Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:40 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:40

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Punctul 14 din raportul suplimentar
PL 616/2006 privind înființarea, organizarea și funcționarea Agenției Naționale de Integritate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 62 44 17 37 15 7 8 7
- voturi pentru (DA):102 61 1 16 - 14 6 1 3
- voturi împotrivă (NU):90 - 41 - 37 - 1 7 4
- abțineri:4 1 2 - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zegrean Augustin PD-L NU
2. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
3. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
4. Vlădoiu Aurel PSD DA
5. Vlase Petru Gabriel PSD DA
6. Văsioiu Horia PD-L NU
7. Vasile Aurelia PSD DA
8. Vainer Aurel Minoritati NU
9. Ursărescu Dorinel PNL NU
10. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
11. Ungureanu Petre PNL NU
12. Ujeniuc Dragoș PNL NU
13. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
14. Țundrea Ioan PC DA
15. Tudose Mihai PSD DA
16. Toró Tiberiu UDMR Abținere
17. Toma Horia-Victor PNL NU
18. Toma Florentina Marilena PSD DA
19. Timiș Ioan PNL NU
20. Timar Liviu PSD DA
21. Tămagă Constantin PSD DA
22. Tamás Sándor UDMR DA
23. Tabără Valeriu PD-L NU
24. Știreanu Octavian PSD DA
25. Știrbu Monica-Mihaela PNL Abținere
26. Știrbeț Cornel PNL NU
27. Szekely Levente Csaba UDMR DA
28. Strungă Emil PNL NU
29. Străchinaru Petre PD-L NU
30. Stoica Ion - DA
31. Stănescu Mircea PD-L NU
32. Stativă Irinel Ioan PSD DA
33. Stanciu Anghel PSD DA
34. Stan Ion PSD DA
35. Stan Ioan PSD DA
36. Sóki Béla UDMR DA
37. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
38. Seres Dénes UDMR DA
39. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
40. Scutaru Adrian George PNL NU
41. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
42. Sârb Gheorghe PD-L NU
43. Săpunaru Nini PNL NU
44. Săniuță Marian-Florian PSD DA
45. Sasu Ion PSD DA
46. Sandu-Capră Mihai PNL NU
47. Sandu Gabriel PNL NU
48. Sanda Victor PSD DA
49. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
50. Rus Ioan Aurel PRM DA
51. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
52. Rogin Marius PD-L NU
53. Radan Mihai Minoritati DA
54. Racoceanu Viorel PD-L NU
55. Puzdrea Dumitru PD-L NU
56. Pușcă Mircea Valer PNL NU
57. Pușcaș Vasile PSD DA
58. Purceld Octavian-Mircea PRM -
59. Pupeză Viorel PSD DA
60. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
61. Pruteanu Vasile PNL NU
62. Preda Ion PNL NU
63. Preda Cezar-Florin PD-L NU
64. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
65. Popa Nicolae PC DA
66. Popa Cornel PNL NU
67. Pop Claudiu Adrian PSD DA
68. Petrea Constantin PD-L NU
69. Paveliu Marian Sorin PNL NU
70. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
71. Pardău Dumitru PNL DA
72. Palăr Ionel PNL NU
73. Ovidenie Costel - DA
74. Olteanu Bogdan PNL NU
75. Oltean Ioan PD-L NU
76. Olarean Aurel PD-L NU
77. Oancea Viorel PNL NU
78. Nosa Iuliu PSD DA
79. Niță Constantin PSD DA
80. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
81. Nicolicea Eugen PSD DA
82. Nica Dan PSD DA
83. Nedelcu Gabriela PSD DA
84. Nechita Aurel PSD DA
85. Năstase Adrian PSD DA
86. Nassar Rodica PSD DA
87. Muscă Monica Octavia - NU
88. Munteanu Ioan PSD DA
89. Movilă Petru PD-L NU
90. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
91. Momanu Corneliu PNL NU
92. Moldovan Emil Radu PSD DA
93. Moisoiu Adrian PRM DA
94. Mocioalcă Ion PSD DA
95. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
96. Mocanu Vasile PSD DA
97. Mocanu Alexandru PD-L NU
98. Mînzînă Ion PRM DA
99. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
100. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
101. Mironescu Laurențiu PD-L NU
102. Mircovici Niculae Minoritati NU
103. Mircea Costache PRM DA
104. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
105. Micula Cătălin PNL NU
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
107. Meir Nati - DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
110. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
112. Mazăre Alexandru PSD DA
113. Matei Cătălin Lucian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Martin Eduard-Stelian PSD DA
116. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
117. Manta Pantelimon PC DA
118. Man Mircea PD-L NU
119. Magheru Paul PRM DA
120. Macaleți Costică PSD DA
121. Luchian Ion PNL NU
122. Longher Ghervazen Minoritati NU
123. Lakatos Petru UDMR DA
124. Kovacs Attila UDMR DA
125. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
126. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Iustian Mircea Teodor PNL NU
129. Iriza Marius PRM DA
130. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
131. Iordache Florin PSD DA
132. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
133. Igaș Traian Constantin PD-L NU
134. Ibram Iusein Minoritati NU
135. Iancu Iulian PSD DA
136. Hoban Ioan PNL NU
137. Hellvig Eduard Raul PC DA
138. Gubandru Aurel PSD DA
139. Grigore Dan PD-L NU
140. Gonțea Ion PD-L NU
141. Ghișe Ioan - NU
142. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
143. Gheorghe Valeriu PNL Abținere
144. Georgescu Filip PSD DA
145. Găleteanu Monalisa PSD DA
146. Gabor Gheorghe PNL NU
147. Furo Iuliu Ioan PRM DA
148. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
149. Faina Constantin PC DA
150. Erdei Dolóczki István UDMR DA
151. Duțu Stelian PD-L NU
152. Dușa Mircea PSD DA
153. Dumitru Ion PSD DA
154. Dumitriu Mihai PSD DA
155. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
156. Dumitrescu Liana Minoritati NU
157. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
158. Dorneanu Valer PSD DA
159. Dida Corneliu Ioan PSD DA
160. Diaconescu Renică PC NU
161. Diaconescu Marin PRM DA
162. Crețu Gabriela PSD DA
163. Crăciunescu Grigore PNL NU
164. Corlățean Titus PSD DA
165. Codîrlă Liviu PRM DA
166. Cocrea Olguța - NU
167. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
168. Cindrea Ioan PSD DA
169. Chiș Filonaș PSD DA
170. Chiper Gheorghe PSD DA
171. Câmpanu Liviu PNL NU
172. Călin Ion PSD DA
173. Canacheu Costică PD-L NU
174. Calimente Mihăiță PNL NU
175. Buda Ioan PSD DA
176. Buda Daniel PD-L NU
177. Buciu Angela PRM DA
178. Brînzan Ovidiu PSD DA
179. Bónis István UDMR DA
180. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
181. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
182. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
183. Bivolaru Ioan PSD DA
184. Bentu Dumitru PSD DA
185. Bejinariu Eugen PSD DA
186. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
187. Băeșu George PSD DA
188. Bara Nicolae PD-L NU
189. Baban Ștefan PRM DA
190. Asztalos Ferenc UDMR DA
191. Antal Árpád-András UDMR DA
192. Andon Sergiu PC DA
193. Andea Petru PSD DA
194. Amet Aledin Minoritati NU
195. Almăjanu Marin PNL NU
196. Albu Gheorghe PD-L NU
197. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 23:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro