Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:24

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 65/2016 pentru modificarea Legii 500/2004 privind folosirea limbii române în locuri, relații și instituții publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:274 133 60 23 17 15 12 14
- voturi pentru (DA):270 131 59 23 17 15 11 14
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Badea Leonardo PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP DA
17. Banias Mircea Marius ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Durbacă Eugen ALDE DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Goga Octavian PMP DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Huncă Mihaela PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iacomi Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PSD DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohaci Mihai PSD DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Movilă Petru PMP DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Nicolicea Eugen PSD -
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olar Corneliu PNL DA
166. Olteanu Daniel PNL DA
167. Oprea Dumitru PNL DA
168. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP NU
174. Pau Radu - Adrian PSD DA
175. Petrea Gabriel PSD DA
176. Petric Octavian PSD DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
180. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
181. Pop Andrei PSD DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PNL DA
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
200. Răduț Violeta PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL DA
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL DA
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
209. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
210. Sefer Cristian-George PMP DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion Lucian-Eduard PSD DA
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD DA
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Spânu Ion PSD DA
220. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
226. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
227. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL DA
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion PMP DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Terea Ioan PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP DA
248. Tripa Florin-Dan PSD DA
249. Trușcă Constantin PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
258. Vasilică Radu Costin PSD DA
259. Vass Levente UDMR DA
260. Văcaru Alin Vasile PSD DA
261. Velcea Nicolae PSD DA
262. Vexler Silviu Minoritati DA
263. Vișan George-Gabriel PSD DA
264. Vîlceanu Dan PNL DA
265. Vîrză Mihăiță PSD DA
266. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
267. Vlase Petru Gabriel PSD DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
269. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
270. Vosganian Varujan ALDE DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 2 decembrie 2021, 21:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro