Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:37

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-59
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 410/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.295/2004 referitoare la regimul armelor și a munițiilor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:185 56 41 10 41 13 11 10 3
- voturi pentru (DA):176 54 41 6 40 12 11 10 2
- voturi împotrivă (NU):6 2 - 3 1 - - - -
- abțineri:3 - - 1 - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
3. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
4. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
5. Vlădoiu Aurel PSD DA
6. Vladu Iulian PD-L DA
7. Vasile Aurelia PSD DA
8. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
9. Varga Attila UDMR DA
10. Vainer Aurel Minoritati DA
11. Ursărescu Dorinel PNL DA
12. Ungureanu Petre PD-L DA
13. Ujeniuc Dragoș PNL DA
14. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
15. Turcan Raluca PD-L DA
16. Turc Ioan PNL DA
17. Tudor Constantin PD-L DA
18. Toma Horia-Victor PNL DA
19. Todoran Pavel PSD DA
20. Timiș Ioan PNL DA
21. Tănăsescu Tudor PSD DA
22. Tămagă Constantin PSD DA
23. Știrbeț Cornel PD-L DA
24. Șandru Marcela Lavinia - DA
25. Szekely Levente Csaba UDMR DA
26. Strungă Emil PNL DA
27. Străchinaru Petre PD-L DA
28. Stoica Ion PD-L DA
29. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
30. Sóki Béla UDMR DA
31. Seres Dénes UDMR DA
32. Scutaru Adrian George PNL DA
33. Sârbu Marian PSD DA
34. Sârb Gheorghe PD-L DA
35. Săpunaru Nini PNL DA
36. Sasu Ion PRM DA
37. Sandu Gabriel PD-L DA
38. Rusu Valentin PD-L DA
39. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
40. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
41. Rogin Marius PD-L DA
42. Rădulescu Cristian PD-L DA
43. Pușcă Mircea Valer PNL DA
44. Pupeză Viorel PC DA
45. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
46. Popescu Corneliu PD-L DA
47. Popa Daniela PC DA
48. Popa Cornel PNL DA
49. Ponta Victor-Viorel PSD DA
50. Podgorean Radu PSD DA
51. Plăiașu Gabriel PNL DA
52. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
53. Petrea Constantin PD-L DA
54. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
55. Pascu Bogdan PC DA
56. Ovidenie Costel - Abținere
57. Oltean Ioan PD-L DA
58. Nosa Iuliu PSD DA
59. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
60. Nicolicea Eugen PSD DA
61. Nicolae Alexandri PNL DA
62. Nica Dan PSD DA
63. Nechita Aurel PSD DA
64. Năstase Adrian PSD DA
65. Nassar Rodica PSD DA
66. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
67. Munteanu Ioan PSD DA
68. Momanu Corneliu PD-L DA
69. Mitrea Miron Tudor PSD DA
70. Mironescu Laurențiu PD-L DA
71. Mircovici Niculae Minoritati DA
72. Mircea Costache PC DA
73. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
74. Mihalache Sorin Dan PSD DA
75. Micula Cătălin PNL DA
76. Micle Ioan Radu PNL DA
77. Merce Ilie PRM DA
78. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
79. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
80. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
81. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
82. Mazăre Alexandru PSD DA
83. Máté András-Levente UDMR DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Martin Eduard-Stelian PSD DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Marian Dan Mihai PNL DA
88. Manta Pantelimon PNL DA
89. Manolescu Oana Minoritati DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Luchian Ion PNL DA
92. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Ifrim Mircea PRM DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Hoinaru Marian PD-L DA
104. Hogea Vlad Gabriel PC DA
105. Hoban Ioan PNL DA
106. Hellvig Eduard Raul PNL DA
107. Gubandru Aurel PSD DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Godja Petru PSD DA
110. Ghișe Ioan PNL DA
111. Gerea Andrei Dominic PNL DA
112. Georgescu Filip PSD NU
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gabor Gheorghe PNL DA
115. Furo Iuliu Ioan PRM NU
116. Fuia Stelian PD-L DA
117. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
118. Florea Damian PC DA
119. Firczak Gheorghe Minoritati DA
120. Fenechiu Relu PNL DA
121. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
122. Faina Constantin PNL DA
123. Erdei Dolóczki István UDMR DA
124. Ehling Elena PSD DA
125. Dumitriu Mihai PSD DA
126. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
127. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
128. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
129. Dragomir Gheorghe PNL DA
130. Dorneanu Valer PSD DA
131. Dobre Traian PNL DA
132. Diaconescu Renică PSD DA
133. Cutean Vasile Emilian PSD DA
134. Cristea Ioan PNL DA
135. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
136. Constantinescu Anca PD-L DA
137. Cocrea Olguța - DA
138. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
139. Cliveti Minodora PSD DA
140. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
141. Ciontu Corneliu PC DA
142. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
143. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
144. Cindrea Ioan PSD DA
145. Chiș Filonaș PSD DA
146. Chiper Gheorghe PSD DA
147. Călin Ion PSD DA
148. Călian Petru PD-L DA
149. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
150. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
151. Canacheu Costică PD-L NU
152. Calimente Mihăiță PNL DA
153. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
154. Bușoi Diana Maria PD-L DA
155. Burnei Ion PSD DA
156. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
157. Buda Ioan PSD DA
158. Buda Daniel PD-L DA
159. Buciu Angela PRM NU
160. Brînzan Ovidiu PSD DA
161. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
162. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
163. Bónis István UDMR DA
164. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
165. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
166. Bleotu Vasile PSD DA
167. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
168. Bentu Dumitru PSD DA
169. Bejinariu Eugen PSD DA
170. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
171. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
172. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
173. Barbu Gheorghe PD-L DA
174. Baban Ștefan PRM DA
175. Avram Dumitru PRM NU
176. Ardelean Lia PC DA
177. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
178. Antal István UDMR DA
179. Andon Sergiu PC DA
180. Amet Aledin Minoritati DA
181. Amarie Constantin PD-L DA
182. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
183. Almăjanu Marin PNL DA
184. Albu Gheorghe PD-L DA
185. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 27 februarie 2021, 0:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro