Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
PL 369/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2008 pentru modificarea art.3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.156/2007 privind despăgubirea persoanelor fizice care au constituit depozite la Casa de Economii și Consemnațiuni C.E.C.-S.A. în vederea achiziționării de autoturisme
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:173 56 33 10 35 12 10 11 6
- voturi pentru (DA):169 55 33 8 35 12 10 11 5
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 - - 2 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
3. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
4. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
5. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
6. Vlădoiu Aurel PSD DA
7. Vladu Iulian PD-L DA
8. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
9. Vasile Aurelia PSD DA
10. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
11. Varga Attila UDMR DA
12. Vainer Aurel Minoritati DA
13. Ursărescu Dorinel PNL DA
14. Ungureanu Petre PD-L DA
15. Ujeniuc Dragoș PNL DA
16. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
17. Turcan Raluca PD-L DA
18. Turc Ioan PNL DA
19. Tudose Mihai PSD DA
20. Todoran Pavel PSD DA
21. Timiș Ioan PNL DA
22. Tărniceru Petru PSD DA
23. Tănăsescu Tudor PSD DA
24. Tămagă Constantin PSD DA
25. Știrbeț Cornel PD-L DA
26. Șandru Marcela Lavinia - DA
27. Szekely Levente Csaba UDMR DA
28. Străchinaru Petre PD-L DA
29. Stoica Ion PD-L DA
30. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
31. Sóki Béla UDMR DA
32. Seres Dénes UDMR DA
33. Scutaru Adrian George PNL DA
34. Sârbu Marian PSD DA
35. Sasu Ion PRM DA
36. Sandu Gabriel PD-L DA
37. Rusu Valentin PD-L DA
38. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
39. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
40. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
41. Rogin Marius PD-L DA
42. Rădulescu Cristian PD-L DA
43. Pușcă Mircea Valer PNL DA
44. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
45. Popescu Corneliu PD-L DA
46. Popa Daniela PC DA
47. Popa Cornel PNL DA
48. Ponta Victor-Viorel PSD DA
49. Podgorean Radu PSD DA
50. Plăiașu Gabriel PNL DA
51. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
52. Petrea Constantin PD-L DA
53. Păun Nicolae Minoritati DA
54. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
55. Pascu Bogdan PC DA
56. Pambuccian Varujan Minoritati DA
57. Ovidenie Costel - Abținere
58. Oprea Gabriel PSD DA
59. Oltean Ioan PD-L DA
60. Nosa Iuliu PSD DA
61. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
62. Nicolicea Eugen PSD DA
63. Nica Dan PSD DA
64. Nechita Aurel PSD DA
65. Năstase Adrian PSD DA
66. Nassar Rodica PSD DA
67. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
68. Munteanu Ioan PSD DA
69. Momanu Corneliu PD-L DA
70. Mitrea Miron Tudor PSD DA
71. Mircea Costache PC DA
72. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
73. Mihalache Sorin Dan PSD DA
74. Micula Cătălin PNL DA
75. Micle Ioan Radu PNL DA
76. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
77. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
78. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
79. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
80. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
81. Mazăre Alexandru PSD DA
82. Matei Cătălin Lucian PSD DA
83. Máté András-Levente UDMR DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Martin Eduard-Stelian PSD DA
86. Marin Constantin PSD DA
87. Manta Pantelimon PNL DA
88. Manolescu Oana Minoritati DA
89. Macaleți Costică PSD DA
90. Liga Dănuț PD-L DA
91. Lificiu Petru PD-L DA
92. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kerekes Károly UDMR DA
96. Iriza Marius PRM DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
98. Iordache Florin PSD DA
99. Ifrim Mircea PRM DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Hoinaru Marian PD-L DA
103. Hogea Vlad Gabriel PC DA
104. Hellvig Eduard Raul PNL DA
105. Hanganu Romeo Octavian - DA
106. Gușă Cozmin Horea - DA
107. Grosaru Mircea Minoritati DA
108. Godja Petru PSD DA
109. Glăvan Ștefan PC DA
110. Gerea Andrei Dominic PNL DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gabor Gheorghe PNL DA
113. Furo Iuliu Ioan PRM DA
114. Fuia Stelian PD-L DA
115. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
116. Florea Damian PC DA
117. Firczak Gheorghe Minoritati DA
118. Fenechiu Relu PNL DA
119. Faina Constantin PNL DA
120. Erdei Dolóczki István UDMR DA
121. Ehling Elena PSD DA
122. Dumitriu Mihai PSD DA
123. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
124. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
125. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
126. Dragomir Gheorghe PNL DA
127. Dragomir Dumitru - DA
128. Dorneanu Valer PSD DA
129. Dobre Traian PNL DA
130. Diaconescu Renică PSD DA
131. Cutean Vasile Emilian PSD DA
132. Cristea Ioan PNL DA
133. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
134. Constantinescu Anca PD-L DA
135. Cocrea Olguța - DA
136. Cliveti Minodora PSD DA
137. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
138. Ciopraga Mircea PNL DA
139. Ciontu Corneliu PC DA
140. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
141. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
142. Cindrea Ioan PSD DA
143. Chiș Filonaș PSD DA
144. Chiper Gheorghe PSD DA
145. Călin Ion PSD DA
146. Călian Petru PD-L DA
147. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
148. Canacheu Costică PD-L DA
149. Calimente Mihăiță PNL DA
150. Buda Ioan PSD DA
151. Buda Daniel PD-L DA
152. Buciu Angela PRM DA
153. Brînzan Ovidiu PSD DA
154. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
155. Bónis István UDMR DA
156. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
157. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
158. Bleotu Vasile PSD DA
159. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
160. Bentu Dumitru PSD DA
161. Bejinariu Eugen PSD DA
162. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
163. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
164. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
165. Barbu Gheorghe PD-L DA
166. Baban Ștefan PRM DA
167. Avram Dumitru PRM DA
168. Ardelean Lia PC DA
169. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
170. Amet Aledin Minoritati DA
171. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
172. Albu Gheorghe PD-L DA
173. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 14:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro