Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.09.2008 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 septembrie 2008, ora 13:04

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Neșansa învățământului românesc. Guvernarea P.N.L. și Cristian Adomniței au adus educația în pragul colapsului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:198 50 41 13 57 15 10 8 4
- voturi pentru (DA):77 5 - 12 56 - 1 - 3
- voturi împotrivă (NU):62 - 41 - - 14 - 6 1
- abțineri:53 40 - 1 1 1 8 2 -
- nu au votat:6 5 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD Abținere
3. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
4. Albu Gheorghe PD-L DA
5. Almăjanu Marin PNL NU
6. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
7. Amarie Constantin PD-L DA
8. Amet Aledin Minoritati NU
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
12. Apostolache Mihai Cristian PSD Abținere
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băluț Lucian PSD Abținere
18. Bejinariu Eugen PSD Abținere
19. Bentu Dumitru PSD Abținere
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR NU
25. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD Abținere
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
30. Buciu Angela PRM DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD Abținere
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Călian Petru PD-L DA
40. Călin Ion PSD Abținere
41. Câmpanu Liviu PNL NU
42. Chiper Gheorghe PSD Abținere
43. Cindrea Ioan PSD Abținere
44. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
45. Ciopraga Mircea PNL NU
46. Cocrea Olguța - NU
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Constantinescu Viorel PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL NU
52. Diaconescu Marin PRM Abținere
53. Dobre Traian PNL NU
54. Dorneanu Valer PSD -
55. Dragomir Gheorghe PNL NU
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD Abținere
58. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
59. Dumitru Ion PSD Abținere
60. Dușa Mircea PSD Abținere
61. Ehling Elena PSD Abținere
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Faina Constantin PC Abținere
64. Firczak Gheorghe Minoritati NU
65. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
66. Fuia Stelian PD-L DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL NU
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL NU
72. Glăvan Ștefan PC DA
73. Grigore Dan PC Abținere
74. Gubandru Aurel PSD Abținere
75. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
76. Hoban Ioan PNL NU
77. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
78. Hoinaru Marian PD-L DA
79. Hrebenciuc Viorel PSD Abținere
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Ifrim Mircea PRM DA
82. Igaș Traian Constantin PD-L DA
83. Ilie Cristian PD-L DA
84. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
85. Ionescu Daniel PD-L DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
87. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
88. Kelemen Hunor UDMR NU
89. Kerekes Károly UDMR NU
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
92. Lakatos Petru UDMR NU
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
95. Lificiu Petru PD-L DA
96. Liga Dănuț PD-L DA
97. Macaleți Costică PSD Abținere
98. Magheru Paul PRM DA
99. Manta Pantelimon PNL NU
100. Marian Dan Mihai PNL NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
102. Máté András-Levente UDMR NU
103. Matei Cătălin Lucian PSD Abținere
104. Mazăre Alexandru PSD Abținere
105. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
106. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
107. Meir Nati - DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
110. Micle Ioan Radu PNL NU
111. Micula Cătălin PNL NU
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
113. Mircea Costache PC Abținere
114. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
115. Mironescu Laurențiu PD-L DA
116. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
118. Mocanu Alexandru PD-L DA
119. Mocanu Vasile PSD Abținere
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Mohora Tudor PSD DA
122. Momanu Corneliu PD-L DA
123. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
124. Munteanu Ioan PSD Abținere
125. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR NU
126. Nechita Aurel PSD -
127. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
128. Nica Dan PSD -
129. Nicolicea Eugen PSD Abținere
130. Niță Constantin PSD Abținere
131. Nițulescu Teodor PC Abținere
132. Nosa Iuliu PSD Abținere
133. Oancea Viorel PD-L DA
134. Oprea Gabriel PSD Abținere
135. Ovidenie Costel - DA
136. Petrea Constantin PD-L DA
137. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
138. Plăiașu Gabriel PNL NU
139. Podgorean Radu PSD Abținere
140. Popa Daniela PC -
141. Popa Nicolae PNL NU
142. Popescu Corneliu PD-L DA
143. Preda Cezar-Florin PD-L DA
144. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
145. Pupeză Viorel PC Abținere
146. Pușcă Mircea Valer PNL NU
147. Puzdrea Dumitru PD-L DA
148. Rădulescu Cristian PD-L DA
149. Rogin Marius PD-L DA
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
151. Rus Ioan Aurel PRM DA
152. Rusu Liviu Alin PSD Abținere
153. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
154. Rusu Valentin PD-L DA
155. Sanda Victor PSD Abținere
156. Sandu Gabriel PD-L DA
157. Sandu-Capră Mihai PNL NU
158. Sasu Ion PSD -
159. Sârb Gheorghe PD-L DA
160. Scutaru Adrian George PNL NU
161. Seres Dénes UDMR NU
162. Sóki Béla UDMR NU
163. Stan Ioan PSD Abținere
164. Stan Ion PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
166. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
167. Stănescu Cristian PRM DA
168. Stoica Ion PD-L DA
169. Străchinaru Petre PD-L DA
170. Strungă Emil PNL NU
171. Szekely Levente Csaba UDMR NU
172. Știrbeț Cornel PD-L DA
173. Știucă Alecsandru PSD Abținere
174. Tabără Valeriu PD-L DA
175. Taloș Gheorghe-Mirel PNL NU
176. Tănăsescu Tudor PSD Abținere
177. Timar Liviu PSD -
178. Toma Florentina Marilena PSD Abținere
179. Toma Horia-Victor PNL NU
180. Toró Tiberiu UDMR NU
181. Tudor Constantin PD-L Abținere
182. Turc Ioan PNL NU
183. Turcan Raluca PD-L DA
184. Țundrea Ioan PC Abținere
185. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
186. Ujeniuc Dragoș PNL NU
187. Ungureanu Petre PD-L DA
188. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
189. Ursărescu Dorinel PNL NU
190. Varga Attila UDMR NU
191. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
192. Vasile Aurelia PSD Abținere
193. Vladu Iulian PD-L DA
194. Vlădoiu Aurel PSD Abținere
195. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
197. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 ianuarie 2020, 14:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro