Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 12:38
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 12:38

Subiect vot: Vot final
PL 446/2008 pentru modificarea și complectarea Legii nr.346/2002 privind asigurarea pentru accidente de muncă și boli profesionale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:178 60 35 11 34 11 10 11 6
- voturi pentru (DA):176 60 35 10 33 11 10 11 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
6. Ardelean Lia PC DA
7. Avram Dumitru PRM DA
8. Baban Ștefan PRM DA
9. Barbu Gheorghe PD-L DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
11. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
12. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bleotu Vasile PSD DA
17. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
18. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
19. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
20. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
21. Brînzan Ovidiu PSD DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Buda Ioan PSD DA
25. Burnei Ion PSD DA
26. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
27. Calimente Mihăiță PNL DA
28. Canacheu Costică PD-L DA
29. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
30. Călian Petru PD-L DA
31. Călin Ion PSD DA
32. Chiper Gheorghe PSD DA
33. Chiș Filonaș PSD DA
34. Cindrea Ioan PSD DA
35. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
36. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
37. Ciontu Corneliu PC DA
38. Ciopraga Mircea PNL DA
39. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
40. Cliveti Minodora PSD DA
41. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L Abținere
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Renică PSD DA
48. Dobre Traian PNL DA
49. Dorneanu Valer PSD DA
50. Dragomir Dumitru - DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Fenechiu Relu PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati DA
61. Florea Damian PC DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L DA
64. Furo Iuliu Ioan PRM DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Glăvan Ștefan PC DA
70. Godja Petru PSD DA
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gușă Cozmin Horea - DA
74. Hanganu Romeo Octavian - DA
75. Hellvig Eduard Raul PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC DA
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kerekes Károly UDMR DA
85. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
88. Lificiu Petru PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Manolescu Oana Minoritati DA
92. Manta Pantelimon PNL DA
93. Marin Constantin PSD DA
94. Martin Eduard-Stelian PSD DA
95. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
96. Máté András-Levente UDMR DA
97. Matei Cătălin Lucian PSD DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
100. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
101. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
102. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Micula Cătălin PNL DA
106. Mihalache Sorin Dan PSD DA
107. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
108. Mircea Costache PC DA
109. Mitrea Miron Tudor PSD DA
110. Momanu Corneliu PD-L DA
111. Munteanu Ioan PSD DA
112. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
113. Nassar Rodica PSD DA
114. Năstase Adrian PSD DA
115. Nechita Aurel PSD DA
116. Nica Dan PSD DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Oltean Ioan PD-L DA
121. Ovidenie Costel - DA
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Pascu Bogdan PC DA
124. Păun Nicolae Minoritati DA
125. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
126. Plăiașu Gabriel PNL DA
127. Podgorean Radu PSD DA
128. Ponta Victor-Viorel PSD DA
129. Popa Cornel PNL DA
130. Popa Daniela PC DA
131. Popescu Corneliu PD-L DA
132. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
133. Pușcă Mircea Valer PNL DA
134. Rădulescu Cristian PD-L DA
135. Rogin Marius PD-L DA
136. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
137. Rus Ioan Aurel PRM DA
138. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
139. Rusu Valentin PD-L DA
140. Sanda Victor PSD DA
141. Sandu Gabriel PD-L DA
142. Sasu Ion PRM DA
143. Săpunaru Nini PNL DA
144. Sârbu Marian PSD DA
145. Scutaru Adrian George PNL DA
146. Seres Dénes UDMR DA
147. Sóki Béla UDMR DA
148. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
149. Stoica Ion PD-L DA
150. Străchinaru Petre PD-L DA
151. Szekely Levente Csaba UDMR DA
152. Șandru Marcela Lavinia - DA
153. Știrbeț Cornel PD-L DA
154. Tămagă Constantin PSD DA
155. Tănăsescu Tudor PSD DA
156. Tărniceru Petru PSD DA
157. Timiș Ioan PNL DA
158. Todoran Pavel PSD DA
159. Tudose Mihai PSD DA
160. Turc Ioan PNL DA
161. Turcan Raluca PD-L DA
162. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
163. Ujeniuc Dragoș PNL DA
164. Ungureanu Petre PD-L DA
165. Ursărescu Dorinel PNL DA
166. Vainer Aurel Minoritati DA
167. Varga Attila UDMR DA
168. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
169. Vasile Aurelia PSD DA
170. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
171. Vladu Iulian PD-L DA
172. Vlădoiu Aurel PSD DA
173. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
174. Voinea Florea PSD DA
175. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
176. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
177. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA