Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.09.2018 > 12:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 12 septembrie 2018, ora 12:14

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 394/2018 privind distribuția de asigurări
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:262 133 60 23 - 16 11 13 6
- voturi pentru (DA):259 133 60 21 - 16 10 13 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
2. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
68. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Fădor Angelica PNL DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Damian PSD DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
83. Găină Mihăiță PSD DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Huncă Mihaela - DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Iftimie Neculai PSD DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ionescu George PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Victoria Minoritati DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupașcu Costel PSD DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Mihalescul Dumitru PNL DA
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mocanu Adrian ALDE DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Movilă Petru PMP DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD DA
141. Niță Mihai ALDE DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Olar Corneliu PNL DA
145. Olteanu Daniel ALDE DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
148. Oros Nechita-Adrian PNL DA
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP DA
155. Pau Radu - Adrian PSD DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petcu Toma-Florin ALDE DA
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Petric Octavian PSD DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
163. Plumb Rovana PSD DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
175. Presură Alexandra PSD DA
176. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
178. Radu Anișoara PSD DA
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
181. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
182. Rădulescu Alexandru PSD DA
183. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
184. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
185. Răduț Violeta PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Ioan Sorin PSD DA
189. Romanescu Cristinel PNL DA
190. Roșca Lucreția PSD DA
191. Rotaru Alexandru PSD DA
192. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
195. Sefer Cristian-George PMP DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simionca Ionuț PMP DA
200. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
201. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
202. Solomon Adrian PSD DA
203. Spânu Ion PSD DA
204. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șova Lucian PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL DA
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL DA
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tabugan Ion ALDE DA
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Terea Ioan PSD DA
231. Tîlvăr Angel PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
234. Toma Ilie PSD DA
235. Tomac Eugen PMP DA
236. Trăilă Cristina PNL DA
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Tudose Mihai PSD DA
240. Turcan Raluca PNL DA
241. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Glad-Aurel PNL DA
245. Varga Vasile PNL DA
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Velcea Nicolae PSD DA
249. Vișan George-Gabriel PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL DA
251. Vîrză Mihăiță PSD DA
252. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR DA
258. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Coliu Doru-Petrișor PMP NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 martie 2020, 4:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro