Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:59 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:59

Subiect vot: Punctul 94 din raport
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 70 36 19 30 17 11 8 6
- voturi pentru (DA):121 69 2 19 2 16 9 2 2
- voturi împotrivă (NU):71 - 34 - 27 - 1 6 3
- abțineri:2 - - - - 1 1 - -
- nu au votat:3 1 - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
2. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
3. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
4. Vlădoiu Aurel PSD DA
5. Vlase Petru Gabriel PSD DA
6. Văsioiu Horia PD-L NU
7. Vasile Aurelia PSD DA
8. Varga Attila UDMR DA
9. Vainer Aurel Minoritati DA
10. Ursărescu Dorinel PNL NU
11. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
12. Ungureanu Petre PNL NU
13. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
14. Țundrea Ioan PC DA
15. Tudose Mihai PSD DA
16. Toró Tiberiu UDMR Abținere
17. Toma Horia-Victor PNL NU
18. Toma Florentina Marilena PSD -
19. Todoran Pavel PSD DA
20. Timiș Ioan PNL NU
21. Timar Liviu PSD DA
22. Tămagă Constantin PSD DA
23. Tamás Sándor UDMR DA
24. Tabără Valeriu PD-L NU
25. Știucă Alecsandru PSD DA
26. Știreanu Octavian PSD DA
27. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
28. Știrbeț Cornel PNL NU
29. Szekely Levente Csaba UDMR DA
30. Strungă Emil PNL NU
31. Străchinaru Petre PD-L NU
32. Stoica Ion - DA
33. Stănescu Cristian PRM DA
34. Stativă Irinel Ioan PSD DA
35. Stanciu Anghel PSD DA
36. Stan Ion PSD DA
37. Stan Ioan PSD DA
38. Sóki Béla UDMR DA
39. Sirețeanu Mihail PSD DA
40. Seres Dénes UDMR DA
41. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
42. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
43. Săniuță Marian-Florian PSD DA
44. Sasu Ion PSD DA
45. Sandu-Capră Mihai PNL NU
46. Sanda Victor PSD DA
47. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
48. Rus Ioan Aurel PRM DA
49. Rogin Marius PD-L NU
50. Raicu Romeo Marius PD-L NU
51. Radan Mihai Minoritati DA
52. Racoceanu Viorel PD-L NU
53. Puzdrea Dumitru PD-L NU
54. Pușcă Mircea Valer PNL NU
55. Pușcaș Vasile PSD DA
56. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
57. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
58. Pruteanu Vasile PNL NU
59. Preda Ion PNL NU
60. Preda Cezar-Florin PD-L -
61. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
62. Popescu Ionica Constanța PC DA
63. Popa Nicolae PC DA
64. Pop Claudiu Adrian PSD DA
65. Podgorean Radu PSD DA
66. Petrea Constantin PD-L NU
67. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
68. Pardău Dumitru PNL NU
69. Palăr Ionel PNL NU
70. Oltean Ioan PD-L DA
71. Olarean Aurel PD-L NU
72. Oancea Viorel PNL NU
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Nițulescu Teodor PSD DA
75. Niță Constantin PSD DA
76. Nicolicea Eugen PSD DA
77. Nica Dan PSD DA
78. Nedelcu Gabriela PSD DA
79. Nechita Aurel PSD DA
80. Năstase Adrian PSD DA
81. Nassar Rodica PSD DA
82. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
83. Muscă Monica Octavia - -
84. Munteanu Ioan PSD DA
85. Movilă Petru PD-L NU
86. Momanu Corneliu PNL NU
87. Moldovan Emil Radu PSD DA
88. Moisoiu Adrian PRM DA
89. Mohora Tudor PSD DA
90. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
91. Mocanu Vasile PSD DA
92. Mocanu Alexandru PD-L NU
93. Mînzînă Ion PRM DA
94. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
95. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
96. Mircovici Niculae Minoritati NU
97. Mircea Costache PRM DA
98. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
99. Mihalache Sorin Dan PSD DA
100. Micula Cătălin PNL NU
101. Meir Nati - DA
102. Mătușa Tudor PRM DA
103. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
110. Martin Eduard-Stelian PSD DA
111. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
112. Marin Constantin PSD DA
113. Manta Pantelimon PC DA
114. Man Mircea PD-L NU
115. Magheru Paul PRM DA
116. Macaleți Costică PSD DA
117. Luchian Ion PNL NU
118. Longher Ghervazen Minoritati NU
119. Lakatos Petru UDMR DA
120. Kovacs Attila UDMR DA
121. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
122. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
125. Iriza Marius PRM DA
126. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
127. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
128. Ifrim Mircea PRM DA
129. Ibram Iusein Minoritati NU
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Hoban Ioan PNL NU
132. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
133. Gubandru Aurel PSD DA
134. Grigore Dan PD-L NU
135. Gonțea Ion PD-L NU
136. Glăvan Ștefan PC DA
137. Giurgiu Mircia - NU
138. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
139. Gheorghe Valeriu PNL DA
140. Georgescu Filip PSD DA
141. Găleteanu Monalisa PSD DA
142. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
143. Gabor Gheorghe PNL NU
144. Furo Iuliu Ioan PRM DA
145. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
146. Florea Damian PC DA
147. Faina Constantin PC DA
148. Erdei Dolóczki István UDMR DA
149. Duțu Stelian PD-L NU
150. Dumitru Ion PSD DA
151. Dumitriu Mihai PSD DA
152. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
153. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
154. Dragomir Gheorghe PNL NU
155. Dorneanu Valer PSD DA
156. Dida Corneliu Ioan PSD DA
157. Diaconescu Renică PC NU
158. Diaconescu Marin PRM DA
159. Cutean Vasile Emilian PSD DA
160. Crăciunescu Grigore PNL NU
161. Corlățean Titus PSD DA
162. Cocrea Olguța - NU
163. Ciopraga Mircea PNL NU
164. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
165. Cindrea Ioan PSD DA
166. Chiș Filonaș PSD DA
167. Chiper Gheorghe PSD DA
168. Câmpanu Liviu PNL NU
169. Călin Ion PSD DA
170. Canacheu Costică PD-L NU
171. Calimente Mihăiță PNL NU
172. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
173. Buda Ioan PSD DA
174. Buda Daniel PD-L NU
175. Buciuta Ștefan Minoritati NU
176. Buciu Angela PRM DA
177. Brînzan Ovidiu PSD DA
178. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
179. Bónis István UDMR DA
180. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
181. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
182. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
183. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
184. Bivolaru Ioan PSD DA
185. Bentu Dumitru PSD DA
186. Bejinariu Eugen PSD DA
187. Băeșu George PSD DA
188. Bădălău Niculae PSD DA
189. Baban Ștefan PRM DA
190. Asztalos Ferenc UDMR DA
191. Ardelean Lia PC DA
192. Antal Árpád-András UDMR DA
193. Andon Sergiu PC DA
194. Amet Aledin Minoritati NU
195. Amarie Constantin PSD DA
196. Almăjanu Marin PNL NU
197. Albu Gheorghe PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 23:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro