Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2022 > 17:23 Versiunea pentru printare
Luni, 27 iunie 2022, ora 17:23

Poziție pe
ordinea de zi:
48
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 385/2020 pentru respingerea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.89/2020 privind modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.110/2017 privind Programul de susținere a întreprinderilor mici și mijlocii - IMM INVEST ROMÂNIA, precum și pentru modificarea și completarea Schemei de ajutor de stat pentru susținerea activității IMM-urilor în contextul crizei economice generate de pandemia COVID-19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:185 65 36 39 11 10 9 15
- voturi pentru (DA):176 65 35 39 11 9 9 8
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - 1 - 3
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Alda Adrian PSD DA
3. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Apostol Alin-Gabriel USR DA
7. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
8. Badiu Georgel AUR DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Barbu Costel PNL DA
11. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălășoiu Aurel PSD DA
14. Băltărețu Viorel USR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Blaga Daniel-Codruț USR DA
18. Bola Bogdan-Alexandru - DA
19. Bota Călin-Ioan PNL DA
20. Botez Mihai-Cătălin USR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bulai Oana-Gianina PSD DA
26. Burciu Cristina PNL DA
27. Buzoianu Diana-Anda USR DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Calotă Florică Ică PNL DA
30. Cambera Oana-Alexandra USR DA
31. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
32. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chirilă Virgil Alin PSD DA
35. Ciofu Cătălina PNL DA
36. Ciornei Radu Tudor USR DA
37. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
39. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
40. Cristian Brian USR DA
41. Crîstici Ognean Minoritati DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Drancă Andrei-Iulian USR DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Enachi Raisa AUR DA
51. Farago Petru UDMR DA
52. Fădor Angelica PNL DA
53. Fechet Mircea PNL DA
54. Florea Daniel PSD DA
55. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
56. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
58. Gavrilă Anamaria - DA
59. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheba Daniel-Sorin USR DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
64. Giugea Nicolae - Abținere
65. Giurgiu Adrian USR DA
66. Gliga Dumitrița PSD DA
67. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
68. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
69. Grosaru Andi-Gabriel - DA
70. Hajdu Gábor UDMR DA
71. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
72. Havârneanu Filip USR DA
73. Horga Maria-Gabriela PNL DA
74. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
75. Huțu Alexandra PSD DA
76. Ichim Cristian-Paul USR DA
77. Ilie Victor USR DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Ion Stelian-Cristian USR DA
80. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
81. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
82. Kiss János PNL DA
83. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
84. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
85. Lasca Mihai Ioan - DA
86. Lazăr Ion-Marian USR DA
87. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
88. Longher Ghervazen Minoritati DA
89. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
90. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
91. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
92. Lupu Andrei-Răzvan - DA
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
95. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
96. Mang Ioan PSD DA
97. Mărculescu Dumitru PNL DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Miftode Marius-Andrei USR DA
100. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
102. Mina Marian PSD DA
103. Mircea Florin PSD DA
104. Miruță Radu-Dinel USR DA
105. Mitrea Dumitrina AUR DA
106. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
107. Moisin Radu-Marin PNL DA
108. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
109. Molnar Ervin PNL DA
110. Molnar Radu-Iulian USR DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Murariu Oana USR DA
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nacov Gheorghe Minoritati DA
115. Nagy Szabolcs UDMR DA
116. Nagy Vasile AUR DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
118. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
119. Neagu Denisa-Elena USR DA
120. Neață Eugen PSD DA
121. Nechita Aurel PSD DA
122. Orban Ludovic - -
123. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
124. Paladi George-Adrian PSD DA
125. Paraschiv Rodica PSD DA
126. Piper-Savu Florin PSD DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Dan-Cristian PSD DA
129. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
130. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
131. Presură Alexandra PSD DA
132. Prunean Alin-Costel - DA
133. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
134. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
135. Rizea Cristina Camelia - DA
136. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
137. Roman Florin-Claudiu PNL DA
138. Roman Nicolae - NU
139. Rujan Dumitru PNL DA
140. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
141. Salan Viorel PSD DA
142. Sandu Viorica PSD DA
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Stancu Ionel Minoritati DA
145. Stativă Irinel Ioan PSD DA
146. Stănescu Vetuța PNL DA
147. Stângă George-Cătălin PNL DA
148. Stoian Maria PNL DA
149. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
150. Stoica Diana USR DA
151. Stoica Elena PSD DA
152. Stroe Ionuț-Marian PNL -
153. Szabó Ödön UDMR DA
154. Șandru Cosmin PNL DA
155. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
156. Șerban Gianina AUR DA
157. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
158. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
159. Tanasă Dan AUR DA
160. Tănase Antonel - NU
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
162. Tătaru Nelu PNL DA
163. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
164. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
165. Terente Eugen USR DA
166. Thellmann Christine PNL DA
167. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
168. Tobă Francisc - Abținere
169. Toda Daniel-Liviu USR DA
170. Toma Ilie PSD DA
171. Toma Vasilică PSD DA
172. Trăilă Cristina PNL DA
173. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
174. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
175. Turcan Raluca PNL DA
176. Tuță George-Cristian PNL DA
177. Țachianu Marian PSD DA
178. Țoiu Oana-Silvia USR DA
179. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
180. Vîlceanu Dan PNL DA
181. Volosatîi Boris AUR DA
182. Vulpescu Ioan PSD DA
183. Weber Mihai PSD DA
184. Zakarias Zoltán UDMR DA
185. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 5 decembrie 2022, 20:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro