Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2022 > 17:26 Versiunea pentru printare
Luni, 27 iunie 2022, ora 17:26

Poziție pe
ordinea de zi:
49
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 426/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.97/2020 pentru implementarea unor măsuri de simplificare administrativă în domeniul protecției sociale, precum și pentru acordarea unor drepturi și beneficii de asistență socială în domeniile de activitate în care se mențin restricții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:187 65 37 37 14 10 9 15
- voturi pentru (DA):182 65 37 37 13 10 9 11
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Alda Adrian PSD DA
3. Alexandru Victoria-Violeta - DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușceac Antonio AUR DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
9. Badiu Georgel AUR DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Banias Mircea Marius PNL DA
12. Barbu Costel PNL DA
13. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băltărețu Viorel USR DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Blaga Daniel-Codruț USR DA
20. Bola Bogdan-Alexandru - DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR DA
26. Bulai Oana-Gianina PSD DA
27. Burciu Cristina PNL DA
28. Buzoianu Diana-Anda USR DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Calotă Florică Ică PNL DA
31. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
32. Chelaru Mircia AUR DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chira Claudiu-Martin - DA
35. Chirilă Virgil Alin PSD DA
36. Ciornei Radu Tudor USR DA
37. Ciubuc Ciprian - DA
38. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
39. Constantin Daniel PNL DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
42. Cristian Brian USR DA
43. Crîstici Ognean Minoritati DA
44. Csoma Botond UDMR DA
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Dămureanu Ringo AUR Abținere
47. Dehelean Silviu USR DA
48. Dinu Cristina-Elena PSD DA
49. Drancă Andrei-Iulian USR DA
50. Drulă Cătălin USR DA
51. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Enachi Raisa AUR DA
54. Farago Petru UDMR DA
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Fechet Mircea PNL DA
57. Florea Daniel PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
60. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Anamaria - DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheba Daniel-Sorin USR DA
66. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
67. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
68. Giugea Nicolae - DA
69. Giurgiu Adrian USR DA
70. Gliga Dumitrița PSD DA
71. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
72. Grosaru Andi-Gabriel - DA
73. Gudu Michael PNL DA
74. Hajdu Gábor UDMR DA
75. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
76. Havârneanu Filip USR DA
77. Horga Maria-Gabriela PNL DA
78. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
79. Huțu Alexandra PSD DA
80. Ichim Cristian-Paul USR DA
81. Ilie Victor USR DA
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
83. Ion Stelian-Cristian USR DA
84. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
85. Kiss János PNL DA
86. Könczei Csaba UDMR DA
87. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
88. Lasca Mihai Ioan - DA
89. Lazăr Ion-Marian USR DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
91. Longher Ghervazen Minoritati DA
92. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
93. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
94. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
97. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
98. Mang Ioan PSD DA
99. Manta Claudiu PSD DA
100. Mărculescu Dumitru PNL DA
101. Miftode Marius-Andrei USR DA
102. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
103. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
104. Mina Marian PSD DA
105. Mircea Florin PSD DA
106. Miruță Radu-Dinel USR DA
107. Mitrea Dumitrina AUR DA
108. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
109. Moisin Radu-Marin PNL DA
110. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
111. Molnar Ervin PNL DA
112. Molnar Radu-Iulian USR DA
113. Morar Olivia-Diana PNL DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
115. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
116. Munteanu Remus PSD DA
117. Murariu Oana USR DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Nagy Szabolcs UDMR DA
120. Nagy Vasile AUR DA
121. Năcuță Sorin PNL DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
123. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
124. Neagu Denisa-Elena USR DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Orban Ludovic - -
129. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
130. Oteșanu Daniela PSD DA
131. Paladi George-Adrian PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Dan-Cristian PSD DA
136. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
140. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
141. Rizea Cristina Camelia - DA
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
143. Roman Florin-Claudiu PNL DA
144. Roșca Mircea PNL DA
145. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
146. Salan Viorel PSD DA
147. Sandu Viorica PSD DA
148. Scripnic Lilian AUR DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
150. Stancu Ionel Minoritati DA
151. Stativă Irinel Ioan PSD DA
152. Stănescu Vetuța PNL DA
153. Stângă George-Cătălin PNL DA
154. Stoian Maria PNL DA
155. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
156. Stoica Diana USR DA
157. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
159. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
160. Ștefan Ion - NU
161. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
162. Tănase Antonel - NU
163. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
164. Tătaru Nelu PNL DA
165. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
166. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
167. Terente Eugen USR DA
168. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
169. Tobă Francisc - DA
170. Toda Daniel-Liviu USR DA
171. Toma Ilie PSD DA
172. Toma Vasilică PSD DA
173. Trăilă Cristina PNL DA
174. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
175. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
176. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
177. Turcan Raluca PNL DA
178. Tuță George-Cristian PNL DA
179. Țachianu Marian PSD DA
180. Vexler Silviu Minoritati DA
181. Vîlceanu Dan PNL DA
182. Volosatîi Boris AUR DA
183. Vulpescu Ioan PSD DA
184. Weber Mihai PSD DA
185. Zakarias Zoltán UDMR DA
186. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
187. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 3 decembrie 2022, 7:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro