Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 05.03.2013 > 14:55 Versiunea pentru printare
Marți, 5 martie 2013, ora 14:55

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 98/2011 pentru modificarea Legii nr.44/1994 cu modificările și completările ulterioare privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:296 119 71 39 30 15 12 10
- voturi pentru (DA):221 116 67 1 3 14 10 10
- voturi împotrivă (NU):67 2 3 37 25 - - -
- abțineri:7 1 - 1 2 1 2 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL -
1. Chebac Eugen ND Abținere
2. Covaci Dorel PSD Abținere
3. Gheorghe Tinel PDL Abținere
4. Kerekes Károly UDMR Abținere
5. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
6. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
7. Rotaru Răzvan ND Abținere
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anton Marin PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
14. Becali George PNL DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Borbély László UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Burlacu Ștefan ND DA
26. Calotă Florică Ică PNL DA
27. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
30. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
31. Cernea Remus-Florinel PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
34. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
35. Chițoiu Daniel PNL DA
36. Ciobanu Gheorghe PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciurariu Florin PNL DA
41. Cocei Erland PNL DA
42. Costin Gheorghe PNL DA
43. Crăciunescu Grigore PNL DA
44. Cristea Aurelia PSD DA
45. Cristea Victor PSD DA
46. Cristian Horia PNL DA
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
51. Dima Toader PSD DA
52. Diniță Ion ALDE DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Doboș Anton PNL DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrinescu Traian PNL DA
58. Dolha Mircea PNL DA
59. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
60. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Dragomir Viorel Marian PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
66. Dumbrăvanu Paul PNL DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitru Georgică ALDE DA
69. Emacu Gheorghe PSD DA
70. Enache Marian PSD DA
71. Eparu Ion PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Firczak Gheorghe Minoritati DA
74. Florea Damian ALDE DA
75. Florea Daniel PSD DA
76. Fonta Nuțu ND DA
77. Frăticiu Gheorghe PSD DA
78. Galan Constantin PNL DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
82. Ghiveciu Marian PSD DA
83. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
84. Giurescu Dinu ALDE DA
85. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
86. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
87. Grama Horia PSD DA
88. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
89. Guran Virgil PNL DA
90. Gust Băloșin Florentin PSD DA
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Harbuz Liviu PSD DA
93. Holban Titi PNL DA
94. Horga Vasile PNL DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iane Daniel PNL DA
97. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Ionescu Aurelian ALDE DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
103. Iriza Scarlat PSD DA
104. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Kereskényi Gábor UDMR DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Lupu Mihai PNL DA
111. Manda Iulian Claudiu PSD DA
112. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
113. Manolache Marius PSD DA
114. Marcoci Vlad PSD DA
115. Marcu Nicu PNL DA
116. Marcu Viorica PNL DA
117. Marin Gheorghe PSD DA
118. Markó Attila-Gabor UDMR DA
119. Marocico Ion Minoritati DA
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Máté András-Levente UDMR DA
123. Mazilu Constantin PSD DA
124. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Mitrea Miron Tudor PSD DA
130. Mîrza Gavril PSD DA
131. Mocanu Adrian PSD DA
132. Mocanu Vasile PSD DA
133. Mocioalcă Ion PSD DA
134. Molnar Zsolt UDMR DA
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
136. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
137. Movilă Petru PDL DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Neacșu Marian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Negruț Cornelia ALDE DA
143. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
144. Nichita Cristina PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Florian PSD DA
147. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Niculae Aurel PNL DA
150. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
151. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Emil PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Ochi Ion PSD DA
156. Palașcă Viorel PNL DA
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pârgaru Ion PNL DA
160. Petrache Adrian-Alin PSD DA
161. Petrea Dorin Silviu PSD DA
162. Petrescu Petre PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
165. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Popa Octavian-Marius PNL DA
168. Popeangă Vasile PSD DA
169. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
170. Potor Călin PNL DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
172. Răducanu Ion PSD DA
173. Rădulescu Constantin PSD DA
174. Rățoi Neculai PSD DA
175. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
176. Reuer Elena-Ramona PNL DA
177. Rizea Cristian PSD DA
178. Roman Gheorghe PSD DA
179. Roman Victor PSD DA
180. Roșca Mircea PNL DA
181. Sava Andrei-Valentin PSD DA
182. Săpunaru Nini PNL DA
183. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
184. Scarlat George PNL DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Simedru Dan Coriolan PNL DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stanciu Anghel PSD DA
190. Stanciu Zisu PSD DA
191. Stancu Ionel Minoritati DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Surdu Raluca PNL DA
196. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
197. Szabó Ödön UDMR DA
198. Șoptică Costel PNL DA
199. Ștefan Viorel PSD DA
200. Tabugan Ion PSD DA
201. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
202. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
203. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
204. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
205. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
206. Traicu Rodin PSD DA
207. Tudorache Daniel PSD DA
208. Tudose Mihai PSD DA
209. Tușa Adriana Diana PNL DA
210. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
211. Uricec Eugen Constantin PSD DA
212. Ursărescu Dorinel PNL DA
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Vlădoiu Aurel PSD DA
215. Vulpescu Ioan PSD DA
216. Weber Mihai PSD DA
217. Zaharcu Neviser PSD DA
218. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
221. Zlati Radu PNL DA
1. Anastase Roberta Alma PDL NU
2. Anghel Gabriela-Lola ND NU
3. Balan Ioan PDL NU
4. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
5. Blănariu Valentin ND NU
6. Bode Lucian Nicolae PDL NU
7. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
8. Boghicevici Claudia PDL NU
9. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
10. Caloianu Mario-Ernest ND NU
11. Canacheu Costică PDL NU
12. Ciobanu Liliana ND NU
13. Ciuhodaru Tudor ND NU
14. Coman Gheorghe ND NU
15. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
16. Culețu Dănuț PDL NU
17. Dascălu Constantin PDL NU
18. Deaconu Mihai ND NU
19. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
20. Dragomir Maria ND NU
21. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
22. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
23. Grecea Maria ND NU
24. Gunia Dragoș-Ionel PDL NU
25. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
26. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
27. Ionescu George PDL NU
28. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
29. Lubanovici Mircea PDL NU
30. Man Mircea PDL NU
31. Melinte Ion ND NU
32. Mihai Aurelian ND NU
33. Mihăilă Ioan PDL NU
34. Militaru Lucian PDL NU
35. Mincă Liliana ND NU
36. Mocioi Niculina ND NU
37. Nazare Alexandru PDL NU
38. Nistor Marioara ND NU
39. Oajdea Daniel Vasile ND NU
40. Oltean Ioan PDL NU
41. Orban Ludovic PNL NU
42. Paleologu Theodor PDL NU
43. Paul Maria-Andreea PDL NU
44. Pistru Eusebiu-Manea PDL NU
45. Popescu Dan-Cristian PDL NU
46. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
47. Preda Cezar-Florin PDL NU
48. Pușcaș Iacob ND NU
49. Rădulescu Romeo PDL NU
50. Roman Cristian-Constantin PDL NU
51. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
52. Scutaru Adrian George PNL NU
53. Secară Florin Mihail PDL NU
54. Sefer Cristian-George ND NU
55. Smarandache Miron Alexandru ND NU
56. Stoica Mihaela PDL NU
57. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
58. Stragea Sorin Constantin PSD NU
59. Șcheau Ion ND NU
60. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
61. Tomac Eugen PDL NU
62. Udrea Elena Gabriela PDL NU
63. Udriște Gheorghe PDL NU
64. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
65. Vasilică Radu Costin PSD NU
66. Vladu Iulian PDL NU
67. Vreme Valerian PDL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 2 iunie 2020, 21:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro