Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.05.2022 > 10:32 Versiunea pentru printare
Marți, 31 mai 2022, ora 10:32

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 173/2022 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.21/2022 privind instituirea cadrului legal pentru acordarea unui ajutor de stat pentru restructurarea Societății „Complexul Energetic Oltenia”-S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:147 50 26 25 14 12 9 11
- voturi pentru (DA):145 50 26 25 13 12 9 10
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Alexandru Victoria-Violeta - DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Apostol Alin-Gabriel USR DA
6. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
7. Benedek Zacharie UDMR DA
8. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
9. Bîrcă Constantin PSD DA
10. Blaga Daniel-Codruț USR DA
11. Bola Bogdan-Alexandru - DA
12. Botez Mihai-Cătălin USR DA
13. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
14. Budăi Marius-Constantin PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Burciu Cristina PNL DA
17. Buzoianu Diana-Anda USR DA
18. Calista Mara-Daniela PNL DA
19. Calotă Florică Ică PNL DA
20. Cambera Oana-Alexandra USR DA
21. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
22. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
23. Chelaru Mircia AUR DA
24. Chichirău Cosette-Paula USR DA
25. Chirilă Virgil Alin PSD DA
26. Ciofu Cătălina PNL DA
27. Ciubuc Ciprian - DA
28. Coarnă Dumitru - DA
29. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
30. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
31. Cristian Brian USR DA
32. Crîstici Ognean Minoritati DA
33. Csép Éva-Andrea UDMR DA
34. Damian Romulus-Marius PSD DA
35. Dancă Ionel - DA
36. Dumitru Florian-Emil PNL DA
37. Enachi Raisa AUR DA
38. Farago Petru UDMR DA
39. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
40. Fălcoi Nicu USR DA
41. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
42. Florea Oana-Consuela PSD DA
43. Floroiu Ionel PSD DA
44. Gál Károly UDMR DA
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
46. Gavrilă Anamaria - DA
47. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
48. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
49. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
50. Giugea Nicolae - NU
51. Giurgiu Adrian USR DA
52. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
53. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
54. Gudu Michael PNL DA
55. Hajdu Gábor UDMR DA
56. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
57. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
58. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
59. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
60. Intotero Natalia-Elena PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR DA
62. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
63. Kelemen Attila UDMR DA
64. Kiss János PNL DA
65. Könczei Csaba UDMR DA
66. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
67. Lasca Mihai Ioan - DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
69. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
70. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
71. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
72. Macovei Silviu Nicu PSD DA
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
74. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
75. Mang Ioan PSD DA
76. Manta Claudiu PSD DA
77. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
78. Mărculescu Dumitru PNL DA
79. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
80. Miftode Marius-Andrei USR DA
81. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
82. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
83. Miklós Zoltán UDMR DA
84. Mina Marian PSD DA
85. Mircea Florin PSD DA
86. Mitrea Dumitrina AUR DA
87. Moisin Radu-Marin PNL DA
88. Molnar Ervin PNL DA
89. Molnar Radu-Iulian USR DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
91. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
92. Munteanu Remus PSD DA
93. Murariu Oana USR DA
94. Nacov Gheorghe Minoritati DA
95. Năcuță Sorin PNL DA
96. Neagu Denisa-Elena USR DA
97. Neață Eugen PSD DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Özmen Oana-Marciana USR DA
101. Pambuccian Varujan Minoritati DA
102. Paraschiv Rodica PSD DA
103. Piper-Savu Florin PSD DA
104. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
106. Predescu Ana-Loredana PSD DA
107. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
108. Presură Alexandra PSD DA
109. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
110. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
111. Rizea Cristina Camelia USR DA
112. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
113. Rujan Dumitru PNL DA
114. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
115. Salan Viorel PSD DA
116. Sandu Viorica PSD DA
117. Scripnic Lilian AUR DA
118. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Simonis Alfred - Robert PSD DA
121. Stativă Irinel Ioan PSD DA
122. Stoian Maria PNL DA
123. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
124. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
125. Szabó Ödön UDMR DA
126. Șandru Cosmin PNL DA
127. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
128. Șerban Gianina AUR DA
129. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
130. Ștefan Ion - DA
131. Tanasă Dan AUR DA
132. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
133. Tătaru Nelu PNL DA
134. Terente Eugen USR DA
135. Thellmann Christine PNL DA
136. Tobă Francisc - DA
137. Toda Daniel-Liviu USR DA
138. Todosiu Beniamin USR DA
139. Toma Ilie PSD DA
140. Toma Vasilică PSD DA
141. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
142. Țachianu Marian PSD DA
143. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
144. Volosatîi Boris AUR DA
145. Vulpescu Ioan PSD DA
146. Weber Mihai PSD DA
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 ianuarie 2023, 15:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro