Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.05.2022 > 11:55 Versiunea pentru printare
Marți, 31 mai 2022, ora 11:55

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 426/2021 privind declararea zilei de 24 iunie ”Ziua Iei”
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:262 90 55 44 23 16 14 20
- voturi pentru (DA):221 90 55 6 23 14 14 19
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:41 - - 38 - 2 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR Abținere
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR Abținere
31. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR Abținere
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra USR DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chelaru Mircia AUR DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
55. Chira Claudiu-Martin - DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubuc Ciprian - DA
60. Coarnă Dumitru - DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR Abținere
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dancă Ionel - DA
73. Dămureanu Ringo AUR DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
75. Drulă Cătălin USR Abținere
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa AUR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fălcoi Nicu USR Abținere
83. Fechet Mircea PNL DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
90. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Anamaria - DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Giugea Nicolae - DA
101. Giurgiu Adrian USR Abținere
102. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR Abținere
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George - DA
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kiss János PNL DA
126. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
127. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
128. Könczei Csaba UDMR DA
129. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
130. Lasca Mihai Ioan - DA
131. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
132. Lazăr Teodor USR Abținere
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
136. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
137. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
138. Lupu Andrei-Răzvan USR Abținere
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
142. Mang Ioan PSD DA
143. Manta Claudiu PSD DA
144. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
149. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Mitrea Dumitrina AUR DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
156. Moisin Radu-Marin PNL DA
157. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
158. Molnar Ervin PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
160. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
161. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR Abținere
164. Nacov Gheorghe Minoritati DA
165. Nagy Vasile AUR DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năcuță Sorin PNL DA
168. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
169. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
170. Neață Eugen PSD DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Orban Ludovic - DA
173. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Paladi George-Adrian PSD DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Panait Radu USR Abținere
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pavelescu Nicolae PSD DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
183. Plăiașu Gabriel - DA
184. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
185. Pop Darius AUR DA
186. Popa Radu Mihai PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Dan-Cristian PSD DA
189. Popica Eduard-Andrei PSD DA
190. Predescu Ana-Loredana PSD DA
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
195. Prunean Alin-Costel USR DA
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
197. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
198. Rizea Cristina Camelia USR Abținere
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Nicolae - DA
202. Rujan Dumitru PNL DA
203. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
207. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
208. Scripnic Lilian AUR DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
212. Simion George-Nicolae AUR DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stancu Paul PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stoian Maria PNL DA
217. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
218. Stoica Diana USR Abținere
219. Stoica Elena PSD DA
220. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
221. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șandru Cosmin PNL DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șerban Gianina AUR DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
228. Șoldan Gheorghe PSD DA
229. Șovăială Constantin - DA
230. Ștefan Ion - DA
231. Tanasă Dan AUR DA
232. Tănase Antonel - DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Tătaru Nelu PNL DA
235. Terente Eugen USR Abținere
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Tobă Francisc - DA
239. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
240. Todosiu Beniamin USR Abținere
241. Toma Ilie PSD DA
242. Toma Vasilică PSD DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
246. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Tuță George-Cristian PNL DA
250. Țachianu Marian PSD DA
251. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
252. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
253. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
254. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
257. Volosatîi Boris AUR DA
258. Vulpescu Ioan PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
261. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 ianuarie 2023, 16:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro