Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.03.2017 > 13:28 Versiunea pentru printare
Marți, 21 martie 2017, ora 13:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 360/2015 privind protejarea pădurilor din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:273 134 61 23 17 16 9 13
- voturi pentru (DA):91 6 59 12 1 2 6 5
- voturi împotrivă (NU):174 125 1 11 16 14 2 5
- abțineri:5 1 1 - - - 1 2
- nu au votat:3 2 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD -
14. Badea Leonardo PSD NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PMP NU
17. Banias Mircea Marius ALDE NU
18. Bălănescu Alexandru PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Benedek Zacharie UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
32. Bontea Vlad PSD NU
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bran-Voinea Ioana PSD NU
37. Budăi Marius-Constantin PSD NU
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD NU
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE NU
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD NU
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL Abținere
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD NU
54. Chiriță Dumitru PSD NU
55. Ciocan Dan PSD NU
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
58. Cobuz Maricela PSD NU
59. Cocoș Vasile PSD NU
60. Codreanu Constantin PMP NU
61. Constantin Daniel ALDE NU
62. Cosma Lavinia-Corina USR DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR NU
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati -
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE NU
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD NU
74. Dîrzu Ioan PSD NU
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
78. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
80. Drulă Cătălin USR NU
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
82. Dunava Costel Neculai PSD NU
83. Durbacă Eugen ALDE DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR NU
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
87. Florea Damian ALDE NU
88. Florea Oana-Consuela PSD NU
89. Floroiu Ionel PSD NU
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
91. Furic Iarco Minoritati NU
92. Furtună Mirela PSD NU
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD NU
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
97. Găină Mihăiță PSD NU
98. Georgescu Nicolae PSD NU
99. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Giugea Nicolae PNL NU
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD NU
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
111. Huncă Mihaela PSD NU
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iacomi Iulian PSD NU
114. Iancu Marius-Ionel PSD NU
115. Ibram Iusein Minoritati NU
116. Iftimie Neculai PSD NU
117. Ignat Miron Minoritati Abținere
118. Intotero Natalia-Elena PSD NU
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD NU
123. Itu Cornel PSD NU
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD NU
126. Kelemen Hunor UDMR NU
127. Korodi Attila UDMR NU
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
129. Lazăr Sorin PSD NU
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati NU
132. Lovin Dumitru ALDE NU
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD NU
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD NU
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
138. Manole Petre-Florin PSD NU
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PSD NU
141. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
146. Mînzatu Roxana PSD NU
147. Mocioalcă Ion PSD NU
148. Mohaci Mihai PSD NU
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Movilă Petru PMP DA
152. Munteanu Ioan PSD NU
153. Mușoiu Ștefan PSD NU
154. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL DA
157. Neață Eugen PSD NU
158. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Andrei PSD NU
161. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Niță Mihai ALDE NU
164. Niță Nicu PSD NU
165. Nosa Iuliu PSD NU
166. Olar Corneliu PNL DA
167. Olteanu Daniel PNL DA
168. Oprea Dumitru PNL DA
169. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
170. Oteșanu Daniela PSD NU
171. Palăr Ionel PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD NU
174. Paraschiv Rodica PSD NU
175. Pașcan Emil-Marius PMP DA
176. Pau Radu - Adrian PSD NU
177. Petrea Gabriel PSD NU
178. Petric Octavian PSD NU
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD Abținere
183. Pop Andrei PSD NU
184. Pop Georgian PSD NU
185. Pop Rareș Tudor USR NU
186. Popa Florin PSD NU
187. Popa Mihai Valentin PSD NU
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
189. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
190. Preda Cezar-Florin PNL DA
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD NU
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Radu Anișoara PSD NU
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
200. Rădulescu Alexandru PSD NU
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
202. Răduț Violeta PSD NU
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD NU
208. Rotaru Alexandru PSD NU
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
210. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
213. Seres Dénes UDMR NU
214. Simion Lucian-Eduard PSD NU
215. Simonis Alfred - Robert PSD NU
216. Sitterli Ovidiu-Ioan PSD NU
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
218. Solomon Adrian PSD NU
219. Spânu Ion PSD NU
220. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
222. Stancu Florinel PSD NU
223. Stativă Irinel Ioan PSD NU
224. Stănescu Alexandru PSD NU
225. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
227. Suciu Matei PSD NU
228. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
230. Szabó Ödön UDMR NU
231. Șarapatin Elvira PSD NU
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
233. Șimon Gheorghe PSD NU
234. Șișcu George PNL DA
235. Șotcan Theodora PSD NU
236. Șova Lucian PSD NU
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD NU
239. Ștefan Ion PNL DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion PMP DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
243. Terea Ioan PSD NU
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todor Adrian PSD NU
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP DA
248. Tripa Florin-Dan PSD NU
249. Trușcă Constantin PSD NU
250. Tudor Beatrice PSD NU
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
252. Tușa Adriana Diana PSD NU
253. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
254. Varga Glad-Aurel PNL DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasile Daniel Minoritati NU
257. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
258. Vasilică Radu Costin PSD -
259. Văcaru Alin Vasile PSD NU
260. Velcea Nicolae PSD NU
261. Vexler Silviu Minoritati NU
262. Vișan George-Gabriel PSD NU
263. Vîlceanu Dan PNL DA
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD NU
267. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
268. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
269. Vosganian Varujan ALDE NU
270. Weber Mihai PSD NU
271. Zainea Cornel USR NU
272. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 15:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro