Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:27 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:27

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:137 65 27 14 9 3 9 3 7
- voturi pentru (DA):124 65 27 2 9 2 9 3 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:13 - - 12 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Bejinariu Eugen PSD DA
3. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
4. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
5. Bontea Vlad PSD DA
6. Bran-Voinea Ioana PSD DA
7. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
8. Budăi Marius-Constantin PSD DA
9. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
10. Căciulă Aurel PSD DA
11. Călin Ion PSD DA
12. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
13. Chiriac Viorel PSD DA
14. Cioabă Petre PSD DA
15. Ciocan Dan PSD DA
16. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
17. Cobuz Maricela PSD DA
18. Cocoș Vasile PSD DA
19. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
20. Dîrzu Ioan PSD DA
21. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
22. Dunava Costel Neculai PSD DA
23. Floroiu Ionel PSD DA
24. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
25. Georgescu Laura PSD DA
26. Georgescu Nicolae PSD DA
27. Gherman Dumitru PSD DA
28. Gilia Claudia PSD DA
29. Iancu Iulian PSD DA
30. Iordache Florin PSD DA
31. Itu Cornel PSD DA
32. Jivan Luminița-Maria PSD DA
33. Lazăr Sorin PSD DA
34. Lupașcu Costel PSD DA
35. Macovei Silviu Nicu PSD DA
36. Manole Petre-Florin PSD DA
37. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
38. Mircea Florin PSD DA
39. Mînzatu Roxana PSD DA
40. Mușoiu Ștefan PSD DA
41. Neață Eugen PSD DA
42. Nicolae Andrei PSD DA
43. Nistor Laurențiu PSD DA
44. Niță Nicu PSD DA
45. Nosa Iuliu PSD DA
46. Paraschiv Rodica PSD DA
47. Păle Dănuț PSD DA
48. Popa Florin PSD DA
49. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
50. Răduț Violeta PSD DA
51. Roșca Lucreția PSD DA
52. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
53. Sefer Cristian-George PSD DA
54. Simion Lucian-Eduard PSD DA
55. Stănescu Alexandru PSD DA
56. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
57. Suciu Matei PSD DA
58. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
59. Șarapatin Elvira PSD DA
60. Teiș Alina PSD DA
61. Tîlvăr Angel PSD DA
62. Toma Ilie PSD DA
63. Tudor Beatrice PSD DA
64. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
65. Velcea Nicolae PSD DA
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Balan Ioan PNL DA
3. Bica Dănuț PNL DA
4. Buican Cristian PNL DA
5. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
6. Cherecheș Viorica PNL DA
7. Cupșa Ioan PNL DA
8. Dobre Victor Paul PNL DA
9. Fădor Angelica PNL DA
10. Giugea Nicolae PNL DA
11. Gudu Vasile PNL DA
12. Ioniță Antoneta PNL DA
13. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
14. Lungu Tudorița PNL DA
15. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
16. Neagu Nicolae PNL DA
17. Oprea Dumitru PNL DA
18. Popescu Pavel PNL DA
19. Preda Cezar-Florin PNL DA
20. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
21. Roman Florin-Claudiu PNL DA
22. Romanescu Cristinel PNL DA
23. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
24. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
25. Șișcu George PNL DA
26. Șovăială Constantin PNL DA
27. Varga Vasile PNL DA
1. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
2. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
3. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
4. Dehelean Silviu USR Abținere
5. Drulă Cătălin USR DA
6. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
7. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
8. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
9. Lupescu Dumitru USR Abținere
10. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
11. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
12. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
13. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
14. Zainea Cornel USR Abținere
1. Apjok Norbert UDMR DA
2. Bende Sándor UDMR DA
3. Benedek Zacharie UDMR DA
4. Benkő Erika UDMR DA
5. Csép Éva-Andrea UDMR DA
6. Csoma Botond UDMR DA
7. Erdei Dolóczki István UDMR DA
8. Farago Petru UDMR DA
9. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
1. Pașcan Emil-Marius PMP DA
2. Simionca Ionuț PMP Abținere
3. Teacă Alexandru PMP DA
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Furic Iarco Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
5. Longher Victoria Minoritati DA
6. Pambuccian Varujan Minoritati DA
7. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
8. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
9. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Huncă Mihaela PRO România DA
2. Mohaci Mihai PRO România DA
3. Stancu Florinel PRO România DA
1. Anton Anton - DA
2. Avram Constantin - DA
3. Birchall Ana - DA
4. Lovin Dumitru - DA
5. Olteanu Daniel - DA
6. Surgent Marius-Gheorghe - DA
7. Tabugan Ion - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 21:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro