Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2018 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 septembrie 2018, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 394/2018 privind distribuția de asigurări
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 133 60 23 - 16 11 13 6
- voturi pentru (DA):259 133 60 21 - 16 10 13 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
3. Zainea Cornel USR DA
4. Weber Mihai PSD DA
5. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
6. Vosganian Varujan ALDE DA
7. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
8. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
9. Vîrză Mihăiță PSD DA
10. Vîlceanu Dan PNL DA
11. Vișan George-Gabriel PSD DA
12. Velcea Nicolae PSD DA
13. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
14. Vasile Daniel Minoritati DA
15. Varga Vasile PNL DA
16. Varga Glad-Aurel PNL DA
17. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
18. Tușa Adriana Diana PSD DA
19. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
20. Turcan Raluca PNL DA
21. Tudose Mihai PSD DA
22. Tudor Beatrice PSD DA
23. Tripa Florin-Dan PSD DA
24. Trăilă Cristina PNL DA
25. Tomac Eugen PMP DA
26. Toma Ilie PSD DA
27. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
28. Todor Adrian PSD DA
29. Tîlvăr Angel PSD DA
30. Terea Ioan PSD DA
31. Teiș Alina PSD DA
32. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
33. Tabugan Ion ALDE DA
34. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
35. Ștefan Viorel PSD DA
36. Ștefan Ion PNL DA
37. Ștefan Corneliu PSD DA
38. Șovăială Constantin PNL DA
39. Șova Lucian PSD DA
40. Șotcan Theodora PSD DA
41. Șișcu George PNL DA
42. Șimon Gheorghe PSD DA
43. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
44. Șarapatin Elvira PSD DA
45. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
46. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
47. Suciu Matei PSD DA
48. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
49. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
50. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
51. Stănescu Alexandru PSD DA
52. Stativă Irinel Ioan PSD DA
53. Stancu Florinel PSD DA
54. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
55. Stan Viorel PSD DA
56. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
57. Spânu Ion PSD DA
58. Solomon Adrian PSD DA
59. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
60. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
61. Simionca Ionuț PMP DA
62. Simion Lucian-Eduard PSD DA
63. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
64. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
65. Sefer Cristian-George PMP DA
66. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
67. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
68. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
69. Rotaru Alexandru PSD DA
70. Roșca Lucreția PSD DA
71. Romanescu Cristinel PNL DA
72. Roman Ioan Sorin PSD DA
73. Roman Florin-Claudiu PNL DA
74. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
75. Răduț Violeta PSD DA
76. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
77. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
78. Rădulescu Alexandru PSD DA
79. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
80. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
81. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
82. Radu Anișoara PSD DA
83. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
84. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
85. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
86. Presură Alexandra PSD DA
87. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
88. Preda Cezar-Florin PNL DA
89. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
90. Popescu Pavel PNL DA
91. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
92. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
93. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
94. Popa Florin PSD DA
95. Pop Tudor Rareș USR DA
96. Pop Georgian PSD DA
97. Pop Andrei PSD DA
98. Plumb Rovana PSD DA
99. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
103. Petrea Gabriel PSD DA
104. Petcu Toma-Florin ALDE DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Pau Radu - Adrian PSD DA
107. Pașcan Emil-Marius PMP DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Pambuccian Varujan Minoritati DA
111. Palăr Ionel PNL DA
112. Oteșanu Daniela PSD DA
113. Oros Nechita-Adrian PNL DA
114. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
115. Oprea Dumitru PNL DA
116. Olteanu Daniel ALDE DA
117. Olar Corneliu PNL DA
118. Nosa Iuliu PSD DA
119. Niță Nicu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nicoară Romeo Florin PNL DA
123. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
124. Neață Eugen PSD DA
125. Neagu Nicolae PNL DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Movilă Petru PMP DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Mohaci Mihai PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Mocanu Adrian ALDE DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Lupescu Dumitru USR DA
144. Lupașcu Costel PSD DA
145. Lungu Tudorița PNL DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Longher Victoria Minoritati DA
148. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
149. Lazăr Sorin PSD DA
150. Jivan Luminița-Maria PSD DA
151. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Ionescu George PNL DA
155. Ion Stelian-Cristian USR DA
156. Intotero Natalia-Elena PSD DA
157. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
158. Iftimie Neculai PSD DA
159. Ibram Iusein Minoritati DA
160. Iancu Marius-Ionel PSD DA
161. Iancu Iulian PSD DA
162. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
163. Huncă Mihaela - DA
164. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
165. Hărătău Elena PSD DA
166. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
167. Gudu Vasile PNL DA
168. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
169. Goga Octavian PSD DA
170. Giugea Nicolae PNL DA
171. Gilia Claudia PSD DA
172. Ghilea Găvrilă PNL DA
173. Gherman Dumitru PSD DA
174. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
175. Gheorghe Tinel PNL DA
176. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
177. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
178. Georgescu Nicolae PSD DA
179. Găină Mihăiță PSD DA
180. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
181. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
182. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
183. Furtună Mirela PSD DA
184. Furic Iarco Minoritati DA
185. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
186. Floroiu Ionel PSD DA
187. Florea Oana-Consuela PSD DA
188. Florea Damian PSD DA
189. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
190. Fădor Angelica PNL DA
191. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
192. Dunava Costel Neculai PSD DA
193. Drulă Cătălin USR DA
194. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
195. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
196. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
197. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
198. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
199. Dobre Victor Paul PNL DA
200. Dîrzu Ioan PSD DA
201. Dehelean Silviu USR DA
202. Culeafă Mihai PNL DA
203. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
204. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
205. Cristache Cătălin PMP DA
206. Cosma Andreea PSD DA
207. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
208. Codreanu Constantin PMP DA
209. Cocoș Vasile PSD DA
210. Cobuz Maricela PSD DA
211. Cîtea Vasile PSD DA
212. Ciuhodaru Tudor PSD DA
213. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
214. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
215. Ciocan Dan PSD DA
216. Chiriac Viorel PSD DA
217. Chichirău Cosette-Paula USR DA
218. Cherecheș Viorica PNL DA
219. Cherecheș Florica PNL DA
220. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
221. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
222. Călin Ion PSD DA
223. Căciulă Aurel PSD DA
224. Calotă Florică Ică ALDE DA
225. Calista Mara-Daniela PNL DA
226. Burciu Cristina PSD DA
227. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
228. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
229. Buican Cristian PNL DA
230. Budăi Marius-Constantin PSD DA
231. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
232. Bran Ioana PSD DA
233. Botez Mihai-Cătălin USR DA
234. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
235. Borza Remus-Adrian - DA
236. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
237. Bontea Vlad PSD DA
238. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
239. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
240. Bodea Marius PNL DA
241. Bode Lucian Nicolae PNL DA
242. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
243. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
244. Birchall Ana PSD DA
245. Bica Dănuț PNL DA
246. Benga Tudor - Vlad USR DA
247. Bejinariu Eugen PSD DA
248. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
249. Bălănescu Alexandru PSD DA
250. Barna Ilie Dan USR DA
251. Banias Mircea Marius - DA
252. Balint Liviu-Ioan PSD DA
253. Balan Ioan PNL DA
254. Babuș Radu PSD DA
255. Axinte Vasile PSD DA
256. Avram Constantin ALDE DA
257. Ardelean Ben-Oni PNL DA
258. Andrușcă Dănuț PSD DA
259. Andronache Gabriel PNL DA
260. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
261. Anastase Roberta Alma PNL DA
262. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 3 aprilie 2020, 11:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro