Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2022 > 16:10 Versiunea pentru printare
Luni, 27 iunie 2022, ora 16:10

Subiect vot: Modificare Ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:195 79 34 38 18 6 5 15
- voturi pentru (DA):27 2 1 - 18 - - 6
- voturi împotrivă (NU):160 75 33 38 - 6 5 3
- abțineri:7 1 - - - - - 6
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Aelenei Dănuț - DA
2. Albotă Emil-Florin PSD NU
3. Alda Adrian PSD NU
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
10. Badea Mihai-Alexandru USR NU
11. Badiu Georgel AUR DA
12. Banias Mircea Marius PNL NU
13. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
14. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
17. Bălășoiu Aurel PSD NU
18. Băltărețu Viorel USR NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Bîrcă Constantin PSD NU
24. Blaga Daniel-Codruț USR NU
25. Bota Călin-Ioan PNL NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bulai Iulian USR NU
31. Bulai Oana-Gianina PSD NU
32. Burciu Cristina PNL NU
33. Buzoianu Diana-Anda USR NU
34. Cambera Oana-Alexandra USR NU
35. Cătăuță Ana-Maria PSD NU
36. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
37. Chira Claudiu-Martin - Abținere
38. Ciofu Cătălina PNL NU
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
40. Ciornei Radu Tudor USR NU
41. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
42. Constantin Daniel PNL NU
43. Cozma Adrian-Felician PNL NU
44. Cristea Andi-Lucian PSD NU
45. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
46. Cristian Brian USR NU
47. Cupșa Ioan PNL NU
48. Dămureanu Ringo AUR DA
49. Dehelean Silviu USR NU
50. Dinu Cristina-Elena PSD NU
51. Drancă Andrei-Iulian USR NU
52. Drulă Cătălin USR NU
53. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
54. Enachi Raisa AUR DA
55. Fădor Angelica PNL NU
56. Făgărășian Valentin-Ilie PNL NU
57. Fălcoi Nicu USR NU
58. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
59. Florea Daniel PSD NU
60. Florea Oana-Consuela PSD NU
61. Floroiu Ionel PSD NU
62. Flucuș Dumitru AUR DA
63. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheba Daniel-Sorin USR NU
68. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
69. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
70. Giugea Nicolae - Abținere
71. Giurgiu Adrian USR NU
72. Gliga Dumitrița PSD NU
73. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
74. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
75. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
76. Grosaru Andi-Gabriel - DA
77. Gudu Michael PNL NU
78. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
79. Havârneanu Filip USR NU
80. Hărătău Elena PNL NU
81. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
82. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
83. Ichim Cristian-Paul USR NU
84. Ilie Victor USR NU
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
86. Ion Stelian-Cristian USR NU
87. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
88. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
89. Könczei Csaba UDMR NU
90. Lazăr Ion-Marian USR NU
91. Lazăr Teodor USR NU
92. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
93. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
94. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
95. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
96. Lupu Andrei-Răzvan - NU
97. Macovei Silviu Nicu PSD -
98. Mang Ioan PSD NU
99. Manta Claudiu PSD NU
100. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
101. Mărculescu Dumitru PNL NU
102. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
103. Miftode Marius-Andrei USR NU
104. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
106. Mina Marian PSD NU
107. Mircea Florin PSD NU
108. Mitrea Dumitrina AUR DA
109. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
110. Moisin Radu-Marin PNL NU
111. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
112. Molnar Ervin PNL NU
113. Molnar Radu-Iulian USR NU
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
116. Munteanu Remus PSD NU
117. Murariu Oana USR NU
118. Mușoiu Ștefan PSD NU
119. Nacov Gheorghe Minoritati NU
120. Nagy Szabolcs UDMR NU
121. Nagy Vasile AUR DA
122. Năcuță Sorin PNL NU
123. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
124. Neață Eugen PSD NU
125. Nechita Aurel PSD NU
126. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
127. Oteșanu Daniela PSD NU
128. Paladi George-Adrian PSD NU
129. Paraschiv Rodica PSD NU
130. Pavelescu Nicolae PSD NU
131. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
133. Piper-Savu Florin PSD NU
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
136. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
137. Presură Alexandra PSD NU
138. Prunean Alin-Costel - NU
139. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
140. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
141. Rizea Cristina Camelia - NU
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
143. Roman Florin-Claudiu PNL NU
144. Roman Nicolae - DA
145. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
146. Salan Viorel PSD NU
147. Sandu Viorica PSD NU
148. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
149. Scripnic Lilian AUR DA
150. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
151. Seres Dénes UDMR NU
152. Simonis Alfred - Robert PSD NU
153. Stancu Ionel Minoritati NU
154. Stancu Paul PSD NU
155. Stativă Irinel Ioan PSD NU
156. Stănescu Vetuța PNL NU
157. Stoian Maria PNL NU
158. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
159. Stoica Diana USR NU
160. Stoica Elena PSD Abținere
161. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
163. Șerban Gianina AUR DA
164. Șimon Gheorghe PSD NU
165. Șișcu George PNL NU
166. Șoldan Gheorghe PSD NU
167. Șovăială Constantin - Abținere
168. Ștefan Ion - Abținere
169. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
170. Tanasă Dan AUR DA
171. Tănase Antonel - Abținere
172. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
173. Tătaru Nelu PNL NU
174. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
175. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
176. Terente Eugen USR NU
177. Thellmann Christine PNL NU
178. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
179. Tobă Francisc - DA
180. Toda Daniel-Liviu USR NU
181. Todosiu Beniamin USR NU
182. Toma Ilie PSD NU
183. Toma Vasilică PSD NU
184. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
185. Tuță George-Cristian PNL NU
186. Țachianu Marian PSD DA
187. Țoiu Oana-Silvia USR NU
188. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
189. Varga Glad-Aurel PNL NU
190. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
191. Volosatîi Boris AUR DA
192. Vulpescu Ioan PSD NU
193. Zakarias Zoltán UDMR NU
194. Zetea Gabriel-Valer PSD NU
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 7:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro