Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 570/2011 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.67/2011 privind exceptarea de la plata taxelor și a celorlalte obligații prevăzute de Legea fondului funciar nr.18/1991 și de Legea fondului funciar nr.18/1991 și de Legea nr.46/2008 - Codul silvic, pentru terenurile necesare realizării, extinderii și supraînălțării depozitelor de zgură și cenușă aferente activităților nucleare desfășurate de către societăți sau regii autonome ce au ca obiect principal de activitate producerea apei grele
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:331 132 85 39 32 17 14 12
- voturi pentru (DA):297 128 84 37 7 16 13 12
- voturi împotrivă (NU):29 4 - 1 22 1 1 -
- abțineri:5 - 1 1 3 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Avram Marian PSD DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD NU
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Ioan PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Cernea Remus-Florinel PSD NU
18. Chiriță Dumitru PSD DA
19. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
20. Ciobanu Gheorghe PSD DA
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
24. Covaci Dorel PSD DA
25. Cristea Aurelia PSD DA
26. Cristea Victor PSD DA
27. Daea Petre PSD DA
28. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
29. Dima Toader PSD DA
30. Dîrzu Ioan PSD DA
31. Dobre Mircea-Titus PSD DA
32. Dolineaschi Andrei PSD DA
33. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
34. Dragomir Viorel Marian PSD DA
35. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
36. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
37. Emacu Gheorghe PSD DA
38. Enache Marian PSD DA
39. Eparu Ion PSD DA
40. Florea Daniel PSD DA
41. Frăticiu Gheorghe PSD DA
42. Găină Mihăiță PSD DA
43. Ghiveciu Marian PSD DA
44. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
45. Grama Horia PSD DA
46. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
47. Gust Băloșin Florentin PSD DA
48. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
49. Iancu Iulian PSD DA
50. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
51. Intotero Natalia-Elena PSD DA
52. Iriza Scarlat PSD DA
53. Itu Cornel PSD DA
54. Khraibani Camelia PSD DA
55. Marcoci Vlad PSD DA
56. Marin Gheorghe PSD DA
57. Martin Eduard-Stelian PSD DA
58. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
59. Mazilu Constantin PSD DA
60. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
61. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
62. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
63. Mitrea Manuela PSD DA
64. Mitrea Miron Tudor PSD DA
65. Mîrza Gavril PSD DA
66. Mocanu Adrian PSD DA
67. Mocanu Vasile PSD DA
68. Mocioalcă Ion PSD DA
69. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
70. Munteanu Ioan PSD DA
71. Nassar Rodica PSD DA
72. Neacșu Marian PSD DA
73. Nechita Aurel PSD DA
74. Necula Cosmin PSD DA
75. Nica Dan PSD DA
76. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
77. Nichita Cristina PSD DA
78. Nicolae Florian PSD DA
79. Nicolicea Eugen PSD DA
80. Nistor Laurențiu PSD DA
81. Niță Emil PSD DA
82. Nosa Iuliu PSD DA
83. Ochi Ion PSD DA
84. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
85. Peia Ninel PSD DA
86. Petrea Dorin Silviu PSD DA
87. Petrescu Petre PSD DA
88. Petric Octavian PSD DA
89. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
90. Ponta Victor-Viorel PSD DA
91. Pop Georgian PSD DA
92. Popeangă Vasile PSD DA
93. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
94. Răducanu Ion PSD DA
95. Rădulescu Constantin PSD DA
96. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
97. Rizea Cristian PSD DA
98. Roman Gheorghe PSD DA
99. Roman Ioan Sorin PSD DA
100. Roman Victor PSD DA
101. Roșca Lucreția PSD DA
102. Sava Andrei-Valentin PSD DA
103. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
104. Stan Ioan PSD DA
105. Stan Ion PSD DA
106. Stanciu Anghel PSD DA
107. Stanciu Zisu PSD DA
108. Stativă Irinel Ioan PSD DA
109. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
110. Stragea Sorin Constantin PSD DA
111. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
112. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
113. Șimon Gheorghe PSD DA
114. Șova Lucian PSD DA
115. Ștefan Viorel PSD DA
116. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
117. Tabugan Ion PSD NU
118. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
119. Tiuch Cătălin PSD DA
120. Traicu Rodin PSD DA
121. Tudorache Daniel PSD DA
122. Tudorie Violeta PSD DA
123. Uricec Eugen Constantin PSD DA
124. Vasilescu Nicolae PSD DA
125. Vasilică Radu Costin PSD DA
126. Vlase Petru Gabriel PSD DA
127. Vlădoiu Aurel PSD DA
128. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
129. Vulpescu Ioan PSD DA
130. Weber Mihai PSD DA
131. Zaharcu Neviser PSD DA
132. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Alexe Costel PNL DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Anton Marin PNL DA
4. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
5. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
6. Berci Vasile PNL DA
7. Bordeianu Dan PNL DA
8. Bot Octavian PNL DA
9. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
10. Buican Cristian PNL DA
11. Calotă Florică Ică PNL DA
12. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
13. Cherecheș Florica PNL DA
14. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
15. Chițoiu Daniel PNL DA
16. Ciurariu Florin PNL DA
17. Cocei Erland PNL DA
18. Costin Gheorghe PNL DA
19. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
20. Crăciunescu Grigore PNL DA
21. Cristian Horia PNL DA
22. Cupșa Ioan PNL DA
23. Doboș Anton PNL DA
24. Dobre Victor Paul PNL DA
25. Dobrinescu Traian PNL DA
26. Dolha Mircea PNL DA
27. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
28. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
29. Dragomir Gheorghe PNL DA
30. Dumbrăvanu Paul PNL DA
31. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
32. Galan Constantin PNL DA
33. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
34. Gerea Andrei Dominic PNL DA
35. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
36. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
37. Guran Virgil PNL DA
38. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
39. Hellvig Eduard Raul PNL DA
40. Holban Titi PNL DA
41. Horga Vasile PNL DA
42. Iane Daniel PNL DA
43. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
44. Lupu Mihai PNL DA
45. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
46. Marcu Nicu PNL DA
47. Marcu Viorica PNL DA
48. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
49. Nicolae Alexandri PNL DA
50. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
51. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
52. Niculae Aurel PNL DA
53. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
54. Oros Nechita-Adrian PNL DA
55. Palașcă Viorel PNL DA
56. Palăr Ionel PNL DA
57. Pardău Dumitru PNL DA
58. Pârgaru Ion PNL DA
59. Popa Octavian-Marius PNL DA
60. Reuer Elena-Ramona PNL DA
61. Roman Petre PNL DA
62. Roșca Mircea PNL DA
63. Rușanu Dan Radu PNL DA
64. Scarlat George PNL DA
65. Scutaru Adrian George PNL DA
66. Simedru Dan Coriolan PNL DA
67. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
68. Surdu Raluca PNL DA
69. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
70. Șoptică Costel PNL DA
71. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
72. Tămâian Ioan PNL DA
73. Teju Sorin PNL DA
74. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
75. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
76. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
77. Tușa Adriana Diana PNL DA
78. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
79. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
80. Ursărescu Dorinel PNL DA
81. Varga Lucia-Ana PNL DA
82. Varga Vasile PNL DA
83. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
84. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
85. Zlati Radu PNL Abținere
1. Anastase Roberta Alma PDL DA
2. Andronache Gabriel PDL DA
3. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
4. Bode Lucian Nicolae PDL DA
5. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
6. Boghicevici Claudia PDL DA
7. Canacheu Costică PDL Abținere
8. Cupă Ion PDL DA
9. Dascălu Constantin PDL DA
10. Gheorghe Florin PDL DA
11. Gheorghe Tinel PDL DA
12. Gudu Vasile PDL DA
13. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
14. Gurzău Adrian PDL DA
15. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
16. Ionescu George PDL DA
17. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
18. Lubanovici Mircea PDL DA
19. Man Mircea PDL DA
20. Movilă Petru PDL DA
21. Negruț Clement PDL DA
22. Oltean Ioan PDL DA
23. Paleologu Theodor PDL DA
24. Paul Maria-Andreea PDL DA
25. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
26. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
27. Preda Cezar-Florin PDL DA
28. Rădulescu Romeo PDL DA
29. Roman Cristian-Constantin PDL DA
30. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
31. Secară Florin Mihail PDL DA
32. Stănișoară Mihai PDL DA
33. Stoica Mihaela PDL DA
34. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
35. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
36. Toader Mircea-Nicu PDL DA
37. Udrea Elena Gabriela PDL DA
38. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
39. Vladu Iulian PDL DA
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Blănariu Valentin ND NU
3. Bucur Constantin-Alin ND NU
4. Burlacu Ștefan ND NU
5. Caloianu Mario-Ernest ND NU
6. Chebac Eugen ND NU
7. Cioată Cezar ND DA
8. Ciobanu Liliana ND NU
9. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
10. Codîrlă Liviu ND DA
11. Coman Gheorghe ND NU
12. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
13. Dalca Ștefan-Petru ND NU
14. Deaconu Mihai ND NU
15. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
16. Dragomir Maria ND NU
17. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
18. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
19. Mihai Aurelian ND NU
20. Mincă Liliana ND DA
21. Mocioi Niculina ND NU
22. Moisii Constantin ND NU
23. Murgu Neagu ND NU
24. Niculescu Dumitru ND NU
25. Nistor Marioara ND NU
26. Oajdea Daniel Vasile ND DA
27. Popa Radu Mihai ND DA
28. Rotaru Răzvan ND NU
29. Sefer Cristian-George ND NU
30. Smarandache Miron Alexandru ND NU
31. Tararache Mihai ND Abținere
32. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
1. Bónis István UDMR DA
2. Borbély László UDMR DA
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
4. Erdei Dolóczki István UDMR DA
5. Fejér László-Ődőn UDMR DA
6. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
7. Kelemen Hunor UDMR DA
8. Kerekes Károly UDMR DA
9. Kereskényi Gábor UDMR DA
10. Korodi Attila UDMR NU
11. Markó Attila-Gabor UDMR DA
12. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
13. Máté András-Levente UDMR DA
14. Moldovan Iosif UDMR DA
15. Molnar Zsolt UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Szabó Ödön UDMR DA
1. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
2. Grosaru Mircea Minoritati DA
3. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
4. Ibram Iusein Minoritati DA
5. Ignat Miron Minoritati DA
6. Manolescu Oana Minoritati DA
7. Marocico Ion Minoritati NU
8. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
9. Mircovici Niculae Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Păun Nicolae Minoritati DA
12. Stancu Ionel Minoritati DA
13. Vainer Aurel Minoritati DA
14. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
3. Constantin Daniel ALDE DA
4. Diniță Ion ALDE DA
5. Dumitru Georgică ALDE DA
6. Florea Damian ALDE DA
7. Giurescu Dinu ALDE DA
8. Ionescu Aurelian ALDE DA
9. Moldovan Ioan ALDE DA
10. Negruț Cornelia ALDE DA
11. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
12. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 1 martie 2021, 9:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro