Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:55 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:55

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 98/2011 pentru modificarea Legii nr.44/1994 cu modificările și completările ulterioare privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:296 119 71 39 30 15 12 10
- voturi pentru (DA):221 116 67 1 3 14 10 10
- voturi împotrivă (NU):67 2 3 37 25 - - -
- abțineri:7 1 - 1 2 1 2 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Arsene Ionel PSD DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Baltă Mihai PSD DA
8. Bălan Ion PSD DA
9. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Bleotu Vasile PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
18. Cernea Remus-Florinel PSD DA
19. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
20. Ciobanu Gheorghe PSD DA
21. Ciocan Dan PSD DA
22. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
23. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
24. Covaci Dorel PSD Abținere
25. Cristea Aurelia PSD DA
26. Cristea Victor PSD DA
27. Delureanu Virgil PSD DA
28. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
29. Dima Toader PSD DA
30. Dîrzu Ioan PSD DA
31. Dobre Mircea-Titus PSD DA
32. Dragomir Viorel Marian PSD DA
33. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
34. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
35. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
36. Emacu Gheorghe PSD DA
37. Enache Marian PSD DA
38. Eparu Ion PSD DA
39. Florea Daniel PSD DA
40. Frăticiu Gheorghe PSD DA
41. Găină Mihăiță PSD DA
42. Ghiveciu Marian PSD DA
43. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
44. Grama Horia PSD DA
45. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
46. Gust Băloșin Florentin PSD DA
47. Harbuz Liviu PSD DA
48. Iancu Iulian PSD DA
49. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
50. Iordache Florin PSD DA
51. Iriza Scarlat PSD DA
52. Itu Cornel PSD DA
53. Manda Iulian Claudiu PSD DA
54. Manolache Marius PSD DA
55. Marcoci Vlad PSD DA
56. Marin Gheorghe PSD DA
57. Martin Eduard-Stelian PSD DA
58. Mazilu Constantin PSD DA
59. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
60. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
61. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
62. Mitrea Manuela PSD DA
63. Mitrea Miron Tudor PSD DA
64. Mîrza Gavril PSD DA
65. Mocanu Adrian PSD DA
66. Mocanu Vasile PSD DA
67. Mocioalcă Ion PSD DA
68. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
69. Munteanu Ioan PSD DA
70. Nassar Rodica PSD DA
71. Neacșu Marian PSD DA
72. Nechita Aurel PSD DA
73. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
74. Nichita Cristina PSD DA
75. Nicolae Florian PSD DA
76. Nicolicea Eugen PSD DA
77. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
78. Nistor Laurențiu PSD DA
79. Niță Emil PSD DA
80. Nosa Iuliu PSD DA
81. Ochi Ion PSD DA
82. Petrache Adrian-Alin PSD DA
83. Petrea Dorin Silviu PSD DA
84. Petrescu Petre PSD DA
85. Petric Octavian PSD DA
86. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
87. Pop Georgian PSD DA
88. Popeangă Vasile PSD DA
89. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
90. Răducanu Ion PSD DA
91. Rădulescu Constantin PSD DA
92. Rățoi Neculai PSD DA
93. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
94. Rizea Cristian PSD DA
95. Roman Gheorghe PSD DA
96. Roman Victor PSD DA
97. Sava Andrei-Valentin PSD DA
98. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
99. Solomon Adrian PSD DA
100. Stan Ioan PSD DA
101. Stanciu Anghel PSD DA
102. Stanciu Zisu PSD DA
103. Stativă Irinel Ioan PSD DA
104. Stănescu Alexandru PSD DA
105. Stragea Sorin Constantin PSD NU
106. Ștefan Viorel PSD DA
107. Tabugan Ion PSD DA
108. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
109. Traicu Rodin PSD DA
110. Tudorache Daniel PSD DA
111. Tudose Mihai PSD DA
112. Uricec Eugen Constantin PSD DA
113. Vasilică Radu Costin PSD NU
114. Vlase Petru Gabriel PSD DA
115. Vlădoiu Aurel PSD DA
116. Vulpescu Ioan PSD DA
117. Weber Mihai PSD DA
118. Zaharcu Neviser PSD DA
119. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
1. Almăjanu Marin PNL DA
2. Anton Marin PNL DA
3. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
4. Becali George PNL DA
5. Berci Vasile PNL DA
6. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
7. Buican Cristian PNL DA
8. Calotă Florică Ică PNL DA
9. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
10. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
11. Cherecheș Florica PNL DA
12. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
13. Chițoiu Daniel PNL DA
14. Ciurariu Florin PNL DA
15. Cocei Erland PNL DA
16. Costin Gheorghe PNL DA
17. Crăciunescu Grigore PNL DA
18. Cristian Horia PNL DA
19. Cupșa Ioan PNL DA
20. Doboș Anton PNL DA
21. Dobre Victor Paul PNL DA
22. Dobrinescu Traian PNL DA
23. Dolha Mircea PNL DA
24. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
25. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
26. Dragomir Gheorghe PNL DA
27. Dumbrăvanu Paul PNL DA
28. Galan Constantin PNL DA
29. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL -
30. Gerea Andrei Dominic PNL DA
31. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
32. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
33. Guran Virgil PNL DA
34. Holban Titi PNL DA
35. Horga Vasile PNL DA
36. Iane Daniel PNL DA
37. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
38. Lupu Mihai PNL DA
39. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
40. Marcu Nicu PNL DA
41. Marcu Viorica PNL DA
42. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
43. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
44. Nicoară Romeo Florin PNL DA
45. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
46. Niculae Aurel PNL DA
47. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
48. Orban Ludovic PNL NU
49. Palașcă Viorel PNL DA
50. Palăr Ionel PNL DA
51. Pârgaru Ion PNL DA
52. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
53. Popa Octavian-Marius PNL DA
54. Potor Călin PNL DA
55. Reuer Elena-Ramona PNL DA
56. Roșca Mircea PNL DA
57. Săpunaru Nini PNL DA
58. Scarlat George PNL DA
59. Scutaru Adrian George PNL NU
60. Simedru Dan Coriolan PNL DA
61. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
62. Surdu Raluca PNL DA
63. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
64. Șoptică Costel PNL DA
65. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
66. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
67. Tușa Adriana Diana PNL DA
68. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
69. Ursărescu Dorinel PNL DA
70. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
71. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Balan Ioan PDL NU
3. Bode Lucian Nicolae PDL NU
4. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
5. Boghicevici Claudia PDL NU
6. Canacheu Costică PDL NU
7. Culețu Dănuț PDL NU
8. Dascălu Constantin PDL NU
9. Gheorghe Tinel PDL Abținere
10. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
11. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
12. Ionescu George PDL NU
13. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
14. Lubanovici Mircea PDL NU
15. Man Mircea PDL NU
16. Mihăilă Ioan PDL NU
17. Militaru Lucian PDL NU
18. Movilă Petru PDL DA
19. Nazare Alexandru PDL NU
20. Oltean Ioan PDL NU
21. Paleologu Theodor PDL NU
22. Paul Maria-Andreea PDL NU
23. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
24. Popescu Dan-Cristian PDL NU
25. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
26. Preda Cezar-Florin PDL NU
27. Rădulescu Romeo PDL NU
28. Roman Cristian-Constantin PDL NU
29. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
30. Secară Florin Mihail PDL NU
31. Stoica Mihaela PDL NU
32. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
33. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
34. Tomac Eugen PDL NU
35. Udrea Elena Gabriela PDL NU
36. Udriște Gheorghe PDL NU
37. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
38. Vladu Iulian PDL NU
39. Vreme Valerian PDL NU
1. Anghel Gabriela-Lola ND NU
2. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
3. Blănariu Valentin ND NU
4. Burlacu Ștefan ND DA
5. Caloianu Mario-Ernest ND NU
6. Chebac Eugen ND Abținere
7. Ciobanu Liliana ND NU
8. Ciuhodaru Tudor ND NU
9. Coman Gheorghe ND NU
10. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
11. Deaconu Mihai ND NU
12. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
13. Dragomir Maria ND NU
14. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
15. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
16. Fonta Nuțu ND DA
17. Grecea Maria ND NU
18. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
19. Melinte Ion ND NU
20. Mihai Aurelian ND NU
21. Mincă Liliana ND NU
22. Mocioi Niculina ND NU
23. Nistor Marioara ND NU
24. Oajdea Daniel Vasile ND NU
25. Pușcaș Iacob ND NU
26. Rotaru Răzvan ND Abținere
27. Sefer Cristian-George ND NU
28. Smarandache Miron Alexandru ND NU
29. Șcheau Ion ND NU
30. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
1. Bónis István UDMR DA
2. Borbély László UDMR DA
3. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
4. Erdei Dolóczki István UDMR DA
5. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
6. Kelemen Hunor UDMR DA
7. Kerekes Károly UDMR Abținere
8. Kereskényi Gábor UDMR DA
9. Korodi Attila UDMR DA
10. Markó Attila-Gabor UDMR DA
11. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
12. Máté András-Levente UDMR DA
13. Molnar Zsolt UDMR DA
14. Seres Dénes UDMR DA
15. Szabó Ödön UDMR DA
1. Amet Varol Minoritati DA
2. Firczak Gheorghe Minoritati DA
3. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
4. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
5. Ibram Iusein Minoritati DA
6. Ignat Miron Minoritati DA
7. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
8. Marocico Ion Minoritati DA
9. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Stancu Ionel Minoritati DA
12. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Diniță Ion ALDE DA
2. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
3. Dumitru Georgică ALDE DA
4. Florea Damian ALDE DA
5. Giurescu Dinu ALDE DA
6. Ionescu Aurelian ALDE DA
7. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
8. Negruț Cornelia ALDE DA
9. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
10. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 iunie 2020, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro