Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2019 > 11:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 aprilie 2019, ora 11:25

Subiect vot: Reluarea votului pentru articolul unic - Proiectul de Hotarare privind solicitarea Presedintelui Romaniei referitoare la organizarea unui referendum national consultativ cu privire la probleme de interes national
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:233 82 43 15 6 6 5 7 1 47 11 4 2 1 3
- voturi pentru (DA):224 79 43 15 6 6 5 7 1 41 11 4 2 1 3
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - - - 2 - - - - -
- abțineri:3 2 - - - - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:3 - - - - - - - - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Antal István-Loránt senator UDMR DA
2. Arcan Emilia senator PSD DA
3. Arcaș Viorel senator PSD DA
4. Avram Nicolae senator PSD DA
5. Baciu Gheorghe senator - DA
6. Bădălău Niculae senator PSD DA
7. Băsescu Traian senator - DA
8. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
9. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
10. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
11. Bulacu Romulus senator PNL DA
12. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
13. Caracota Iancu senator PNL DA
14. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
15. Crețu Gabriela senator PSD DA
16. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
17. Deneș Ioan senator PSD DA
18. Diaconescu Renică senator PSD DA
19. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
20. Dogariu Eugen senator PSD DA
21. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD -
22. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
23. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
24. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
25. Ghica Cristian senator USR DA
26. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
27. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
28. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
29. Ilea Vasile senator PSD -
30. Ionașcu Gabi senator - DA
31. Iordache Virginel senator PSD DA
32. Iriza Scarlat senator PSD DA
33. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
34. Lungu Dan senator USR DA
35. Lupu Victorel senator PSD DA
36. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
37. Manoliu Dan senator PSD DA
38. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
39. Marin Gheorghe senator PSD DA
40. Marin Nicolae senator PSD DA
41. Marussi George-Nicolae senator USR DA
42. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
43. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD Abținere
44. Mihu Ștefan senator PSD DA
45. Moga Nicolae senator PSD DA
46. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
47. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
48. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
49. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
50. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
51. Pop Gheorghe senator PSD NU
52. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
53. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
54. Romașcanu Lucian senator PSD DA
55. Rotaru Ion senator PSD DA
56. Salan Viorel senator PSD DA
57. Savin Emanoil senator PSD DA
58. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
59. Silistru Doina senator PSD DA
60. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
61. Soporan Aurel-Horea senator PSD -
62. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
63. Șoptică Costel senator PNL DA
64. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
65. Toma Vasilică senator PSD DA
66. Valeca Șerban Constantin senator PSD NU
67. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
68. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
69. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
70. Alexe Costel deputat PNL DA
71. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
72. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
73. Andronache Gabriel deputat PNL DA
74. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
75. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
76. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
77. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
78. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
79. Benkő Erika deputat UDMR DA
80. Bica Dănuț deputat PNL DA
81. Birchall Ana deputat PSD DA
82. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
83. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
84. Bontea Vlad deputat PSD DA
85. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
86. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
87. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
88. Buican Cristian deputat PNL DA
89. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
90. Bulai Iulian deputat USR DA
91. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
92. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
93. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
94. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
95. Cherecheș Florica deputat PNL DA
96. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
97. Chiriac Viorel deputat PSD DA
98. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
99. Cocoș Vasile deputat PSD DA
100. Codreanu Constantin deputat PMP DA
101. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
102. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
103. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
104. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
105. Csoma Botond deputat UDMR DA
106. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
107. Cupă Ion deputat ALDE DA
108. Cupșa Ioan deputat PNL DA
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
111. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
112. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
113. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD NU
114. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
115. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
116. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
117. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
118. Fădor Angelica deputat PNL DA
119. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
120. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
121. Floroiu Ionel deputat PSD DA
122. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
123. Furtună Mirela deputat PSD DA
124. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
125. Găină Mihăiță deputat PSD DA
126. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
127. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
128. Gherman Dumitru deputat PSD DA
129. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
130. Gilia Claudia deputat PSD DA
131. Goga Octavian deputat PSD DA
132. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
133. Hărătău Elena deputat PSD DA
134. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Iancu Iulian deputat PSD DA
138. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
139. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
140. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
141. Ionescu George deputat PNL DA
142. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
143. Iordache Florin deputat PSD DA
144. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
145. Korodi Attila deputat UDMR DA
146. Lazăr Sorin deputat PSD DA
147. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
148. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
149. Lungu Tudorița deputat PNL DA
150. Lupescu Dumitru deputat USR DA
151. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
152. Mareș Mara deputat PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
154. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
156. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
158. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
161. Neagu Nicolae deputat PNL DA
162. Neață Eugen deputat PSD DA
163. Nicolae Andrei deputat PSD DA
164. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
165. Niță Nicu deputat PSD DA
166. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
167. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
168. Palăr Ionel deputat PNL DA
169. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
171. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
173. Păle Dănuț deputat PSD DA
174. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
177. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
178. Pop Andrei deputat PSD DA
179. Popa Mihai Valentin deputat PSD Abținere
180. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
182. Popescu Pavel deputat PNL DA
183. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
184. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
185. Presură Alexandra deputat PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
189. Radu Anișoara deputat PSD DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
193. Rădulescu Alexandru deputat PSD Abținere
194. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
196. Răduț Violeta deputat PSD DA
197. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
198. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
199. Roșca Lucreția deputat PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
201. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
202. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
204. Simionca Ionuț deputat PMP DA
205. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
206. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
207. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
208. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
209. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
211. Suciu Matei deputat PSD DA
212. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
214. Șova Lucian deputat PSD DA
215. Șovăială Constantin deputat PNL DA
216. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
217. Ștefan Viorel deputat PSD DA
218. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
219. Teiș Alina deputat PSD DA
220. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
221. Todor Adrian deputat PSD DA
222. Toma Ilie deputat PSD DA
223. Trăilă Cristina deputat PNL DA
224. Tudor Beatrice deputat PSD DA
225. Turcan Raluca deputat PNL DA
226. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
227. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
228. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
230. Velcea Nicolae deputat PSD DA
231. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
233. Zainea Cornel deputat USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 7 martie 2021, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro