Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:27 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:27

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:137 65 27 14 9 3 9 3 7
- voturi pentru (DA):124 65 27 2 9 2 9 3 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:13 - - 12 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR Abținere
3. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
4. Velcea Nicolae PSD DA
5. Varga Vasile PNL DA
6. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
7. Tudor Beatrice PSD DA
8. Toma Ilie PSD DA
9. Tîlvăr Angel PSD DA
10. Teiș Alina PSD DA
11. Teacă Alexandru PMP DA
12. Tabugan Ion - DA
13. Șovăială Constantin PNL DA
14. Șișcu George PNL DA
15. Șarapatin Elvira PSD DA
16. Surgent Marius-Gheorghe - DA
17. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
18. Suciu Matei PSD DA
19. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
20. Stănescu Alexandru PSD DA
21. Stancu Florinel PRO România DA
22. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
23. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
24. Simionca Ionuț PMP Abținere
25. Simion Lucian-Eduard PSD DA
26. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
27. Sefer Cristian-George PSD DA
28. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
29. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
30. Roșca Lucreția PSD DA
31. Romanescu Cristinel PNL DA
32. Roman Florin-Claudiu PNL DA
33. Răduț Violeta PSD DA
34. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
35. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
36. Preda Cezar-Florin PNL DA
37. Popescu Pavel PNL DA
38. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
39. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
40. Popa Florin PSD DA
41. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
42. Păle Dănuț PSD DA
43. Pașcan Emil-Marius PMP DA
44. Paraschiv Rodica PSD DA
45. Pambuccian Varujan Minoritati DA
46. Oprea Dumitru PNL DA
47. Olteanu Daniel - DA
48. Nosa Iuliu PSD DA
49. Niță Nicu PSD DA
50. Nistor Laurențiu PSD DA
51. Nicolae Andrei PSD DA
52. Neață Eugen PSD DA
53. Neagu Nicolae PNL DA
54. Mușoiu Ștefan PSD DA
55. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
56. Mohaci Mihai PRO România DA
57. Mînzatu Roxana PSD DA
58. Mircea Florin PSD DA
59. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
60. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
61. Manole Petre-Florin PSD DA
62. Macovei Silviu Nicu PSD DA
63. Lupescu Dumitru USR Abținere
64. Lupașcu Costel PSD DA
65. Lungu Tudorița PNL DA
66. Lovin Dumitru - DA
67. Longher Victoria Minoritati DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Jivan Luminița-Maria PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
72. Itu Cornel PSD DA
73. Iordache Florin PSD DA
74. Ioniță Antoneta PNL DA
75. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Huncă Mihaela PRO România DA
78. Gudu Vasile PNL DA
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Giugea Nicolae PNL DA
81. Gilia Claudia PSD DA
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Georgescu Laura PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
93. Dunava Costel Neculai PSD DA
94. Drulă Cătălin USR DA
95. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
96. Dobre Victor Paul PNL DA
97. Dîrzu Ioan PSD DA
98. Dehelean Silviu USR Abținere
99. Cupșa Ioan PNL DA
100. Csoma Botond UDMR DA
101. Csép Éva-Andrea UDMR DA
102. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
103. Cocoș Vasile PSD DA
104. Cobuz Maricela PSD DA
105. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
106. Ciocan Dan PSD DA
107. Cioabă Petre PSD DA
108. Chiriac Viorel PSD DA
109. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
110. Cherecheș Viorica PNL DA
111. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
112. Călin Ion PSD DA
113. Căciulă Aurel PSD DA
114. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
115. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
116. Buican Cristian PNL DA
117. Budăi Marius-Constantin PSD DA
118. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
119. Bran-Voinea Ioana PSD DA
120. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
121. Bontea Vlad PSD DA
122. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
123. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
124. Birchall Ana - DA
125. Bica Dănuț PNL DA
126. Benkő Erika UDMR DA
127. Benedek Zacharie UDMR DA
128. Bende Sándor UDMR DA
129. Bejinariu Eugen PSD DA
130. Balan Ioan PNL DA
131. Axinte Vasile PSD DA
132. Avram Constantin - DA
133. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
134. Apjok Norbert UDMR DA
135. Anton Anton - DA
136. Andronache Gabriel PNL DA
137. Ampleev Andrian Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 4:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro