Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.02.2013 > 13:00 Versiunea pentru printare
Marți, 12 februarie 2013, ora 13:00

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 570/2011 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.67/2011 privind exceptarea de la plata taxelor și a celorlalte obligații prevăzute de Legea fondului funciar nr.18/1991 și de Legea fondului funciar nr.18/1991 și de Legea nr.46/2008 - Codul silvic, pentru terenurile necesare realizării, extinderii și supraînălțării depozitelor de zgură și cenușă aferente activităților nucleare desfășurate de către societăți sau regii autonome ce au ca obiect principal de activitate producerea apei grele
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:331 132 85 39 32 17 14 12
- voturi pentru (DA):297 128 84 37 7 16 13 12
- voturi împotrivă (NU):29 4 - 1 22 1 1 -
- abțineri:5 - 1 1 3 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Canacheu Costică PDL Abținere
2. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
3. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
4. Tararache Mihai ND Abținere
5. Zlati Radu PNL Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Anastase Roberta Alma PDL DA
6. Andronache Gabriel PDL DA
7. Anton Marin PNL DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PDL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
25. Boghicevici Claudia PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bot Octavian PNL DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel PNL DA
42. Cioată Cezar ND DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
47. Ciurariu Florin PNL DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu ND DA
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion PDL DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dascălu Constantin PDL DA
65. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Diniță Ion ALDE DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Mircea PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin PNL DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic PNL DA
98. Gheorghe Florin PDL DA
99. Gheorghe Tinel PDL DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Giurescu Dinu ALDE DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Mircea Minoritati DA
108. Gudu Vasile PDL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gurzău Adrian PDL DA
112. Gust Băloșin Florentin PSD DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Hellvig Eduard Raul PNL DA
116. Holban Titi PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ionescu Aurelian ALDE DA
126. Ionescu George PDL DA
127. Iriza Scarlat PSD DA
128. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Lubanovici Mircea PDL DA
136. Lupu Mihai PNL DA
137. Man Mircea PDL DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Nicu PNL DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Markó Attila-Gabor UDMR DA
145. Martin Eduard-Stelian PSD DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mitrea Manuela PSD DA
157. Mitrea Miron Tudor PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocanu Vasile PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Molnar Zsolt UDMR DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Movilă Petru PDL DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Clement PDL DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nica Dan PSD DA
176. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
177. Nichita Cristina PSD DA
178. Nicolae Alexandri PNL DA
179. Nicolae Florian PSD DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
182. Nicolicea Eugen PSD DA
183. Niculae Aurel PNL DA
184. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
185. Nistor Laurențiu PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oltean Ioan PDL DA
191. Oros Nechita-Adrian PNL DA
192. Palașcă Viorel PNL DA
193. Palăr Ionel PNL DA
194. Paleologu Theodor PDL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pardău Dumitru PNL DA
197. Paul Maria-Andreea PDL DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion PNL DA
200. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petrescu Petre PSD DA
204. Petric Octavian PSD DA
205. Pistru Eusebiu-Manea PDL DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Ponta Victor-Viorel PSD DA
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popa Octavian-Marius PNL DA
210. Popa Radu Mihai ND DA
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
214. Preda Cezar-Florin PDL DA
215. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo PDL DA
219. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
220. Reuer Elena-Ramona PNL DA
221. Rizea Cristian PSD DA
222. Roman Cristian-Constantin PDL DA
223. Roman Gheorghe PSD DA
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Roman Petre PNL DA
226. Roman Victor PSD DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rușanu Dan Radu PNL DA
230. Sava Andrei-Valentin PSD DA
231. Scarlat George PNL DA
232. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
233. Scutaru Adrian George PNL DA
234. Secară Florin Mihail PDL DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Simedru Dan Coriolan PNL DA
237. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stan Ion PSD DA
240. Stanciu Anghel PSD DA
241. Stanciu Zisu PSD DA
242. Stancu Ionel Minoritati DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Stănișoară Mihai PDL DA
245. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
246. Stoica Mihaela PDL DA
247. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
248. Stragea Sorin Constantin PSD DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tămâian Ioan PNL DA
262. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
263. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
264. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
265. Teju Sorin PNL DA
266. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
267. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PDL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tușa Adriana Diana PNL DA
276. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
277. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
278. Udrea Elena Gabriela PDL DA
279. Uricec Eugen Constantin PSD DA
280. Ursărescu Dorinel PNL DA
281. Vainer Aurel Minoritati DA
282. Varga Lucia-Ana PNL DA
283. Varga Vasile PNL DA
284. Vasilescu Nicolae PSD DA
285. Vasilică Radu Costin PSD DA
286. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
287. Vladu Iulian PDL DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlădoiu Aurel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Bălan Ion PSD NU
3. Blănariu Valentin ND NU
4. Bucur Constantin-Alin ND NU
5. Burlacu Ștefan ND NU
6. Caloianu Mario-Ernest ND NU
7. Cernea Remus-Florinel PSD NU
8. Chebac Eugen ND NU
9. Ciobanu Liliana ND NU
10. Coman Gheorghe ND NU
11. Dalca Ștefan-Petru ND NU
12. Deaconu Mihai ND NU
13. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
14. Dragomir Maria ND NU
15. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
16. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
17. Korodi Attila UDMR NU
18. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
19. Marocico Ion Minoritati NU
20. Mihai Aurelian ND NU
21. Mocioi Niculina ND NU
22. Moisii Constantin ND NU
23. Murgu Neagu ND NU
24. Niculescu Dumitru ND NU
25. Nistor Marioara ND NU
26. Rotaru Răzvan ND NU
27. Sefer Cristian-George ND NU
28. Smarandache Miron Alexandru ND NU
29. Tabugan Ion PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 26 februarie 2021, 2:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro