Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2022 > 16:07 Versiunea pentru printare
Luni, 16 mai 2022, ora 16:07

Subiect vot: PL-x 262/2022 - Retrimitere la Comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:159 55 31 29 15 9 7 13
- voturi pentru (DA):21 - - - 15 - 1 5
- voturi împotrivă (NU):133 55 31 29 - 9 5 4
- abțineri:5 - - - - - 1 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț - Abținere
5. Albotă Emil-Florin PSD NU
6. Alda Adrian PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Apostol Alin-Gabriel USR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
14. Badiu Georgel AUR DA
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
16. Bălășoiu Aurel PSD NU
17. Băltărețu Viorel USR NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Bîrcă Constantin PSD NU
21. Blaga Daniel-Codruț USR NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR NU
25. Bulai Oana-Gianina PSD NU
26. Burciu Cristina PNL NU
27. Buzoianu Diana-Anda USR NU
28. Calista Mara-Daniela PNL NU
29. Cambera Oana-Alexandra USR NU
30. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
31. Chelaru Mircia AUR DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chira Claudiu-Martin - NU
34. Ciofu Cătălina PNL NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Coarnă Dumitru - DA
37. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
38. Crușoveanu Marian PNL NU
39. Csép Éva-Andrea UDMR NU
40. Csoma Botond UDMR NU
41. Damian Romulus-Marius PSD NU
42. Dancă Ionel - NU
43. Dinu Cristina-Elena PSD NU
44. Drancă Andrei-Iulian USR NU
45. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
46. Dumitru Florian-Emil PNL NU
47. Enachi Raisa AUR DA
48. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
49. Fechet Mircea PNL NU
50. Florea Daniel PSD NU
51. Florea Oana-Consuela PSD NU
52. Floroiu Ionel PSD NU
53. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
54. Gál Károly UDMR NU
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
56. Gavrilă Anamaria - DA
57. Georgescu Nicolae PSD NU
58. Gheba Daniel-Sorin USR NU
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
61. Gudu Michael PNL NU
62. Hărătău Elena PNL NU
63. Horga Maria-Gabriela PNL NU
64. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
65. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
66. Ilie Victor USR NU
67. Ion Stelian-Cristian USR NU
68. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
69. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
70. Könczei Csaba UDMR NU
71. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
72. Lazăr Ion-Marian USR NU
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
74. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
75. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
76. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
77. Mang Ioan PSD NU
78. Manta Claudiu PSD NU
79. Mărculescu Dumitru PNL NU
80. Miftode Marius-Andrei USR NU
81. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
82. Miklós Zoltán UDMR NU
83. Mina Marian PSD NU
84. Mircea Florin PSD NU
85. Miruță Radu-Dinel USR NU
86. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
87. Molnar Ervin PNL NU
88. Molnar Radu-Iulian USR NU
89. Morar Olivia-Diana PNL NU
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
91. Munteanu Remus PSD NU
92. Mușoiu Ștefan PSD NU
93. Nagy Vasile AUR DA
94. Nassar Rodica PSD NU
95. Năcuță Sorin PNL NU
96. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
97. Neagu Denisa-Elena USR NU
98. Neață Eugen PSD NU
99. Özmen Oana-Marciana USR NU
100. Paladi George-Adrian PSD NU
101. Paraschiv Rodica PSD NU
102. Pavelescu Nicolae PSD NU
103. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
104. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
105. Piper-Savu Florin PSD NU
106. Plăiașu Gabriel - Abținere
107. Polak Tudor PNL NU
108. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
109. Pop Rareș Tudor USR NU
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
111. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
112. Predescu Ana-Loredana PSD NU
113. Presură Alexandra PSD NU
114. Prună Cristina-Mădălina USR NU
115. Prunean Alin-Costel USR NU
116. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
117. Roman Nicolae - DA
118. Roșca Mircea PNL NU
119. Rujan Dumitru PNL NU
120. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
121. Salan Viorel PSD NU
122. Scripnic Lilian AUR DA
123. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
124. Simion George-Nicolae AUR DA
125. Simonis Alfred - Robert PSD NU
126. Stancu Ionel Minoritati NU
127. Stancu Paul PSD NU
128. Stoian Maria PNL NU
129. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
130. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
131. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
132. Șerban Gianina AUR DA
133. Șișcu George PNL NU
134. Șoldan Gheorghe PSD NU
135. Șovăială Constantin - DA
136. Ștefan Ion - NU
137. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
138. Tătaru Nelu PNL NU
139. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
140. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
141. Thellmann Christine PNL NU
142. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
143. Tobă Francisc - Abținere
144. Toda Daniel-Liviu USR NU
145. Todosiu Beniamin USR NU
146. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
147. Tudorache Daniel PSD NU
148. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
149. Țachianu Marian PSD NU
150. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
151. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
152. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
153. Vexler Silviu Minoritati NU
154. Vîlceanu Dan PNL NU
155. Volosatîi Boris AUR DA
156. Vulpescu Ioan PSD NU
157. Wiener Adrian USR NU
158. Zakarias Zoltán UDMR NU
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 februarie 2023, 18:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro