PSD DA
132. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
133. Weber Mihai PSD DA
134. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Balan Ioan PNL DA
5. Bica Dănuț PNL DA
6. Bodea Marius PNL DA
7. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
8. Buican Cristian PNL DA
9. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
10. Calista Mara-Daniela PNL DA
11. Cherecheș Florica PNL DA
12. Cherecheș Viorica PNL DA
13. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
14. Culeafă Mihai PNL DA
15. Cupșa Ioan PNL DA
16. Dobre Victor Paul PNL DA
17. Fădor Angelica PNL DA
18. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
19. Gheorghe Tinel PNL DA
20. Gheorghiu Bogdan PNL DA
21. Ghilea Găvrilă PNL DA
22. Giugea Nicolae PNL DA
23. Gudu Vasile PNL DA
24. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
25. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
26. Ionescu George PNL DA
27. Ioniță Antoneta PNL DA
28. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
29. Lungu Tudorița PNL DA
30. Mareș Mara PNL DA
31. Mihalescul Dumitru PNL DA
32. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
33. Neagu Nicolae PNL DA
34. Nicoară Romeo Florin PNL DA
35. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
36. Olar Corneliu PNL DA
37. Olteanu Daniel PNL DA
38. Oprea Dumitru PNL DA
39. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
40. Palăr Ionel PNL DA
41. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
42. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
43. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
44. Preda Cezar-Florin PNL DA
45. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
46. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
47. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
48. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
49. Roman Florin-Claudiu PNL DA
50. Romanescu Cristinel PNL DA
51. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
52. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
53. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
54. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
55. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
56. Șișcu George PNL DA
57. Șovăială Constantin PNL DA
58. Ștefan Ion PNL DA
59. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
60. Varga Glad-Aurel PNL DA
61. Varga Vasile PNL DA
62. Vîlceanu Dan PNL DA
63. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
2. Botez Mihai-Cătălin USR DA
3. Bulai Iulian USR DA
4. Chichirău Cosette-Paula USR DA
5. Cosma Lavinia-Corina USR DA
6. Dan Nicușor Daniel USR DA
7. Dehelean Silviu USR DA
8. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
9. Drulă Cătălin USR DA
10. Ion Stelian-Cristian USR DA
11. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
12. Lupescu Dumitru USR DA
13. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
14. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
15. Pop Rareș Tudor USR DA
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
17. Prună Cristina-Mădălina USR DA
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
20. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
23. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
7. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Csoma Botond UDMR DA
10. Erdei Dolóczki István UDMR DA
11. Kelemen Hunor UDMR DA
12. Korodi Attila UDMR DA
13. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
14. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
15. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Szabó Ödön UDMR DA
18. Vass Levente UDMR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Banias Mircea Marius ALDE DA
3. Calotă Florică Ică ALDE DA
4. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
5. Constantin Daniel ALDE DA
6. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
7. Cupă Ion ALDE DA
8. Durbacă Eugen ALDE DA
9. Florea Damian ALDE DA
10. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
11. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
12. Lovin Dumitru ALDE DA
13. Niță Mihai ALDE DA
14. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
15. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Balint Liviu-Ioan PMP DA
2. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
3. Codreanu Constantin PMP DA
4. Cristache Cătălin PMP DA
5. Goga Octavian PMP DA
6. Movilă Petru PMP DA
7. Pașcan Emil-Marius PMP DA
8. Sefer Cristian-George PMP DA
9. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
10. Tabugan Ion PMP DA
11. Tomac Eugen PMP DA
12. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
3. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
4. Furic Iarco Minoritati DA
5. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
6. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
7. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
8. Ibram Iusein Minoritati DA
9. Ignat Miron Minoritati DA
10. Longher Victoria Minoritati DA
11. Pambuccian Varujan Minoritati DA
12. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
13. Vasile Daniel Minoritati DA
14. Vexler Silviu Minoritati DA
15. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 septembrie 2021, 3:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro