Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 11:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 11:01

Subiect vot: Retrimitere la comisie - 254/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:150 83 25 15 10 7 1 7 1 1
- voturi pentru (DA):50 1 25 15 - 1 1 5 1 1
- voturi împotrivă (NU):90 82 - - - 6 - 2 - -
- abțineri:10 - - - 10 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Antal István-János UDMR Abținere
3. Benedek Zacharie UDMR Abținere
4. Csoma Botond UDMR Abținere
5. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
6. Farago Petru UDMR Abținere
7. Korodi Attila UDMR Abținere
8. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
9. Seres Dénes UDMR Abținere
10. Szabó Ödön UDMR Abținere
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Arsu Alin-Ionuț USR DA
4. Bica Dănuț PNL DA
5. Bodea Marius PNL DA
6. Botez Mihai-Cătălin USR DA
7. Calista Mara-Daniela PNL DA
8. Cherecheș Florica PNL DA
9. Cherecheș Viorica PNL DA
10. Cupșa Ioan PNL DA
11. Dehelean Silviu USR DA
12. Dobre Victor Paul PNL DA
13. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
14. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
15. Drulă Cătălin USR DA
16. Fădor Angelica PNL DA
17. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
18. Ghilea Găvrilă PNL DA
19. Giugea Nicolae PNL DA
20. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
21. Gudu Vasile PNL DA
22. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
23. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
24. Huncă Mihaela PRO Europa DA
25. Ion Stelian-Cristian USR DA
26. Ionescu George PNL DA
27. Ioniță Antoneta PNL DA
28. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
29. Lungu Tudorița PNL DA
30. Lupescu Dumitru USR DA
31. Moise Costin-Sebastian PMP DA
32. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
33. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
34. Olar Corneliu PNL DA
35. Oprea Dumitru PNL DA
36. Pambuccian Varujan Minoritati DA
37. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
38. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
39. Prună Cristina-Mădălina USR DA
40. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
41. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
42. Romanescu Cristinel PNL DA
43. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
44. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
45. Șișcu George PNL DA
46. Șovăială Constantin PNL DA
47. Tabugan Ion ALDE DA
48. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
49. Zainea Cornel USR DA
50. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE NU
2. Babuș Radu PSD NU
3. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
4. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
5. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
6. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
7. Borza Remus-Adrian PSD NU
8. Bran Ioana PSD NU
9. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
10. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
11. Burciu Cristina PSD NU
12. Căciulă Aurel PSD NU
13. Călin Ion PSD NU
14. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
15. Chiriac Viorel PSD NU
16. Cioabă Petre PSD NU
17. Ciocan Dan PSD NU
18. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
19. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
20. Cîtea Vasile PSD NU
21. Cobuz Maricela PSD NU
22. Cocoș Vasile PSD NU
23. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
24. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
25. Cupă Ion ALDE NU
26. Dîrzu Ioan PSD NU
27. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
28. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
29. Florea Oana-Consuela PSD NU
30. Floroiu Ionel PSD NU
31. Furtună Mirela PSD NU
32. Gavrilă Camelia PSD NU
33. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
34. Georgescu Nicolae PSD NU
35. Gherman Dumitru PSD NU
36. Gilia Claudia PSD NU
37. Goga Octavian PSD NU
38. Halici Nicușor PSD NU
39. Hărătău Elena PSD NU
40. Iancu Marius-Ionel PSD NU
41. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
42. Jivan Luminița-Maria PSD NU
43. Longher Victoria Minoritati NU
44. Lovin Dumitru ALDE NU
45. Lupașcu Costel PSD NU
46. Macovei Silviu Nicu PSD NU
47. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
48. Mircea Florin PSD NU
49. Mușoiu Ștefan PSD NU
50. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
51. Neață Eugen PSD NU
52. Nicolae Andrei PSD NU
53. Nistor Laurențiu PSD NU
54. Niță Nicu PSD NU
55. Olteanu Daniel ALDE NU
56. Paraschiv Rodica PSD NU
57. Păle Dănuț PSD NU
58. Petrea Gabriel PSD NU
59. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
60. Popa Florin PSD NU
61. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
62. Presură Alexandra PSD NU
63. Radu Anișoara PSD NU
64. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
65. Rădulescu Alexandru PSD NU
66. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
67. Răduț Violeta PSD NU
68. Roman Ioan Sorin PSD NU
69. Sefer Cristian-George PSD NU
70. Simonis Alfred - Robert PSD NU
71. Solomon Adrian PSD NU
72. Stancu Florinel PSD NU
73. Stativă Irinel Ioan PSD NU
74. Stănescu Alexandru PSD NU
75. Suciu Matei PSD NU
76. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
77. Șotcan Theodora PSD NU
78. Șova Lucian PSD NU
79. Ștefan Corneliu PSD NU
80. Teiș Alina PSD NU
81. Tîlvăr Angel PSD NU
82. Toma Ilie PSD NU
83. Tudor Beatrice PSD NU
84. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
85. Vasile Daniel Minoritati NU
86. Velcea Nicolae PSD NU
87. Vișan George-Gabriel PSD NU
88. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
89. Weber Mihai PSD NU
90. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 11:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro