Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:29 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:29

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:138 66 28 15 10 2 9 2 6
- voturi pentru (DA):134 64 28 15 10 1 9 1 6
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Axinte Vasile PSD DA
2. Bejinariu Eugen PSD DA
3. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
4. Bontea Vlad PSD DA
5. Bran-Voinea Ioana PSD DA
6. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
7. Budăi Marius-Constantin PSD DA
8. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
9. Căciulă Aurel PSD DA
10. Călin Ion PSD DA
11. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
12. Chiriac Viorel PSD DA
13. Cioabă Petre PSD DA
14. Ciocan Dan PSD DA
15. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
16. Cîtea Vasile PSD DA
17. Cobuz Maricela PSD DA
18. Cocoș Vasile PSD DA
19. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
20. Dîrzu Ioan PSD DA
21. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
22. Dunava Costel Neculai PSD DA
23. Floroiu Ionel PSD DA
24. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
25. Georgescu Laura PSD DA
26. Georgescu Nicolae PSD DA
27. Gherman Dumitru PSD DA
28. Gilia Claudia PSD DA
29. Iancu Iulian PSD DA
30. Iordache Florin PSD DA
31. Itu Cornel PSD DA
32. Jivan Luminița-Maria PSD DA
33. Lazăr Sorin PSD DA
34. Lupașcu Costel PSD DA
35. Macovei Silviu Nicu PSD DA
36. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
37. Mircea Florin PSD DA
38. Mînzatu Roxana PSD DA
39. Mușoiu Ștefan PSD DA
40. Neață Eugen PSD DA
41. Nicolae Andrei PSD DA
42. Nistor Laurențiu PSD DA
43. Niță Nicu PSD DA
44. Nosa Iuliu PSD DA
45. Paraschiv Rodica PSD DA
46. Păle Dănuț PSD DA
47. Popa Florin PSD DA
48. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
49. Rădulescu Alexandru PSD DA
50. Răduț Violeta PSD DA
51. Roșca Lucreția PSD DA
52. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
53. Sefer Cristian-George PSD DA
54. Simion Lucian-Eduard PSD DA
55. Stănescu Alexandru PSD DA
56. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
57. Suciu Matei PSD DA
58. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
59. Șarapatin Elvira PSD DA
60. Teiș Alina PSD DA
61. Tîlvăr Angel PSD DA
62. Toma Ilie PSD NU
63. Tudor Beatrice PSD DA
64. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
65. Velcea Nicolae PSD DA
66. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
1. Andronache Gabriel PNL DA
2. Balan Ioan PNL DA
3. Bica Dănuț PNL DA
4. Buican Cristian PNL DA
5. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
6. Cherecheș Viorica PNL DA
7. Cupșa Ioan PNL DA
8. Dobre Victor Paul PNL DA
9. Fădor Angelica PNL DA
10. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
11. Giugea Nicolae PNL DA
12. Gudu Vasile PNL DA
13. Ioniță Antoneta PNL DA
14. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
15. Lungu Tudorița PNL DA
16. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
17. Neagu Nicolae PNL DA
18. Oprea Dumitru PNL DA
19. Popescu Pavel PNL DA
20. Preda Cezar-Florin PNL DA
21. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
22. Roman Florin-Claudiu PNL DA
23. Romanescu Cristinel PNL DA
24. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
25. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
26. Șișcu George PNL DA
27. Șovăială Constantin PNL DA
28. Varga Vasile PNL DA
1. Arsu Alin-Ionuț USR DA
2. Barna Ilie Dan USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Chichirău Cosette-Paula USR DA
5. Dehelean Silviu USR DA
6. Drulă Cătălin USR DA
7. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
8. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
9. Lupescu Dumitru USR DA
10. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
11. Prună Cristina-Mădălina USR DA
12. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
13. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
14. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
15. Zainea Cornel USR DA
1. Apjok Norbert UDMR DA
2. Benedek Zacharie UDMR DA
3. Benkő Erika UDMR DA
4. Csép Éva-Andrea UDMR DA
5. Csoma Botond UDMR DA
6. Erdei Dolóczki István UDMR DA
7. Farago Petru UDMR DA
8. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
9. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
10. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
1. Simionca Ionuț PMP Abținere
2. Teacă Alexandru PMP DA
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Furic Iarco Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Ibram Iusein Minoritati DA
5. Longher Victoria Minoritati DA
6. Pambuccian Varujan Minoritati DA
7. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
8. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
9. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Mohaci Mihai PRO România -
2. Stancu Florinel PRO România DA
1. Anton Anton - DA
2. Birchall Ana - DA
3. Lovin Dumitru - DA
4. Olteanu Daniel - DA
5. Surgent Marius-Gheorghe - DA
6. Tabugan Ion - DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 7 august 2022, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro