Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.05.2022 > 11:22 Versiunea pentru printare
Marți, 31 mai 2022, ora 11:22

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Amendament respins - 1
PL 21/2022 pentru modificarea și completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:179 56 36 35 15 13 8 16
- voturi pentru (DA):117 56 34 - 3 13 8 3
- voturi împotrivă (NU):57 - - 35 12 - - 10
- abțineri:4 - 1 - - - - 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albotă Emil-Florin PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - NU
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR NU
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burciu Cristina PNL DA
31. Buzoianu Diana-Anda USR NU
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra USR NU
35. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
36. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
37. Chichirău Cosette-Paula USR NU
38. Chirilă Virgil Alin PSD DA
39. Ciofu Cătălina PNL DA
40. Ciubuc Ciprian - Abținere
41. Coarnă Dumitru - DA
42. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
43. Cozma Adrian-Felician PNL DA
44. Cristian Brian USR NU
45. Csép Éva-Andrea UDMR DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cupșa Ioan PNL DA
48. Dancă Ionel - NU
49. Drancă Andrei-Iulian USR NU
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dumitru Florian-Emil PNL DA
52. Enachi Raisa AUR NU
53. Farago Petru UDMR DA
54. Fălcoi Nicu USR NU
55. Feodor Silviu Minoritati DA
56. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Flucuș Dumitru AUR NU
59. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
60. Gál Károly UDMR DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Anamaria - DA
63. Gheba Daniel-Sorin USR NU
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Giugea Nicolae - NU
67. Giurgiu Adrian USR NU
68. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
69. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
70. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
71. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
72. Gudu Michael PNL DA
73. Hajdu Gábor UDMR DA
74. Hărătău Elena PNL DA
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ichim Cristian-Paul USR NU
79. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
80. Ilie Victor USR NU
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Intotero Natalia-Elena PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR NU
84. Ionescu George - NU
85. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
86. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
87. Kelemen Attila UDMR DA
88. Kiss János PNL DA
89. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
90. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
91. Könczei Csaba UDMR DA
92. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
93. Lazăr Ion-Marian USR NU
94. Lazăr Teodor USR NU
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
96. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
97. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
98. Macovei Silviu Nicu PSD DA
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
100. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
101. Mang Ioan PSD DA
102. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
103. Mărculescu Dumitru PNL DA
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Miftode Marius-Andrei USR NU
107. Miklós Zoltán UDMR DA
108. Mina Marian PSD DA
109. Mircea Florin PSD DA
110. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
111. Moisin Radu-Marin PNL DA
112. Molnar Ervin PNL DA
113. Molnar Radu-Iulian USR NU
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
116. Munteanu Remus PSD DA
117. Murariu Oana USR NU
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Năcuță Sorin PNL DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
121. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
122. Neagu Denisa-Elena USR NU
123. Neață Eugen PSD DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Orban Ludovic - NU
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Özmen Oana-Marciana USR NU
128. Panait Radu USR NU
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pavelescu Nicolae PSD DA
131. Piper-Savu Florin PSD DA
132. Plăiașu Gabriel - NU
133. Pop Darius AUR NU
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Predescu Ana-Loredana PSD DA
136. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
137. Presură Alexandra PSD DA
138. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
139. Prunean Alin-Costel USR NU
140. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
141. Roman Florin-Claudiu PNL DA
142. Roman Nicolae - Abținere
143. Rujan Dumitru PNL DA
144. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
145. Sandu Viorica PSD DA
146. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
147. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
148. Scripnic Lilian AUR DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Simion George-Nicolae AUR DA
152. Simonis Alfred - Robert PSD DA
153. Solomon Adrian PSD DA
154. Stancu Paul PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Stoian Maria PNL DA
157. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
158. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
159. Șerban Gianina AUR NU
160. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
161. Șovăială Constantin - Abținere
162. Ștefan Ion - NU
163. Tanasă Dan AUR NU
164. Tătaru Nelu PNL DA
165. Terente Eugen USR NU
166. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
167. Tobă Francisc - DA
168. Toda Daniel-Liviu USR NU
169. Todosiu Beniamin USR NU
170. Toma Ilie PSD DA
171. Toma Vasilică PSD DA
172. Tudorache Daniel PSD DA
173. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
174. Turcan Raluca PNL -
175. Tușa Adriana Diana PSD DA
176. Țachianu Marian PSD DA
177. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
178. Vulpescu Ioan PSD DA
179. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 ianuarie 2023, 15:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro