Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.05.2022 > 11:32 Versiunea pentru printare
Marți, 31 mai 2022, ora 11:32

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 533/2021 pentru instituirea anului 2022 - ”Anul Smaranda Brăescu”
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:184 70 37 35 3 14 8 17
- voturi pentru (DA):177 70 35 35 3 14 8 12
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1
- abțineri:5 - 1 - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
15. Banias Mircea Marius PNL NU
16. Barbu Costel PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Bola Bogdan-Alexandru - DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Burciu Cristina PNL DA
35. Buzoianu Diana-Anda USR DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra USR DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - Abținere
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Cristea Andi-Lucian PSD DA
49. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
50. Cristian Brian USR DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Damian Romulus-Marius PSD DA
55. Dancă Ionel - NU
56. Drancă Andrei-Iulian USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dumitru Florian-Emil PNL DA
59. Farago Petru UDMR DA
60. Fălcoi Nicu USR DA
61. Fechet Mircea PNL DA
62. Feodor Silviu Minoritati DA
63. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
64. Florea Oana-Consuela PSD DA
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
67. Gál Károly UDMR DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gheba Daniel-Sorin USR DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
72. Gheorghiu Bogdan PNL DA
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
74. Giugea Nicolae - Abținere
75. Giurgiu Adrian USR DA
76. Gudu Michael PNL DA
77. Hajdu Gábor UDMR DA
78. Hărătău Elena PNL DA
79. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
80. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
81. Iancu Marius-Ionel PSD DA
82. Ichim Cristian-Paul USR DA
83. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
84. Ilie Victor USR DA
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ionescu George - DA
88. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
89. Kelemen Attila UDMR DA
90. Kiss János PNL DA
91. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
92. Könczei Csaba UDMR DA
93. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
94. Lasca Mihai Ioan - DA
95. Lazăr Ion-Marian USR DA
96. Lazăr Teodor USR DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
99. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
100. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
104. Mang Ioan PSD DA
105. Mărculescu Dumitru PNL DA
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
107. Miftode Marius-Andrei USR DA
108. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Miklós Zoltán UDMR DA
111. Mina Marian PSD DA
112. Mircea Florin PSD DA
113. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
114. Moisin Radu-Marin PNL DA
115. Molnar Ervin PNL DA
116. Molnar Radu-Iulian USR DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Munteanu Remus PSD DA
119. Murariu Oana USR DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năcuță Sorin PNL DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
124. Neagu Denisa-Elena USR DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Niță Nicu PSD DA
127. Orban Ludovic - DA
128. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Özmen Oana-Marciana USR DA
131. Pambuccian Varujan Minoritati DA
132. Panait Radu USR DA
133. Paraschiv Rodica PSD DA
134. Pavelescu Nicolae PSD DA
135. Piper-Savu Florin PSD DA
136. Plăiașu Gabriel - Abținere
137. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Dan-Cristian PSD DA
140. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
143. Prună Cristina-Mădălina USR DA
144. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
145. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Nicolae - DA
148. Rujan Dumitru PNL DA
149. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
150. Salan Viorel PSD DA
151. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
152. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Simonis Alfred - Robert PSD DA
155. Solomon Adrian PSD DA
156. Stancu Paul PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Stoica Elena PSD DA
159. Șandru Cosmin PNL DA
160. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
161. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
162. Șovăială Constantin - DA
163. Ștefan Ion - DA
164. Tănase Antonel - DA
165. Tătaru Nelu PNL DA
166. Terente Eugen USR DA
167. Thellmann Christine PNL DA
168. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
169. Tobă Francisc - DA
170. Toda Daniel-Liviu USR DA
171. Todosiu Beniamin USR DA
172. Toma Ilie PSD DA
173. Toma Vasilică PSD DA
174. Tudorache Daniel PSD DA
175. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
176. Turcan Raluca PNL DA
177. Tușa Adriana Diana PSD DA
178. Țachianu Marian PSD DA
179. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
180. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
181. Vulpescu Ioan PSD DA
182. Zakarias Zoltán UDMR DA
183. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
184. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 7 februarie 2023, 19:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro