Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.05.2022 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 31 mai 2022, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final -
Adoptare PL 60/2022 pentru completarea Legii-cadru nr.153/2017 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice și pentru completarea Legii nr.7/2006 privind statutul funcționarului public parlamentar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 87 53 40 23 16 10 20
- voturi pentru (DA):195 87 53 - 23 16 10 6
- voturi împotrivă (NU):46 - - 40 - - - 6
- abțineri:8 - - - - - - 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - NU
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR NU
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR NU
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad USR NU
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bola Bogdan-Alexandru - NU
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR NU
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chira Claudiu-Martin - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Coarnă Dumitru - DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR NU
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Enachi Raisa AUR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR NU
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
86. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin USR NU
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Giugea Nicolae - NU
96. Giurgiu Adrian USR NU
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul USR NU
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR NU
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ion Stelian-Cristian USR NU
116. Ionescu George - NU
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Könczei Csaba UDMR DA
124. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
125. Lasca Mihai Ioan - DA
126. Lazăr Ion-Marian USR NU
127. Lazăr Teodor USR NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
133. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
137. Mang Ioan PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Mărculescu Dumitru PNL DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Miftode Marius-Andrei USR NU
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Mitrea Dumitrina AUR DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR NU
155. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Nagy Vasile AUR DA
158. Nassar Rodica PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR NU
162. Neață Eugen PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - NU
165. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana USR NU
168. Paladi George-Adrian PSD DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Panait Radu USR NU
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Plăiașu Gabriel - Abținere
177. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
178. Pop Darius AUR DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Predescu Ana-Loredana PSD DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR NU
187. Prunean Alin-Costel USR NU
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia USR NU
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Nicolae - Abținere
194. Roșca Mircea PNL DA
195. Rujan Dumitru PNL DA
196. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
197. Salan Viorel PSD DA
198. Sandu Viorica PSD DA
199. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
200. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Simion George-Nicolae AUR DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Paul PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stoian Maria PNL DA
210. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
211. Stoica Diana USR NU
212. Stoica Elena PSD DA
213. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
214. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șandru Cosmin PNL DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șerban Gianina AUR DA
219. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
220. Șoldan Gheorghe PSD DA
221. Șovăială Constantin - DA
222. Ștefan Ion - Abținere
223. Tanasă Dan AUR DA
224. Tănase Antonel - Abținere
225. Tătaru Nelu PNL DA
226. Terente Eugen USR NU
227. Thellmann Christine PNL DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Tobă Francisc - DA
230. Toda Daniel-Liviu USR NU
231. Todosiu Beniamin USR NU
232. Toma Ilie PSD DA
233. Toma Vasilică PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tudorache Daniel PSD DA
236. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Tușa Adriana Diana PSD DA
239. Tuță George-Cristian PNL DA
240. Țachianu Marian PSD DA
241. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
242. Țoiu Oana-Silvia USR NU
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 7 februarie 2023, 19:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro