Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2019 > 11:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 aprilie 2019, ora 11:29

Subiect vot: Proiectul de Hotarare pentru modificarea anexei la Hotararea Parlamentului Romaniei nr. 7/2017 privind aprobarea componentei nominale si a conducerii Delegatiei permanente a Parlamentului Romaniei la Adunarea Parlamentara a Consiliului Europei - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:238 83 43 17 6 6 4 6 1 52 10 5 2 1 2
- voturi pentru (DA):237 83 43 17 6 6 4 6 1 52 10 5 2 1 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Antal István-Loránt senator UDMR DA
2. Arcan Emilia senator PSD DA
3. Arcaș Viorel senator PSD DA
4. Baciu Gheorghe senator - DA
5. Bădălău Niculae senator PSD DA
6. Băsescu Traian senator - NU
7. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
8. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
9. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
10. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
11. Bulacu Romulus senator PNL DA
12. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
13. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
14. Caracota Iancu senator PNL DA
15. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
16. Cârciumaru Florin senator PSD DA
17. Corlățean Titus senator PSD DA
18. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
19. Crețu Gabriela senator PSD DA
20. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
21. Deneș Ioan senator PSD DA
22. Diaconescu Renică senator PSD DA
23. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
24. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
25. Dogariu Eugen senator PSD DA
26. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
27. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
28. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
29. Ghica Cristian senator USR DA
30. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
31. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
32. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
33. Ilea Vasile senator PSD DA
34. Iordache Virginel senator PSD DA
35. Iriza Scarlat senator PSD DA
36. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
37. Lungu Dan senator USR DA
38. Lupu Victorel senator PSD DA
39. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
40. Manoliu Dan senator PSD DA
41. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
42. Marin Gheorghe senator PSD DA
43. Marin Nicolae senator PSD DA
44. Marussi George-Nicolae senator USR DA
45. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
46. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
47. Mihu Ștefan senator PSD DA
48. Mirea Siminica senator PSD DA
49. Moga Nicolae senator PSD DA
50. Nicolae Șerban senator PSD DA
51. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
52. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
53. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
54. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
55. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
56. Pop Gheorghe senator PSD DA
57. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
58. Romașcanu Lucian senator PSD DA
59. Rotaru Ion senator PSD DA
60. Salan Viorel senator PSD DA
61. Savin Emanoil senator PSD DA
62. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
63. Silistru Doina senator PSD DA
64. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
65. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
66. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
67. Șoptică Costel senator PNL DA
68. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
69. Toma Vasilică senator PSD DA
70. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
71. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
72. Zamfir Daniel-Cătălin senator ALDE DA
73. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
74. Alexe Costel deputat PNL DA
75. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
76. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
77. Andronache Gabriel deputat PNL DA
78. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
79. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
80. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
81. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
82. Benkő Erika deputat UDMR DA
83. Bica Dănuț deputat PNL DA
84. Birchall Ana deputat PSD DA
85. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
86. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
87. Bontea Vlad deputat PSD DA
88. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
89. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
90. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
91. Buican Cristian deputat PNL DA
92. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
93. Bulai Iulian deputat USR DA
94. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
95. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
96. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
97. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
98. Cherecheș Florica deputat PNL DA
99. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
100. Chiriac Viorel deputat PSD DA
101. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
102. Cocoș Vasile deputat PSD DA
103. Codreanu Constantin deputat PMP DA
104. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
105. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
106. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
107. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
108. Csoma Botond deputat UDMR DA
109. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
110. Cupă Ion deputat ALDE DA
111. Cupșa Ioan deputat PNL DA
112. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
113. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
114. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
115. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
116. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
117. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
118. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
119. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
120. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
121. Fădor Angelica deputat PNL DA
122. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
123. Floroiu Ionel deputat PSD DA
124. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
125. Furtună Mirela deputat PSD DA
126. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
127. Găină Mihăiță deputat PSD DA
128. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
129. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
130. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
131. Gherman Dumitru deputat PSD DA
132. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
133. Gilia Claudia deputat PSD DA
134. Goga Octavian deputat PSD DA
135. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
136. Hărătău Elena deputat PSD DA
137. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
140. Iancu Iulian deputat PSD DA
141. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
142. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
143. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
144. Ionescu George deputat PNL DA
145. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
146. Iordache Florin deputat PSD DA
147. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
148. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
149. Korodi Attila deputat UDMR DA
150. Lazăr Sorin deputat PSD DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
152. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
153. Lungu Tudorița deputat PNL DA
154. Lupescu Dumitru deputat USR DA
155. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
156. Mareș Mara deputat PNL DA
157. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
158. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
160. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
162. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
163. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
165. Neagu Nicolae deputat PNL DA
166. Neață Eugen deputat PSD DA
167. Nicolae Andrei deputat PSD DA
168. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
169. Niță Nicu deputat PSD DA
170. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
171. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
172. Palăr Ionel deputat PNL DA
173. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
175. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
177. Păle Dănuț deputat PSD DA
178. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
182. Pop Andrei deputat PSD DA
183. Popa Florin deputat PSD DA
184. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
186. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
187. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
188. Popescu Pavel deputat PNL DA
189. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
190. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
191. Presură Alexandra deputat PSD DA
192. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
195. Radu Anișoara deputat PSD DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
198. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
201. Răduț Violeta deputat PSD DA
202. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
203. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
204. Roșca Lucreția deputat PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
206. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
207. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
209. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
210. Simionca Ionuț deputat PMP DA
211. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
213. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
215. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
217. Suciu Matei deputat PSD DA
218. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
219. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
220. Șova Lucian deputat PSD DA
221. Șovăială Constantin deputat PNL DA
222. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
223. Ștefan Viorel deputat PSD DA
224. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
225. Teiș Alina deputat PSD DA
226. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
227. Todor Adrian deputat PSD DA
228. Toma Ilie deputat PSD DA
229. Trăilă Cristina deputat PNL DA
230. Tudor Beatrice deputat PSD DA
231. Turcan Raluca deputat PNL DA
232. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
233. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
234. Velcea Nicolae deputat PSD DA
235. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
237. Zainea Cornel deputat USR DA
238. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 21:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro