Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:37 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:37

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 7 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 62 42 17 36 15 7 7 7
- voturi pentru (DA):103 61 2 17 1 13 6 - 3
- voturi împotrivă (NU):84 - 37 - 35 - 1 7 4
- abțineri:4 - 3 - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zegrean Augustin PD-L NU
2. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
3. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
4. Voicu Cătălin PSD DA
5. Vlădoiu Aurel PSD DA
6. Vlase Petru Gabriel PSD DA
7. Văsioiu Horia PD-L NU
8. Vasile Aurelia PSD DA
9. Vainer Aurel Minoritati NU
10. Ursărescu Dorinel PNL NU
11. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
12. Ungureanu Petre PNL NU
13. Ujeniuc Dragoș PNL NU
14. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
15. Tudose Mihai PSD DA
16. Toró Tiberiu UDMR Abținere
17. Toma Horia-Victor PNL NU
18. Toma Florentina Marilena PSD DA
19. Timiș Ioan PNL NU
20. Timar Liviu PSD DA
21. Tămagă Constantin PSD DA
22. Tamás Sándor UDMR DA
23. Tabără Valeriu PD-L NU
24. Știucă Alecsandru PSD DA
25. Știreanu Octavian PSD DA
26. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
27. Știrbeț Cornel PNL NU
28. Szekely Levente Csaba UDMR DA
29. Strungă Emil PNL NU
30. Străchinaru Petre PD-L NU
31. Stoica Ion - DA
32. Stănescu Mircea PD-L DA
33. Stativă Irinel Ioan PSD DA
34. Stan Ioan PSD DA
35. Sóki Béla UDMR DA
36. Sirețeanu Mihail PSD DA
37. Seres Dénes UDMR DA
38. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
39. Scutaru Adrian George PNL NU
40. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
41. Sârb Gheorghe PD-L NU
42. Săpunaru Nini PNL NU
43. Săniuță Marian-Florian PSD DA
44. Sasu Ion PSD DA
45. Sandu-Capră Mihai PNL NU
46. Sanda Victor PSD DA
47. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
48. Rus Ioan Aurel PRM DA
49. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
50. Rogin Marius PD-L NU
51. Radan Mihai Minoritati NU
52. Racoceanu Viorel PD-L NU
53. Puzdrea Dumitru PD-L NU
54. Pușcă Mircea Valer PNL NU
55. Pușcaș Vasile PSD DA
56. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
57. Pupeză Viorel PSD DA
58. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
59. Pruteanu Vasile PNL NU
60. Preda Ion PNL NU
61. Preda Cezar-Florin PD-L NU
62. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
63. Popa Nicolae PC DA
64. Pop Claudiu Adrian PSD DA
65. Petrea Constantin PD-L NU
66. Paveliu Marian Sorin PNL NU
67. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
68. Pardău Dumitru PNL NU
69. Palăr Ionel PNL NU
70. Ovidenie Costel - DA
71. Olteanu Bogdan PNL NU
72. Oltean Ioan PD-L NU
73. Olarean Aurel PD-L NU
74. Oancea Viorel PNL NU
75. Nosa Iuliu PSD DA
76. Nițulescu Teodor PRM DA
77. Niță Constantin PSD DA
78. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
79. Nicolicea Eugen PSD DA
80. Nedelcu Gabriela PSD DA
81. Nechita Aurel PSD DA
82. Năstase Adrian PSD DA
83. Nassar Rodica PSD DA
84. Muscă Monica Octavia - NU
85. Munteanu Ioan PSD DA
86. Movilă Petru PD-L NU
87. Momanu Corneliu PNL NU
88. Moldovan Emil Radu PSD DA
89. Moisoiu Adrian PRM DA
90. Mocioalcă Ion PSD DA
91. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
92. Mocanu Vasile PSD DA
93. Mocanu Alexandru PD-L NU
94. Mînzînă Ion PRM DA
95. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
96. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
97. Mironescu Laurențiu PD-L NU
98. Mircovici Niculae Minoritati NU
99. Mircea Costache PRM DA
100. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
101. Micula Cătălin PNL NU
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
103. Meir Nati - DA
104. Mătușa Tudor PRM DA
105. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
108. Mazăre Alexandru PSD DA
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Martin Eduard-Stelian PSD DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Man Mircea PD-L NU
115. Magheru Paul PRM DA
116. Macaleți Costică PSD DA
117. Luchian Ion PNL NU
118. Longher Ghervazen Minoritati NU
119. Lakatos Petru UDMR DA
120. Kovacs Attila UDMR DA
121. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
122. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Iriza Marius PRM DA
125. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
126. Iordache Florin PSD DA
127. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
128. Igaș Traian Constantin PD-L NU
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Hoinaru Marian PNL DA
131. Hoban Ioan PNL NU
132. Hellvig Eduard Raul PC DA
133. Gubandru Aurel PSD DA
134. Grigore Dan PD-L NU
135. Gonțea Ion PD-L NU
136. Ghișe Ioan - NU
137. Gheorghiof Titu Nicolae PNL Abținere
138. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
139. Georgescu Filip PSD DA
140. Găleteanu Monalisa PSD DA
141. Gabor Gheorghe PNL NU
142. Furo Iuliu Ioan PRM DA
143. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
144. Florea Damian PC NU
145. Faina Constantin PC DA
146. Erdei Dolóczki István UDMR DA
147. Duțu Stelian PD-L NU
148. Dușa Mircea PSD DA
149. Dumitru Ion PSD DA
150. Dumitriu Mihai PSD DA
151. Dumitrescu Liana Minoritati NU
152. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
153. Dorneanu Valer PSD DA
154. Dida Corneliu Ioan PSD DA
155. Diaconescu Renică PC DA
156. Diaconescu Marin PRM DA
157. Crețu Gabriela PSD -
158. Crăciunescu Grigore PNL NU
159. Corlățean Titus PSD DA
160. Codîrlă Liviu PRM DA
161. Cocrea Olguța - NU
162. Ciopraga Mircea PNL DA
163. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
164. Chiper Gheorghe PSD DA
165. Câmpanu Liviu PNL NU
166. Călin Ion PSD DA
167. Canacheu Costică PD-L NU
168. Calimente Mihăiță PNL NU
169. Buda Ioan PSD DA
170. Buda Daniel PD-L NU
171. Buciuta Ștefan Minoritati NU
172. Buciu Angela PRM DA
173. Brînzan Ovidiu PSD DA
174. Bónis István UDMR DA
175. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
176. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
177. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
178. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
179. Bivolaru Ioan PSD DA
180. Bentu Dumitru PSD DA
181. Bejinariu Eugen PSD DA
182. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
183. Băeșu George PSD DA
184. Bara Nicolae PD-L NU
185. Baban Ștefan PRM DA
186. Asztalos Ferenc UDMR DA
187. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
188. Antal Árpád-András UDMR DA
189. Andon Sergiu PC DA
190. Amarie Constantin PSD DA
191. Almăjanu Marin PNL NU
192. Albu Gheorghe PD-L NU
193. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 7:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro