Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2018 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 septembrie 2018, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 394/2018 privind distribuția de asigurări
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 133 60 23 - 16 11 13 6
- voturi pentru (DA):259 133 60 21 - 16 10 13 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andrușcă Dănuț PSD DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Birchall Ana PSD DA
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
11. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
12. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
13. Bontea Vlad PSD DA
14. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
15. Bran Ioana PSD DA
16. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
27. Ciuhodaru Tudor PSD DA
28. Cîtea Vasile PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Cosma Andreea PSD DA
32. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
35. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
36. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
37. Dunava Costel Neculai PSD DA
38. Florea Damian PSD DA
39. Florea Oana-Consuela PSD DA
40. Floroiu Ionel PSD DA
41. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
42. Furtună Mirela PSD DA
43. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
44. Găină Mihăiță PSD DA
45. Georgescu Nicolae PSD DA
46. Gherman Dumitru PSD DA
47. Gilia Claudia PSD DA
48. Goga Octavian PSD DA
49. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
50. Hărătău Elena PSD DA
51. Iancu Iulian PSD DA
52. Iancu Marius-Ionel PSD DA
53. Iftimie Neculai PSD DA
54. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
55. Intotero Natalia-Elena PSD DA
56. Iordache Florin PSD DA
57. Itu Cornel PSD DA
58. Jivan Luminița-Maria PSD DA
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Lupașcu Costel PSD DA
61. Macovei Silviu Nicu PSD DA
62. Manole Petre-Florin PSD DA
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
65. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
66. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
67. Mocioalcă Ion PSD DA
68. Mohaci Mihai PSD DA
69. Mușoiu Ștefan PSD DA
70. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
71. Neață Eugen PSD DA
72. Nicolae Andrei PSD DA
73. Niță Nicu PSD DA
74. Nosa Iuliu PSD DA
75. Oteșanu Daniela PSD DA
76. Pană Adriana-Doina PSD DA
77. Paraschiv Rodica PSD DA
78. Pau Radu - Adrian PSD DA
79. Păle Dănuț PSD DA
80. Petrea Gabriel PSD DA
81. Petric Octavian PSD DA
82. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
83. Plumb Rovana PSD DA
84. Pop Andrei PSD DA
85. Pop Georgian PSD DA
86. Popa Florin PSD DA
87. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
88. Presură Alexandra PSD DA
89. Radu Anișoara PSD DA
90. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
91. Rădulescu Alexandru PSD DA
92. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
93. Răduț Violeta PSD DA
94. Roman Ioan Sorin PSD DA
95. Roșca Lucreția PSD DA
96. Rotaru Alexandru PSD DA
97. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
98. Simion Lucian-Eduard PSD DA
99. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
100. Solomon Adrian PSD DA
101. Spânu Ion PSD DA
102. Stan Viorel PSD DA
103. Stancu Florinel PSD DA
104. Stativă Irinel Ioan PSD DA
105. Stănescu Alexandru PSD DA
106. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
107. Suciu Matei PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Șarapatin Elvira PSD DA
110. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
111. Șimon Gheorghe PSD DA
112. Șotcan Theodora PSD DA
113. Șova Lucian PSD DA
114. Ștefan Corneliu PSD DA
115. Ștefan Viorel PSD DA
116. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
117. Teiș Alina PSD DA
118. Terea Ioan PSD DA
119. Tîlvăr Angel PSD DA
120. Todor Adrian PSD DA
121. Toma Ilie PSD DA
122. Tripa Florin-Dan PSD DA
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Tudose Mihai PSD DA
125. Tușa Adriana Diana PSD DA
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
128. Velcea Nicolae PSD DA
129. Vișan George-Gabriel PSD DA
130. Vîrză Mihăiță PSD DA
131. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
132. Weber Mihai PSD DA
133. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardelean Ben-Oni PNL DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Bica Dănuț PNL DA
7. Bode Lucian Nicolae PNL DA
8. Bodea Marius PNL DA
9. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
12. Calista Mara-Daniela PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Cherecheș Viorica PNL DA
15. Culeafă Mihai PNL DA
16. Dobre Victor Paul PNL DA
17. Fădor Angelica PNL DA
18. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
19. Gheorghe Tinel PNL DA
20. Ghilea Găvrilă PNL DA
21. Giugea Nicolae PNL DA
22. Gudu Vasile PNL DA
23. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
24. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
25. Ionescu George PNL DA
26. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
27. Lungu Tudorița PNL DA
28. Mareș Mara PNL DA
29. Mihalescul Dumitru PNL DA
30. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
31. Neagu Nicolae PNL DA
32. Nicoară Romeo Florin PNL DA
33. Olar Corneliu PNL DA
34. Oprea Dumitru PNL DA
35. Oros Nechita-Adrian PNL DA
36. Palăr Ionel PNL DA
37. Popescu Pavel PNL DA
38. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
39. Preda Cezar-Florin PNL DA
40. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
41. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
42. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
43. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
44. Roman Florin-Claudiu PNL DA
45. Romanescu Cristinel PNL DA
46. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
47. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
48. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
49. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
50. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
51. Șișcu George PNL DA
52. Șovăială Constantin PNL DA
53. Ștefan Ion PNL DA
54. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
55. Trăilă Cristina PNL DA
56. Turcan Raluca PNL DA
57. Varga Glad-Aurel PNL DA
58. Varga Vasile PNL DA
59. Vîlceanu Dan PNL DA
60. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Chichirău Cosette-Paula USR DA
5. Dehelean Silviu USR DA
6. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
7. Drulă Cătălin USR DA
8. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
9. Ion Stelian-Cristian USR DA
10. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
11. Lupescu Dumitru USR DA
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
13. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
14. Pop Tudor Rareș USR DA
15. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
16. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
17. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
18. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
19. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
20. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
21. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
22. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
23. Zainea Cornel USR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Calotă Florică Ică ALDE DA
3. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
4. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
5. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
6. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
7. Lovin Dumitru ALDE DA
8. Mocanu Adrian ALDE DA
9. Niță Mihai ALDE DA
10. Olteanu Daniel ALDE DA
11. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
12. Petcu Toma-Florin ALDE DA
13. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
14. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
15. Tabugan Ion ALDE DA
16. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Codreanu Constantin PMP DA
2. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
3. Cristache Cătălin PMP DA
4. Movilă Petru PMP DA
5. Pașcan Emil-Marius PMP DA
6. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
7. Sefer Cristian-George PMP DA
8. Simionca Ionuț PMP DA
9. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
10. Tomac Eugen PMP DA
11. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
2. Furic Iarco Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
5. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
6. Ibram Iusein Minoritati DA
7. Longher Victoria Minoritati DA
8. Pambuccian Varujan Minoritati DA
9. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
10. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
11. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
12. Vasile Daniel Minoritati DA
13. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Banias Mircea Marius - DA
2. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
3. Borza Remus-Adrian - DA
4. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
5. Huncă Mihaela - DA
6. Nechifor Cătălin-Ioan - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 3:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro