Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.11.2017 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 14 noiembrie 2017, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 413/2016 Lege pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 22/1999 privind administrarea porturilor și a căilor navigabile, utilizarea infrastructurilor de transport naval aparținând domeniului public, precum și desfășurarea activităților de transport naval în porturi și pe căile navigabile interioare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:277 133 55 27 18 11 12 14 7
- voturi pentru (DA):247 133 54 - 18 10 12 14 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:30 - 1 27 - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR Abținere
3. Weber Mihai PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Vosganian Varujan ALDE DA
6. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
7. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
8. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
9. Vîrză Mihăiță PSD DA
10. Vîlceanu Dan PNL DA
11. Vișan George-Gabriel PSD DA
12. Vexler Silviu Minoritati DA
13. Velcea Nicolae PSD DA
14. Văcaru Alin Vasile - DA
15. Vass Levente UDMR DA
16. Vasilică Radu Costin PSD DA
17. Vasile Daniel Minoritati DA
18. Varga Vasile PNL DA
19. Varga Glad-Aurel PNL DA
20. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
21. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
22. Tușa Adriana Diana PSD DA
23. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
24. Tudor Beatrice PSD DA
25. Tripa Florin-Dan PSD DA
26. Trăilă Cristina PNL DA
27. Toma Ilie PSD DA
28. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
29. Todor Adrian PSD DA
30. Terea Ioan PSD DA
31. Teiș Alina PSD DA
32. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
33. Tabugan Ion PMP DA
34. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
35. Ștefan Viorel PSD DA
36. Ștefan Ion PNL DA
37. Ștefan Corneliu PSD DA
38. Șovăială Constantin PNL DA
39. Șotcan Theodora PSD DA
40. Șișcu George PNL DA
41. Șimon Gheorghe PSD DA
42. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
43. Șarapatin Elvira PSD DA
44. Szabó Ödön UDMR DA
45. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
46. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
47. Suciu Matei PSD DA
48. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
49. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
50. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
51. Stănescu Alexandru PSD DA
52. Stativă Irinel Ioan PSD DA
53. Stancu Florinel PSD DA
54. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
55. Spânu Ion PSD DA
56. Solomon Adrian PSD DA
57. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
58. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
59. Simonis Alfred - Robert PSD DA
60. Simionca Ionuț PMP DA
61. Simion Lucian-Eduard PSD DA
62. Seres Dénes UDMR DA
63. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
64. Sefer Cristian-George PMP DA
65. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
66. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
67. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
68. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
69. Rotaru Alexandru PSD DA
70. Roșca Lucreția PSD DA
71. Romanescu Cristinel PNL DA
72. Roman Ioan Sorin PSD DA
73. Roman Florin-Claudiu PNL DA
74. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
75. Răduț Violeta PSD DA
76. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
77. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
78. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
79. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
80. Radu Anișoara PSD DA
81. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
82. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
83. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
84. Presură Alexandra PSD DA
85. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
86. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
87. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
88. Popa Mihai Valentin PSD DA
89. Popa Florin PSD DA
90. Pop Tudor Rareș USR Abținere
91. Pop Georgian PSD DA
92. Pop Andrei PSD DA
93. Ponta Victor-Viorel - DA
94. Plumb Rovana PSD DA
95. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
96. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
98. Petric Octavian PSD DA
99. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
100. Petrea Gabriel PSD DA
101. Păle Dănuț PSD DA
102. Pau Radu - Adrian PSD DA
103. Pașcan Emil-Marius PMP DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pană Adriana-Doina PSD DA
106. Pambuccian Varujan Minoritati DA
107. Palăr Ionel PNL DA
108. Oteșanu Daniela PSD DA
109. Oros Nechita-Adrian PNL DA
110. Oprea Dumitru PNL DA
111. Olteanu Daniel PNL DA
112. Olar Corneliu PNL DA
113. Nosa Iuliu PSD DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Niță Mihai ALDE DA
116. Nistor Laurențiu PSD DA
117. Nicolae Andrei PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL DA
119. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
120. Neață Eugen PSD DA
121. Neagu Nicolae PNL DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Munteanu Ioan PSD DA
125. Movilă Petru PMP DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Mocanu Adrian PMP DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mihalescul Dumitru PNL DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR Abținere
142. Lupașcu Costel PSD DA
143. Lungu Tudorița PNL DA
144. Lovin Dumitru ALDE DA
145. Longher Victoria Minoritati DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Lazăr Sorin PSD DA
148. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
149. Kelemen Hunor UDMR DA
150. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
151. Itu Cornel PSD DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Ioniță Antoneta PNL DA
154. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
155. Intotero Natalia-Elena PSD DA
156. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
157. Iftimie Neculai PSD DA
158. Ibram Iusein Minoritati DA
159. Iancu Marius-Ionel PSD DA
160. Iancu Iulian PSD DA
161. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
162. Huncă Mihaela PSD DA
163. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
164. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
165. Halici Nicușor PSD DA
166. Gilia Claudia PSD DA
167. Ghilea Găvrilă PNL DA
168. Gherman Dumitru PSD DA
169. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
170. Gheorghiu Bogdan PNL DA
171. Gheorghe Tinel PNL DA
172. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
173. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
174. Georgescu Nicolae PSD DA
175. Găină Mihăiță PSD DA
176. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
177. Gavrilă Camelia PSD DA
178. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
179. Furtună Mirela PSD DA
180. Furic Iarco Minoritati DA
181. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
182. Floroiu Ionel PSD DA
183. Florea Oana-Consuela PSD DA
184. Florea Damian - DA
185. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
186. Fădor Angelica PNL DA
187. Farago Petru UDMR DA
188. Erdei Dolóczki István UDMR DA
189. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
190. Dunava Costel Neculai PSD DA
191. Drulă Cătălin USR Abținere
192. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
193. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
194. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
195. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
196. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
197. Dobre Victor Paul PNL DA
198. Dobre Mircea-Titus PSD DA
199. Dîrzu Ioan PSD DA
200. Dinu Cristina-Elena PSD DA
201. Dehelean Silviu USR Abținere
202. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
203. Cupșa Ioan PNL DA
204. Cupă Ion ALDE DA
205. Culeafă Mihai PNL DA
206. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
207. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
208. Csoma Botond UDMR DA
209. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
210. Csép Éva-Andrea UDMR DA
211. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
212. Cosma Andreea PSD DA
213. Constantin Daniel - Abținere
214. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
215. Codreanu Constantin PMP DA
216. Cocoș Vasile PSD DA
217. Cobuz Maricela PSD DA
218. Cîtea Vasile PSD DA
219. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
220. Ciuhodaru Tudor PSD DA
221. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
222. Ciocan Dan PSD DA
223. Chiriac Viorel PSD DA
224. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
225. Cherecheș Viorica PNL DA
226. Cherecheș Florica PNL DA
227. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
228. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
229. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
230. Călin Ion PSD DA
231. Căciulă Aurel PSD DA
232. Calotă Florică Ică ALDE DA
233. Calista Mara-Daniela PNL DA
234. Burciu Cristina PSD DA
235. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
236. Bulai Iulian USR Abținere
237. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
238. Buican Cristian PNL DA
239. Budăi Marius-Constantin PSD DA
240. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
241. Bran Ioana PSD DA
242. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
243. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
244. Borza Remus-Adrian - DA
245. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
246. Bontea Vlad PSD DA
247. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
248. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
249. Bodea Marius PNL DA
250. Bode Lucian Nicolae PNL DA
251. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
252. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
253. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
254. Bichineț Corneliu PMP DA
255. Bica Dănuț PNL DA
256. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
257. Benedek Zacharie UDMR DA
258. Bende Sándor UDMR DA
259. Bejinariu Eugen PSD DA
260. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
261. Bălănescu Alexandru PSD DA
262. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
263. Barna Ilie Dan USR Abținere
264. Balint Liviu-Ioan PSD DA
265. Balan Ioan PNL DA
266. Babuș Radu PSD DA
267. Axinte Vasile PSD DA
268. Apjok Norbert UDMR DA
269. Anton Anton ALDE DA
270. Antal István-János UDMR DA
271. Andronache Gabriel PNL Abținere
272. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
273. Anastase Roberta Alma PNL DA
274. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
275. Alexe Costel PNL DA
276. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
277. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 februarie 2020, 1:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro