Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:34
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:34

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 1 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:178 57 38 15 34 15 7 7 5
- voturi pentru (DA):95 56 5 14 - 15 2 1 2
- voturi împotrivă (NU):76 - 30 - 34 - 4 6 2
- abțineri:3 - 2 1 - - - - -
- nu au votat:4 1 1 - - - 1 - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
8. Asztalos Ferenc UDMR DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bara Nicolae PD-L NU
11. Băeșu George PSD DA
12. Bentu Dumitru PSD DA
13. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
14. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
15. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Brînzan Ovidiu PSD DA
19. Brînză William Gabriel PD-L NU
20. Buciuta Ștefan Minoritati DA
21. Buda Daniel PD-L NU
22. Buda Ioan PSD DA
23. Calimente Mihăiță PNL NU
24. Canacheu Costică PD-L NU
25. Călin Ion PSD DA
26. Câmpanu Liviu PNL DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
29. Ciopraga Mircea PNL DA
30. Cocrea Olguța - NU
31. Codîrlă Liviu PRM DA
32. Corlățean Titus PSD DA
33. Crăciunescu Grigore PNL NU
34. Crețu Gabriela PSD -
35. Diaconescu Marin PRM DA
36. Diaconescu Renică PC NU
37. Dida Corneliu Ioan PSD DA
38. Dorneanu Valer PSD DA
39. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
40. Dumitrescu Liana Minoritati NU
41. Dumitriu Mihai PSD DA
42. Dumitru Ion PSD DA
43. Dușa Mircea PSD DA
44. Duțu Stelian PD-L NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Faina Constantin PC DA
47. Florea Damian PC NU
48. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
49. Furo Iuliu Ioan PRM DA
50. Gabor Gheorghe PNL NU
51. Găleteanu Monalisa PSD DA
52. Georgescu Filip PSD DA
53. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
54. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
55. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
56. Gonțea Ion PD-L NU
57. Grigore Dan PD-L NU
58. Gubandru Aurel PSD DA
59. Hanganu Romeo Octavian PC NU
60. Hellvig Eduard Raul PC -
61. Hoban Ioan PNL NU
62. Hoinaru Marian PNL DA
63. Iancu Iulian PSD DA
64. Igaș Traian Constantin PD-L NU
65. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
66. Iordache Florin PSD DA
67. Kelemen Hunor UDMR DA
68. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
69. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
70. Kovacs Attila UDMR DA
71. Lakatos Petru UDMR DA
72. Longher Ghervazen Minoritati NU
73. Macaleți Costică PSD DA
74. Magheru Paul PRM DA
75. Man Mircea PD-L NU
76. Manta Pantelimon PC NU
77. Marin Constantin PSD DA
78. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
79. Martin Eduard-Stelian PSD DA
80. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
81. Máté András-Levente UDMR DA
82. Matei Cătălin Lucian PSD DA
83. Mazăre Alexandru PSD DA
84. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
85. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
86. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
87. Meir Nati - NU
88. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
89. Micula Cătălin PNL NU
90. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
91. Mircea Costache PRM DA
92. Mircovici Niculae Minoritati NU
93. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
94. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
95. Mînzînă Ion PRM DA
96. Mocanu Alexandru PD-L NU
97. Mocanu Vasile PSD DA
98. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
99. Moisoiu Adrian PRM DA
100. Moldovan Emil Radu PSD DA
101. Momanu Corneliu PNL NU
102. Movilă Petru PD-L NU
103. Munteanu Ioan PSD DA
104. Nassar Rodica PSD DA
105. Năstase Adrian PSD DA
106. Nechita Aurel PSD DA
107. Nedelcu Gabriela PSD DA
108. Nicolicea Eugen PSD DA
109. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
110. Niță Constantin PSD DA
111. Nițulescu Teodor PRM DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Oancea Viorel PNL NU
114. Olarean Aurel PD-L NU
115. Oltean Ioan PD-L NU
116. Olteanu Bogdan PNL NU
117. Ovidenie Costel - DA
118. Palăr Ionel PNL NU
119. Pardău Dumitru PNL NU
120. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
121. Paveliu Marian Sorin PNL NU
122. Petrea Constantin PD-L NU
123. Pop Claudiu Adrian PSD DA
124. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
125. Preda Cezar-Florin PD-L NU
126. Preda Ion PNL NU
127. Pruteanu Vasile PNL NU
128. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
129. Pupeză Viorel PSD DA
130. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
131. Pușcaș Vasile PSD DA
132. Pușcă Mircea Valer PNL NU
133. Puzdrea Dumitru PD-L NU
134. Racoceanu Viorel PD-L NU
135. Radan Mihai Minoritati NU
136. Raicu Romeo Marius PD-L NU
137. Rogin Marius PD-L NU
138. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
139. Rus Ioan Aurel PRM DA
140. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
141. Sanda Victor PSD DA
142. Sandu-Capră Mihai PNL NU
143. Sasu Ion PSD DA
144. Săniuță Marian-Florian PSD DA
145. Scutaru Adrian George PNL NU
146. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
147. Seres Dénes UDMR DA
148. Sirețeanu Mihail PSD DA
149. Sóki Béla UDMR DA
150. Stan Ioan PSD DA
151. Stan Ion PSD DA
152. Stănescu Mircea PD-L NU
153. Stoica Ion - -
154. Străchinaru Petre PD-L NU
155. Strungă Emil PNL NU
156. Szekely Levente Csaba UDMR DA
157. Știrbeț Cornel PNL NU
158. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
159. Știreanu Octavian PSD DA
160. Tamás Sándor UDMR DA
161. Tămagă Constantin PSD DA
162. Toma Florentina Marilena PSD DA
163. Toma Horia-Victor PNL NU
164. Tudose Mihai PSD DA
165. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
166. Ujeniuc Dragoș PNL NU
167. Ungureanu Petre PNL NU
168. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
169. Ursărescu Dorinel PNL NU
170. Vainer Aurel Minoritati NU
171. Vasile Aurelia PSD DA
172. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
173. Văsioiu Horia PD-L NU
174. Vlase Petru Gabriel PSD DA
175. Vlădoiu Aurel PSD DA
176. Voicu Cătălin PSD DA
177. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
178. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA