Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2022 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 27 iunie 2022, ora 16:12

Subiect vot: Comisia lucrează paralel cu plenul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:203 79 36 39 18 9 5 17
- voturi pentru (DA):131 79 36 - - 9 5 2
- voturi împotrivă (NU):65 - - 38 18 - - 9
- abțineri:7 - - 1 - - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Aelenei Dănuț - Abținere
2. Albotă Emil-Florin PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR NU
9. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
10. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
11. Badea Mihai-Alexandru USR NU
12. Badiu Georgel AUR NU
13. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barbu Costel PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR NU
26. Bola Bogdan-Alexandru - DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bulai Oana-Gianina PSD DA
34. Buzoianu Diana-Anda USR NU
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra USR NU
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
40. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
41. Chira Claudiu-Martin - Abținere
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciornei Radu Tudor USR NU
45. Ciubuc Ciprian - Abținere
46. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
47. Cozma Adrian-Felician PNL DA
48. Cristea Andi-Lucian PSD DA
49. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
50. Cristian Brian USR NU
51. Cupșa Ioan PNL DA
52. Dămureanu Ringo AUR NU
53. Dehelean Silviu USR NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Drancă Andrei-Iulian USR NU
56. Drulă Cătălin USR NU
57. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
58. Dumitru Florian-Emil PNL DA
59. Enachi Raisa AUR NU
60. Farago Petru UDMR DA
61. Fădor Angelica PNL DA
62. Fălcoi Nicu USR NU
63. Fechet Mircea PNL DA
64. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
65. Florea Daniel PSD DA
66. Florea Oana-Consuela PSD DA
67. Floroiu Ionel PSD DA
68. Flucuș Dumitru AUR NU
69. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Gál Károly UDMR DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gheba Daniel-Sorin USR NU
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
78. Giugea Nicolae - Abținere
79. Giurgiu Adrian USR NU
80. Gliga Dumitrița PSD DA
81. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
82. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
83. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel - DA
85. Gudu Michael PNL DA
86. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
87. Havârneanu Filip USR NU
88. Hărătău Elena PNL DA
89. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
90. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
91. Ichim Cristian-Paul USR NU
92. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
93. Ilie Victor USR NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR NU
96. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
97. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
98. Könczei Csaba UDMR DA
99. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
100. Lazăr Ion-Marian USR NU
101. Lazăr Teodor USR NU
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
103. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
104. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
105. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
106. Lupu Andrei-Răzvan - NU
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Mang Ioan PSD DA
109. Manta Claudiu PSD DA
110. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
111. Mărculescu Dumitru PNL DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Miftode Marius-Andrei USR NU
114. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Miklós Zoltán UDMR DA
117. Mina Marian PSD DA
118. Mircea Florin PSD DA
119. Mitrea Dumitrina AUR NU
120. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
121. Moisin Radu-Marin PNL DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
123. Molnar Radu-Iulian USR NU
124. Morar Olivia-Diana PNL DA
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
127. Munteanu Remus PSD DA
128. Murariu Oana USR NU
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Nacov Gheorghe Minoritati DA
131. Nagy Szabolcs UDMR DA
132. Nagy Vasile AUR NU
133. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Paladi George-Adrian PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
142. Piper-Savu Florin PSD DA
143. Polak Tudor PNL DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
146. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
147. Presură Alexandra PSD DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR NU
149. Prunean Alin-Costel - NU
150. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
151. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
152. Rizea Cristina Camelia - NU
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
154. Roman Florin-Claudiu PNL DA
155. Roman Nicolae - NU
156. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
157. Salan Viorel PSD DA
158. Sandu Viorica PSD DA
159. Scripnic Lilian AUR NU
160. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Stancu Ionel Minoritati DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Vetuța PNL DA
166. Stângă George-Cătălin PNL DA
167. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
168. Stoica Diana USR NU
169. Stoica Elena PSD DA
170. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
172. Șerban Gianina AUR NU
173. Șimon Gheorghe PSD DA
174. Șișcu George PNL DA
175. Șoldan Gheorghe PSD DA
176. Șovăială Constantin - Abținere
177. Ștefan Ion - NU
178. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
179. Tanasă Dan AUR NU
180. Tănase Antonel - NU
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
183. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
184. Terente Eugen USR NU
185. Thellmann Christine PNL DA
186. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
187. Tobă Francisc - NU
188. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
189. Todosiu Beniamin USR NU
190. Toma Ilie PSD DA
191. Toma Vasilică PSD DA
192. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
193. Tuță George-Cristian PNL DA
194. Țachianu Marian PSD DA
195. Țoiu Oana-Silvia USR NU
196. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
197. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
198. Volosatîi Boris AUR NU
199. Vulpescu Ioan PSD DA
200. Weber Mihai PSD DA
201. Zakarias Zoltán UDMR DA
202. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
203. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 7:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro