Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.10.2006 > 16:59 Versiunea pentru printare
Luni, 30 octombrie 2006, ora 16:59

Subiect vot: Punctul 94 din raport
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 70 36 19 30 17 11 8 6
- voturi pentru (DA):121 69 2 19 2 16 9 2 2
- voturi împotrivă (NU):71 - 34 - 27 - 1 6 3
- abțineri:2 - - - - 1 1 - -
- nu au votat:3 1 - - 1 - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Muscă Monica Octavia - -
2. Preda Cezar-Florin PD-L -
3. Toma Florentina Marilena PSD -
1. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
2. Toró Tiberiu UDMR Abținere
1. Amarie Constantin PSD DA
2. Andon Sergiu PC DA
3. Antal Árpád-András UDMR DA
4. Ardelean Lia PC DA
5. Asztalos Ferenc UDMR DA
6. Baban Ștefan PRM DA
7. Bădălău Niculae PSD DA
8. Băeșu George PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bentu Dumitru PSD DA
11. Bivolaru Ioan PSD DA
12. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
13. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Brînzan Ovidiu PSD DA
16. Buciu Angela PRM DA
17. Buda Ioan PSD DA
18. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
19. Călin Ion PSD DA
20. Chiper Gheorghe PSD DA
21. Chiș Filonaș PSD DA
22. Cindrea Ioan PSD DA
23. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
24. Corlățean Titus PSD DA
25. Cutean Vasile Emilian PSD DA
26. Diaconescu Marin PRM DA
27. Dida Corneliu Ioan PSD DA
28. Dorneanu Valer PSD DA
29. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
30. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
31. Dumitriu Mihai PSD DA
32. Dumitru Ion PSD DA
33. Erdei Dolóczki István UDMR DA
34. Faina Constantin PC DA
35. Florea Damian PC DA
36. Furo Iuliu Ioan PRM DA
37. Găleteanu Monalisa PSD DA
38. Georgescu Filip PSD DA
39. Gheorghe Valeriu PNL DA
40. Glăvan Ștefan PC DA
41. Gubandru Aurel PSD DA
42. Iancu Iulian PSD DA
43. Ifrim Mircea PRM DA
44. Iriza Marius PRM DA
45. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
46. Kelemen Hunor UDMR DA
47. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
48. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
49. Kovacs Attila UDMR DA
50. Lakatos Petru UDMR DA
51. Macaleți Costică PSD DA
52. Magheru Paul PRM DA
53. Manta Pantelimon PC DA
54. Marin Constantin PSD DA
55. Martin Eduard-Stelian PSD DA
56. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
57. Matei Cătălin Lucian PSD DA
58. Mazăre Alexandru PSD DA
59. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
60. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
61. Mătușa Tudor PRM DA
62. Meir Nati - DA
63. Mihalache Sorin Dan PSD DA
64. Mircea Costache PRM DA
65. Mînzînă Ion PRM DA
66. Mocanu Vasile PSD DA
67. Mohora Tudor PSD DA
68. Moisoiu Adrian PRM DA
69. Moldovan Emil Radu PSD DA
70. Munteanu Ioan PSD DA
71. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
72. Nassar Rodica PSD DA
73. Năstase Adrian PSD DA
74. Nechita Aurel PSD DA
75. Nedelcu Gabriela PSD DA
76. Nica Dan PSD DA
77. Nicolicea Eugen PSD DA
78. Niță Constantin PSD DA
79. Nițulescu Teodor PSD DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Oltean Ioan PD-L DA
82. Pașcu Ioan Mircea PSD DA
83. Podgorean Radu PSD DA
84. Pop Claudiu Adrian PSD DA
85. Popa Nicolae PC DA
86. Popescu Ionica Constanța PC DA
87. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
88. Pușcaș Vasile PSD DA
89. Radan Mihai Minoritati DA
90. Rus Ioan Aurel PRM DA
91. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
92. Sanda Victor PSD DA
93. Sasu Ion PSD DA
94. Săniuță Marian-Florian PSD DA
95. Seres Dénes UDMR DA
96. Sirețeanu Mihail PSD DA
97. Sóki Béla UDMR DA
98. Stan Ioan PSD DA
99. Stan Ion PSD DA
100. Stanciu Anghel PSD DA
101. Stativă Irinel Ioan PSD DA
102. Stănescu Cristian PRM DA
103. Stoica Ion - DA
104. Szekely Levente Csaba UDMR DA
105. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
106. Știreanu Octavian PSD DA
107. Știucă Alecsandru PSD DA
108. Tamás Sándor UDMR DA
109. Tămagă Constantin PSD DA
110. Timar Liviu PSD DA
111. Todoran Pavel PSD DA
112. Tudose Mihai PSD DA
113. Țundrea Ioan PC DA
114. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
115. Vainer Aurel Minoritati DA
116. Varga Attila UDMR DA
117. Vasile Aurelia PSD DA
118. Vlase Petru Gabriel PSD DA
119. Vlădoiu Aurel PSD DA
120. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
121. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Almăjanu Marin PNL NU
3. Amet Aledin Minoritati NU
4. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
5. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
6. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
7. Buciuta Ștefan Minoritati NU
8. Buda Daniel PD-L NU
9. Calimente Mihăiță PNL NU
10. Canacheu Costică PD-L NU
11. Câmpanu Liviu PNL NU
12. Ciopraga Mircea PNL NU
13. Cocrea Olguța - NU
14. Crăciunescu Grigore PNL NU
15. Diaconescu Renică PC NU
16. Dragomir Gheorghe PNL NU
17. Duțu Stelian PD-L NU
18. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
19. Gabor Gheorghe PNL NU
20. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
21. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
22. Giurgiu Mircia - NU
23. Gonțea Ion PD-L NU
24. Grigore Dan PD-L NU
25. Hoban Ioan PNL NU
26. Ibram Iusein Minoritati NU
27. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
28. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
29. Longher Ghervazen Minoritati NU
30. Luchian Ion PNL NU
31. Man Mircea PD-L NU
32. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
33. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
34. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
35. Micula Cătălin PNL NU
36. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
37. Mircovici Niculae Minoritati NU
38. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
39. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
40. Mocanu Alexandru PD-L NU
41. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
42. Momanu Corneliu PNL NU
43. Movilă Petru PD-L NU
44. Oancea Viorel PNL NU
45. Olarean Aurel PD-L NU
46. Palăr Ionel PNL NU
47. Pardău Dumitru PNL NU
48. Petrea Constantin PD-L NU
49. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
50. Preda Ion PNL NU
51. Pruteanu Vasile PNL NU
52. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
53. Pușcă Mircea Valer PNL NU
54. Puzdrea Dumitru PD-L NU
55. Racoceanu Viorel PD-L NU
56. Raicu Romeo Marius PD-L NU
57. Rogin Marius PD-L NU
58. Sandu-Capră Mihai PNL NU
59. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
60. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
61. Străchinaru Petre PD-L NU
62. Strungă Emil PNL NU
63. Știrbeț Cornel PNL NU
64. Tabără Valeriu PD-L NU
65. Timiș Ioan PNL NU
66. Toma Horia-Victor PNL NU
67. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
68. Ungureanu Petre PNL NU
69. Ursărescu Dorinel PNL NU
70. Văsioiu Horia PD-L NU
71. Zaharia Claudius Mihail PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 7:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro