Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:55 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:55

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 98/2011 pentru modificarea Legii nr.44/1994 cu modificările și completările ulterioare privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:296 119 71 39 30 15 12 10
- voturi pentru (DA):221 116 67 1 3 14 10 10
- voturi împotrivă (NU):67 2 3 37 25 - - -
- abțineri:7 1 - 1 2 1 2 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zlati Radu PNL DA
2. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
3. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
4. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
5. Zaharcu Neviser PSD DA
6. Weber Mihai PSD DA
7. Vulpescu Ioan PSD DA
8. Vreme Valerian PDL NU
9. Vlădoiu Aurel PSD DA
10. Vlase Petru Gabriel PSD DA
11. Vladu Iulian PDL NU
12. Vasilică Radu Costin PSD NU
13. Ursărescu Dorinel PNL DA
14. Uricec Eugen Constantin PSD DA
15. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
16. Udriște Gheorghe PDL NU
17. Udrea Elena Gabriela PDL NU
18. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
19. Tușa Adriana Diana PNL DA
20. Tudose Mihai PSD DA
21. Tudorache Daniel PSD DA
22. Traicu Rodin PSD DA
23. Tomac Eugen PDL NU
24. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
25. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
26. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
27. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
28. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
29. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
30. Tabugan Ion PSD DA
31. Ștefan Viorel PSD DA
32. Șoptică Costel PNL DA
33. Șcheau Ion ND NU
34. Szabó Ödön UDMR DA
35. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
36. Surdu Raluca PNL DA
37. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
38. Stragea Sorin Constantin PSD NU
39. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
40. Stoica Mihaela PDL NU
41. Stănescu Alexandru PSD DA
42. Stativă Irinel Ioan PSD DA
43. Stancu Ionel Minoritati DA
44. Stanciu Zisu PSD DA
45. Stanciu Anghel PSD DA
46. Stan Ioan PSD DA
47. Solomon Adrian PSD DA
48. Smarandache Miron Alexandru ND NU
49. Simedru Dan Coriolan PNL DA
50. Seres Dénes UDMR DA
51. Sefer Cristian-George ND NU
52. Secară Florin Mihail PDL NU
53. Scutaru Adrian George PNL NU
54. Scarlat George PNL DA
55. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
56. Săpunaru Nini PNL DA
57. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
58. Sava Andrei-Valentin PSD DA
59. Rotaru Răzvan ND Abținere
60. Roșca Mircea PNL DA
61. Roman Victor PSD DA
62. Roman Gheorghe PSD DA
63. Roman Cristian-Constantin PDL NU
64. Rizea Cristian PSD DA
65. Reuer Elena-Ramona PNL DA
66. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
67. Rățoi Neculai PSD DA
68. Rădulescu Romeo PDL NU
69. Rădulescu Constantin PSD DA
70. Răducanu Ion PSD DA
71. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
72. Pușcaș Iacob ND NU
73. Preda Cezar-Florin PDL NU
74. Potor Călin PNL DA
75. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
76. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
77. Popescu Dan-Cristian PDL NU
78. Popeangă Vasile PSD DA
79. Popa Octavian-Marius PNL DA
80. Pop Georgian PSD DA
81. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
82. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
83. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
84. Petric Octavian PSD DA
85. Petrescu Petre PSD DA
86. Petrea Dorin Silviu PSD DA
87. Petrache Adrian-Alin PSD DA
88. Pârgaru Ion PNL DA
89. Paul Maria-Andreea PDL NU
90. Pambuccian Varujan Minoritati DA
91. Paleologu Theodor PDL NU
92. Palăr Ionel PNL DA
93. Palașcă Viorel PNL DA
94. Orban Ludovic PNL NU
95. Oltean Ioan PDL NU
96. Ochi Ion PSD DA
97. Oajdea Daniel Vasile ND NU
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Niță Emil PSD DA
100. Nistor Marioara ND NU
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
103. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
104. Niculae Aurel PNL DA
105. Nicolicea Eugen PSD DA
106. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
107. Nicolae Florian PSD DA
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nichita Cristina PSD DA
110. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
111. Negruț Cornelia ALDE DA
112. Nechita Aurel PSD DA
113. Neacșu Marian PSD DA
114. Nazare Alexandru PDL NU
115. Nassar Rodica PSD DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Movilă Petru PDL DA
118. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
119. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
120. Molnar Zsolt UDMR DA
121. Mocioi Niculina ND NU
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mocanu Vasile PSD DA
124. Mocanu Adrian PSD DA
125. Mîrza Gavril PSD DA
126. Mitrea Miron Tudor PSD DA
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
129. Mincă Liliana ND NU
130. Militaru Lucian PDL NU
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
133. Mihăilă Ioan PDL NU
134. Mihai Aurelian ND NU
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
136. Melinte Ion ND NU
137. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
138. Mazilu Constantin PSD DA
139. Máté András-Levente UDMR DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Martin Eduard-Stelian PSD DA
142. Marocico Ion Minoritati DA
143. Markó Attila-Gabor UDMR DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marcu Nicu PNL DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Manda Iulian Claudiu PSD DA
151. Man Mircea PDL NU
152. Lupu Mihai PNL DA
153. Lubanovici Mircea PDL NU
154. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
155. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
156. Korodi Attila UDMR DA
157. Kereskényi Gábor UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR Abținere
159. Kelemen Hunor UDMR DA
160. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
161. Itu Cornel PSD DA
162. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
163. Iriza Scarlat PSD DA
164. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
165. Iordache Florin PSD DA
166. Ionescu George PDL NU
167. Ionescu Aurelian ALDE DA
168. Ignat Miron Minoritati DA
169. Ibram Iusein Minoritati DA
170. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
171. Iane Daniel PNL DA
172. Iancu Iulian PSD DA
173. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
174. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
175. Horga Vasile PNL DA
176. Holban Titi PNL DA
177. Harbuz Liviu PSD DA
178. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
179. Gust Băloșin Florentin PSD DA
180. Guran Virgil PNL DA
181. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
182. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
183. Grecea Maria ND NU
184. Grama Horia PSD DA
185. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
186. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
187. Giurescu Dinu ALDE DA
188. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
189. Ghiveciu Marian PSD DA
190. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
191. Gheorghe Tinel PDL Abținere
192. Gerea Andrei Dominic PNL DA
193. Găină Mihăiță PSD DA
194. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL -
195. Galan Constantin PNL DA
196. Frăticiu Gheorghe PSD DA
197. Fonta Nuțu ND DA
198. Florea Daniel PSD DA
199. Florea Damian ALDE DA
200. Firczak Gheorghe Minoritati DA
201. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
202. Erdei Dolóczki István UDMR DA
203. Eparu Ion PSD DA
204. Enache Marian PSD DA
205. Emacu Gheorghe PSD DA
206. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
207. Dumitru Georgică ALDE DA
208. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
209. Dumbrăvanu Paul PNL DA
210. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
211. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
212. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
213. Dragomir Viorel Marian PSD DA
214. Dragomir Maria ND NU
215. Dragomir Gheorghe PNL DA
216. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
217. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
218. Dolha Mircea PNL DA
219. Dobrinescu Traian PNL DA
220. Dobre Victor Paul PNL DA
221. Dobre Mircea-Titus PSD DA
222. Doboș Anton PNL DA
223. Dîrzu Ioan PSD DA
224. Diniță Ion ALDE DA
225. Dima Toader PSD DA
226. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
227. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
228. Delureanu Virgil PSD DA
229. Deaconu Mihai ND NU
230. Dascălu Constantin PDL NU
231. Cupșa Ioan PNL DA
232. Culețu Dănuț PDL NU
233. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
234. Cristian Horia PNL DA
235. Cristea Victor PSD DA
236. Cristea Aurelia PSD DA
237. Crăciunescu Grigore PNL DA
238. Covaci Dorel PSD Abținere
239. Costin Gheorghe PNL DA
240. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
241. Coman Gheorghe ND NU
242. Cocei Erland PNL DA
243. Ciurariu Florin PNL DA
244. Ciuhodaru Tudor ND NU
245. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
246. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
247. Ciocan Dan PSD DA
248. Ciobanu Liliana ND NU
249. Ciobanu Gheorghe PSD DA
250. Chițoiu Daniel PNL DA
251. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
252. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
253. Cherecheș Florica PNL DA
254. Chebac Eugen ND Abținere
255. Cernea Remus-Florinel PSD DA
256. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
257. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
258. Călin Ion PSD DA
259. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
260. Canacheu Costică PDL NU
261. Calotă Florică Ică PNL DA
262. Caloianu Mario-Ernest ND NU
263. Burlacu Ștefan ND DA
264. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
265. Buican Cristian PNL DA
266. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
267. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
268. Borbély László UDMR DA
269. Bónis István UDMR DA
270. Boghicevici Claudia PDL NU
271. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
272. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
273. Bode Lucian Nicolae PDL NU
274. Bleotu Vasile PSD DA
275. Blănariu Valentin ND NU
276. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
277. Birchall Ana PSD DA
278. Berci Vasile PNL DA
279. Benga Ioan PSD DA
280. Becali George PNL DA
281. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
282. Bălan Ion PSD DA
283. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
284. Baltă Mihai PSD DA
285. Balan Ioan PDL NU
286. Babuș Radu PSD DA
287. Axente Ioan PSD DA
288. Arsene Ionel PSD DA
289. Anton Marin PNL DA
290. Anghel Gabriela-Lola ND NU
291. Andea Petru PSD DA
292. Anastase Roberta Alma PDL NU
293. Amet Varol Minoritati DA
294. Almăjanu Marin PNL DA
295. Adăscăliței Constantin PSD DA
296. Adam Ioan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 iunie 2020, 21:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro