Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
PL 369/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2008 pentru modificarea art.3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.156/2007 privind despăgubirea persoanelor fizice care au constituit depozite la Casa de Economii și Consemnațiuni C.E.C.-S.A. în vederea achiziționării de autoturisme
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:173 56 33 10 35 12 10 11 6
- voturi pentru (DA):169 55 33 8 35 12 10 11 5
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 - - 2 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
3. Bejinariu Eugen PSD DA
4. Bentu Dumitru PSD DA
5. Bleotu Vasile PSD DA
6. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
7. Brînzan Ovidiu PSD DA
8. Buda Ioan PSD DA
9. Călin Ion PSD DA
10. Chiper Gheorghe PSD DA
11. Chiș Filonaș PSD DA
12. Cindrea Ioan PSD DA
13. Cliveti Minodora PSD DA
14. Cutean Vasile Emilian PSD DA
15. Diaconescu Renică PSD DA
16. Dorneanu Valer PSD DA
17. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
18. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
19. Dumitriu Mihai PSD DA
20. Ehling Elena PSD DA
21. Godja Petru PSD DA
22. Iancu Iulian PSD DA
23. Iordache Florin PSD DA
24. Macaleți Costică PSD DA
25. Marin Constantin PSD DA
26. Martin Eduard-Stelian PSD DA
27. Matei Cătălin Lucian PSD DA
28. Mazăre Alexandru PSD DA
29. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
30. Mihalache Sorin Dan PSD DA
31. Mitrea Miron Tudor PSD DA
32. Munteanu Ioan PSD DA
33. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
34. Nassar Rodica PSD DA
35. Năstase Adrian PSD DA
36. Nechita Aurel PSD DA
37. Nica Dan PSD DA
38. Nicolicea Eugen PSD DA
39. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
40. Nosa Iuliu PSD DA
41. Oprea Gabriel PSD DA
42. Podgorean Radu PSD DA
43. Ponta Victor-Viorel PSD DA
44. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
45. Sârbu Marian PSD DA
46. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
47. Tămagă Constantin PSD DA
48. Tănăsescu Tudor PSD DA
49. Tărniceru Petru PSD DA
50. Todoran Pavel PSD DA
51. Tudose Mihai PSD DA
52. Vasile Aurelia PSD DA
53. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
54. Vlădoiu Aurel PSD DA
55. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
56. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
2. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
3. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
4. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
5. Calimente Mihăiță PNL DA
6. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
7. Ciopraga Mircea PNL DA
8. Cristea Ioan PNL DA
9. Dobre Traian PNL DA
10. Dragomir Gheorghe PNL DA
11. Faina Constantin PNL DA
12. Fenechiu Relu PNL DA
13. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
14. Gabor Gheorghe PNL DA
15. Gerea Andrei Dominic PNL DA
16. Hellvig Eduard Raul PNL DA
17. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
18. Manta Pantelimon PNL DA
19. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
20. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
21. Micle Ioan Radu PNL DA
22. Micula Cătălin PNL DA
23. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
24. Plăiașu Gabriel PNL DA
25. Popa Cornel PNL DA
26. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
27. Pușcă Mircea Valer PNL DA
28. Scutaru Adrian George PNL DA
29. Timiș Ioan PNL DA
30. Turc Ioan PNL DA
31. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
32. Ujeniuc Dragoș PNL DA
33. Ursărescu Dorinel PNL DA
1. Avram Dumitru PRM DA
2. Baban Ștefan PRM DA
3. Buciu Angela PRM DA
4. Furo Iuliu Ioan PRM DA
5. Ifrim Mircea PRM DA
6. Iriza Marius PRM DA
7. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
8. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
9. Sasu Ion PRM DA
10. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Barbu Gheorghe PD-L DA
3. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
4. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
5. Buda Daniel PD-L DA
6. Canacheu Costică PD-L DA
7. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
8. Călian Petru PD-L DA
9. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
10. Constantinescu Anca PD-L DA
11. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
12. Fuia Stelian PD-L DA
13. Hoinaru Marian PD-L DA
14. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
15. Lificiu Petru PD-L DA
16. Liga Dănuț PD-L DA
17. Momanu Corneliu PD-L DA
18. Oltean Ioan PD-L DA
19. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
20. Petrea Constantin PD-L DA
21. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
22. Popescu Corneliu PD-L DA
23. Rădulescu Cristian PD-L DA
24. Rogin Marius PD-L DA
25. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
26. Rusu Valentin PD-L DA
27. Sandu Gabriel PD-L DA
28. Stoica Ion PD-L DA
29. Străchinaru Petre PD-L DA
30. Știrbeț Cornel PD-L DA
31. Turcan Raluca PD-L DA
32. Ungureanu Petre PD-L DA
33. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
34. Vladu Iulian PD-L DA
35. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
1. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
2. Bónis István UDMR DA
3. Erdei Dolóczki István UDMR DA
4. Kerekes Károly UDMR DA
5. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
6. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
7. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
8. Máté András-Levente UDMR DA
9. Seres Dénes UDMR DA
10. Sóki Béla UDMR DA
11. Szekely Levente Csaba UDMR DA
12. Varga Attila UDMR DA
1. Ardelean Lia PC DA
2. Ciontu Corneliu PC DA
3. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
4. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
5. Florea Damian PC DA
6. Glăvan Ștefan PC DA
7. Hogea Vlad Gabriel PC DA
8. Mircea Costache PC DA
9. Pascu Bogdan PC DA
10. Popa Daniela PC DA
1. Amet Aledin Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
4. Grosaru Mircea Minoritati DA
5. Ibram Iusein Minoritati DA
6. Manolescu Oana Minoritati DA
7. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
8. Pambuccian Varujan Minoritati DA
9. Păun Nicolae Minoritati DA
10. Vainer Aurel Minoritati DA
11. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Cocrea Olguța - DA
2. Dragomir Dumitru - DA
3. Gușă Cozmin Horea - DA
4. Hanganu Romeo Octavian - DA
5. Ovidenie Costel - Abținere
6. Șandru Marcela Lavinia - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 18:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro