Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.06.2022 > 16:57 Versiunea pentru printare
Marți, 7 iunie 2022, ora 16:57

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:160 50 27 35 20 6 7 15
- voturi pentru (DA):154 50 27 35 20 6 7 9
- voturi împotrivă (NU):6 - - - - - - 6
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Axinia Adrian-George AUR DA
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR DA
12. Badiu Georgel AUR DA
13. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Băltărețu Viorel USR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Bîrcă Constantin PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Bulai Iulian USR DA
24. Burciu Cristina PNL DA
25. Buzoianu Diana-Anda USR DA
26. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
27. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
28. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
29. Chelaru Mircia AUR DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR DA
31. Ciofu Cătălina PNL DA
32. Ciornei Radu Tudor USR DA
33. Ciubuc Ciprian - DA
34. Coarnă Dumitru - NU
35. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
36. Cozma Adrian-Felician PNL DA
37. Cristian Brian USR DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dancă Ionel - NU
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dumitru Florian-Emil PNL DA
44. Enachi Raisa AUR DA
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Fălcoi Nicu USR DA
47. Florea Daniel PSD DA
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Flucuș Dumitru AUR DA
51. Gál Károly UDMR DA
52. Gavrilă Anamaria - NU
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gheba Daniel-Sorin USR DA
55. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
56. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
57. Giugea Nicolae - DA
58. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
59. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
60. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
61. Havârneanu Filip USR DA
62. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
63. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
64. Ichim Cristian-Paul USR DA
65. Ilie Victor USR DA
66. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
67. Intotero Natalia-Elena PSD DA
68. Ion Stelian-Cristian USR DA
69. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
70. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
71. Kiss János PNL DA
72. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
73. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
74. Lasca Mihai Ioan - DA
75. Lazăr Ion-Marian USR DA
76. Lazăr Teodor USR DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Longher Ghervazen Minoritati DA
79. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
80. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
81. Mang Ioan PSD DA
82. Manta Claudiu PSD DA
83. Mărculescu Dumitru PNL DA
84. Miftode Marius-Andrei USR DA
85. Mina Marian PSD DA
86. Mircea Florin PSD DA
87. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
88. Moisin Radu-Marin PNL DA
89. Molnar Radu-Iulian USR DA
90. Morar Olivia-Diana PNL DA
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
92. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
93. Munteanu Remus PSD DA
94. Nacov Gheorghe Minoritati DA
95. Nagy Vasile AUR DA
96. Nassar Rodica PSD DA
97. Năcuță Sorin PNL DA
98. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
99. Neagu Denisa-Elena USR DA
100. Neață Eugen PSD DA
101. Nechita Aurel PSD DA
102. Niță Nicu PSD DA
103. Orban Ludovic - DA
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Pavelescu Nicolae PSD DA
106. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Piper-Savu Florin PSD DA
110. Pop Darius AUR DA
111. Pop Rareș Tudor USR DA
112. Popa Alexandru PNL DA
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
114. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
115. Predescu Ana-Loredana PSD DA
116. Presură Alexandra PSD DA
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Prunean Alin-Costel USR DA
119. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roșca Mircea PNL DA
122. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
123. Salan Viorel PSD DA
124. Sandu Viorica PSD DA
125. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
126. Scripnic Lilian AUR DA
127. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
128. Simion George-Nicolae AUR DA
129. Stancu Paul PSD DA
130. Stănescu Vetuța PNL DA
131. Stoian Maria PNL DA
132. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
133. Stoica Elena PSD DA
134. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
135. Szabó Ödön UDMR DA
136. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
137. Șerban Gianina AUR DA
138. Șimon Gheorghe PSD DA
139. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
140. Șovăială Constantin - DA
141. Tanasă Dan AUR DA
142. Tănase Antonel - NU
143. Tătaru Nelu PNL DA
144. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
145. Terente Eugen USR DA
146. Thellmann Christine PNL DA
147. Tobă Francisc - DA
148. Toda Daniel-Liviu USR DA
149. Todosiu Beniamin USR DA
150. Toma Ilie PSD DA
151. Toma Vasilică PSD DA
152. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
153. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
154. Varga Glad-Aurel PNL DA
155. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
156. Vîlceanu Dan PNL DA
157. Vulpescu Ioan PSD DA
158. Zakarias Zoltán UDMR DA
159. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 29 noiembrie 2022, 9:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro