Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2019 > 11:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 aprilie 2019, ora 11:26

Subiect vot: Modificarea articolului unic - Proiectul de Hotarare privind solicitarea Presedintelui Romaniei referitoare la organizarea unui referendum national consultativ cu privire la probleme de interes national
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:235 80 41 17 6 6 5 7 1 50 12 5 2 1 2
- voturi pentru (DA):218 77 41 17 6 - 5 7 - 45 12 5 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):11 2 - - - 6 - - - 1 - - - 1 1
- abțineri:3 1 - - - - - - 1 1 - - - - -
- nu au votat:3 - - - - - - - - 3 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Antal István-Loránt senator UDMR DA
2. Arcan Emilia senator PSD DA
3. Arcaș Viorel senator PSD DA
4. Avram Nicolae senator PSD DA
5. Bădălău Niculae senator PSD DA
6. Băsescu Traian senator - NU
7. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
8. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
9. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
10. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
11. Bulacu Romulus senator PNL DA
12. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
13. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
14. Caracota Iancu senator PNL DA
15. Corlățean Titus senator PSD DA
16. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
17. Crețu Gabriela senator PSD -
18. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
19. Deneș Ioan senator PSD DA
20. Diaconescu Renică senator PSD DA
21. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD Abținere
22. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
23. Dogariu Eugen senator PSD DA
24. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD -
25. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
26. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
27. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
28. Ghica Cristian senator USR DA
29. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
30. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
31. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
32. Ilea Vasile senator PSD -
33. Ionașcu Gabi senator - DA
34. Iordache Virginel senator PSD DA
35. Iriza Scarlat senator PSD DA
36. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
37. Lungu Dan senator USR DA
38. Lupu Victorel senator PSD DA
39. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
40. Manoliu Dan senator PSD DA
41. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
42. Marin Gheorghe senator PSD DA
43. Marin Nicolae senator PSD DA
44. Marussi George-Nicolae senator USR DA
45. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
46. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
47. Mihu Ștefan senator PSD DA
48. Moga Nicolae senator PSD DA
49. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
50. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
51. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
52. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
53. Pavel Marian senator PSD DA
54. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
55. Pop Gheorghe senator PSD DA
56. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
57. Romașcanu Lucian senator PSD DA
58. Rotaru Ion senator PSD DA
59. Salan Viorel senator PSD DA
60. Savin Emanoil senator PSD DA
61. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
62. Silistru Doina senator PSD DA
63. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
64. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
65. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
66. Șoptică Costel senator PNL DA
67. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD NU
68. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
69. Toma Vasilică senator PSD DA
70. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
71. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
72. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE NU
73. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
74. Alexe Costel deputat PNL DA
75. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
76. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
77. Andronache Gabriel deputat PNL DA
78. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
79. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE NU
80. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
81. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
82. Benkő Erika deputat UDMR DA
83. Bica Dănuț deputat PNL DA
84. Birchall Ana deputat PSD DA
85. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
86. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
87. Bontea Vlad deputat PSD DA
88. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
89. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
90. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
91. Buican Cristian deputat PNL DA
92. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
93. Bulai Iulian deputat USR DA
94. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
95. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
96. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
97. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
98. Cherecheș Florica deputat PNL DA
99. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
100. Chiriac Viorel deputat PSD DA
101. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
102. Cocoș Vasile deputat PSD DA
103. Codreanu Constantin deputat PMP DA
104. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
105. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
106. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
107. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
108. Csoma Botond deputat UDMR DA
109. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE NU
110. Cupă Ion deputat ALDE NU
111. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
112. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
113. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
114. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
115. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD NU
116. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
117. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - Abținere
118. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
119. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
120. Fădor Angelica deputat PNL DA
121. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
122. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
123. Floroiu Ionel deputat PSD Abținere
124. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
125. Furtună Mirela deputat PSD DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Găină Mihăiță deputat PSD DA
128. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
129. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
130. Gherman Dumitru deputat PSD DA
131. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
132. Gilia Claudia deputat PSD DA
133. Goga Octavian deputat PSD NU
134. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
135. Hărătău Elena deputat PSD DA
136. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
137. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
138. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
139. Iancu Iulian deputat PSD DA
140. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
141. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
142. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
143. Ionescu George deputat PNL DA
144. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
145. Iordache Florin deputat PSD DA
146. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
147. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
148. Korodi Attila deputat UDMR DA
149. Lazăr Sorin deputat PSD DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
151. Lovin Dumitru deputat ALDE NU
152. Lungu Tudorița deputat PNL DA
153. Lupescu Dumitru deputat USR DA
154. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
155. Mareș Mara deputat PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
157. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
159. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
160. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
161. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
162. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
164. Neagu Nicolae deputat PNL DA
165. Neață Eugen deputat PSD DA
166. Nicolae Andrei deputat PSD DA
167. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
168. Niță Nicu deputat PSD DA
169. Olteanu Daniel deputat ALDE NU
170. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
171. Palăr Ionel deputat PNL DA
172. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
174. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
176. Păle Dănuț deputat PSD DA
177. Petcu Toma-Florin deputat ALDE NU
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
180. Pop Andrei deputat PSD DA
181. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
185. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
187. Presură Alexandra deputat PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
189. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
191. Radu Anișoara deputat PSD DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
194. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
195. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
197. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
198. Răduț Violeta deputat PSD DA
199. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
200. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
201. Roșca Lucreția deputat PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
203. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
204. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
206. Simionca Ionuț deputat PMP DA
207. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
209. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
210. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
211. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
213. Suciu Matei deputat PSD DA
214. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
215. Șova Lucian deputat PSD DA
216. Șovăială Constantin deputat PNL DA
217. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
218. Ștefan Viorel deputat PSD DA
219. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
220. Teiș Alina deputat PSD DA
221. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
222. Todor Adrian deputat PSD DA
223. Toma Ilie deputat PSD DA
224. Trăilă Cristina deputat PNL DA
225. Tudor Beatrice deputat PSD DA
226. Turcan Raluca deputat PNL DA
227. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
228. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
229. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
230. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
231. Velcea Nicolae deputat PSD DA
232. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
234. Zainea Cornel deputat USR DA
235. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro