Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:34
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
PL 369/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2008 pentru modificarea art.3 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.156/2007 privind despăgubirea persoanelor fizice care au constituit depozite la Casa de Economii și Consemnațiuni C.E.C.-S.A. în vederea achiziționării de autoturisme
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:173 56 33 10 35 12 10 11 6
- voturi pentru (DA):169 55 33 8 35 12 10 11 5
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 - - 2 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PD-L DA
27. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
28. Călian Petru PD-L DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Chiper Gheorghe PSD DA
31. Chiș Filonaș PSD DA
32. Cindrea Ioan PSD DA
33. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
34. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
35. Ciontu Corneliu PC DA
36. Ciopraga Mircea PNL DA
37. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
38. Cliveti Minodora PSD DA
39. Cocrea Olguța - DA
40. Constantinescu Anca PD-L DA
41. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
42. Cristea Ioan PNL DA
43. Cutean Vasile Emilian PSD DA
44. Diaconescu Renică PSD DA
45. Dobre Traian PNL DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Dumitru - DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Ehling Elena PSD DA
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Faina Constantin PNL DA
56. Fenechiu Relu PNL DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati DA
58. Florea Damian PC DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L DA
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gerea Andrei Dominic PNL DA
65. Glăvan Ștefan PC DA
66. Godja Petru PSD DA
67. Grosaru Mircea Minoritati DA
68. Gușă Cozmin Horea - DA
69. Hanganu Romeo Octavian - DA
70. Hellvig Eduard Raul PNL DA
71. Hogea Vlad Gabriel PC DA
72. Hoinaru Marian PD-L DA
73. Iancu Iulian PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
78. Iriza Marius PRM DA
79. Kerekes Károly UDMR DA
80. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
81. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
82. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
83. Lificiu Petru PD-L DA
84. Liga Dănuț PD-L DA
85. Macaleți Costică PSD DA
86. Manolescu Oana Minoritati DA
87. Manta Pantelimon PNL DA
88. Marin Constantin PSD DA
89. Martin Eduard-Stelian PSD DA
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Máté András-Levente UDMR DA
92. Matei Cătălin Lucian PSD DA
93. Mazăre Alexandru PSD DA
94. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
95. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
96. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
97. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
98. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
99. Micle Ioan Radu PNL DA
100. Micula Cătălin PNL DA
101. Mihalache Sorin Dan PSD DA
102. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
103. Mircea Costache PC DA
104. Mitrea Miron Tudor PSD DA
105. Momanu Corneliu PD-L DA
106. Munteanu Ioan PSD DA
107. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
108. Nassar Rodica PSD DA
109. Năstase Adrian PSD DA
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Nica Dan PSD DA
112. Nicolicea Eugen PSD DA
113. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Oltean Ioan PD-L DA
116. Oprea Gabriel PSD DA
117. Ovidenie Costel - Abținere
118. Pambuccian Varujan Minoritati DA
119. Pascu Bogdan PC DA
120. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
121. Păun Nicolae Minoritati DA
122. Petrea Constantin PD-L DA
123. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
124. Plăiașu Gabriel PNL DA
125. Podgorean Radu PSD DA
126. Ponta Victor-Viorel PSD DA
127. Popa Cornel PNL DA
128. Popa Daniela PC DA
129. Popescu Corneliu PD-L DA
130. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
131. Pușcă Mircea Valer PNL DA
132. Rădulescu Cristian PD-L DA
133. Rogin Marius PD-L DA
134. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
135. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
136. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
137. Rusu Valentin PD-L DA
138. Sandu Gabriel PD-L DA
139. Sasu Ion PRM DA
140. Sârbu Marian PSD DA
141. Scutaru Adrian George PNL DA
142. Seres Dénes UDMR DA
143. Sóki Béla UDMR DA
144. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
145. Stoica Ion PD-L DA
146. Străchinaru Petre PD-L DA
147. Szekely Levente Csaba UDMR DA
148. Șandru Marcela Lavinia - DA
149. Știrbeț Cornel PD-L DA
150. Tămagă Constantin PSD DA
151. Tănăsescu Tudor PSD DA
152. Tărniceru Petru PSD DA
153. Timiș Ioan PNL DA
154. Todoran Pavel PSD DA
155. Tudose Mihai PSD DA
156. Turc Ioan PNL DA
157. Turcan Raluca PD-L DA
158. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
159. Ujeniuc Dragoș PNL DA
160. Ungureanu Petre PD-L DA
161. Ursărescu Dorinel PNL DA
162. Vainer Aurel Minoritati DA
163. Varga Attila UDMR DA
164. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
165. Vasile Aurelia PSD DA
166. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
167. Vladu Iulian PD-L DA
168. Vlădoiu Aurel PSD DA
169. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
170. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
171. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
172. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA